Skocz do zawartości

Piggyback dla DSI III Pro z obiektywem


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kamerkę typu DSI III Pro, która nie ma gwintu statywowego, przez co nie da się jej w prosty sposób zamocować jako piggyback na teleskopie, a chciałbym trochę wykorzystać ją do fotografowania z krótkim obiektywem. Jak ten problem rozwiązać?

 

1. wykorzystać obejmy do guiderów i złapać za obiektyw jakoś mądrze w dwóch miejscach (tyle że tego miejsca za bardzo nie ma...)

2. przymocować jakiś adapter z gwintem filtrowym do DSI (tylko jaki i skąd?)

3. najlepsza byłaby chyba bardzo krótka przedłużka T ze stopką z gwintem statywowym (tyle że nigdzie tego nie widziałem, Geoptik ma takie rozwiązanie dla swojego adaptera do obiektywów Canon/Nikon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem czegoś podobnego. Myśle, że można zapytać w astrokraku. Mają np takie redukcje: http://astrokrak.pl/115-redukcja-m42x1-do-kamery-przemysowej-.html. Wydaje mi sie, że redukcja M42-T2 z gwintem statywowym nie powinna być problemem. Ja bym dodatkowo postulował z drugiej strony takiej redukcji dodatkowy gwint (np m5) coby przykręcić jakiś celownik. Dla piggy-backa nie ma problemu, bo można zjustować zestaw foto z teleskopem, ale dla użycia bez teleskopu celowniczek jest bardzo potrzebny.

 

Gdybyś zamawiał w astrokraku, to daj prosze znać - chętnie się podłączę pod zamówienie.

 

Geoptika używam do obiektywu Canona i polecam :)

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to Ci chodzi flirt.gif ale mam w domu adapter przykręcany na śrubki do DSI III Pro w miejsce standardowego zmieniacza filtrów który kończy się z drugiej strony gwintem T2 ja do niego przykręcałem bez problemu koło Atika poprzez dodatkowy pierścień T2/T2

Jest tylko jeden feler adapter pasuje na 3 śrubki w DSI więc trzeba by przewiercić otwór w dobrym miejscu bo Astrokrak zrobił to trochę na szybko szczerbaty.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to Ci chodzi flirt.gif ale mam w domu adapter przykręcany na śrubki do DSI III Pro w miejsce standardowego zmieniacza filtrów który kończy się z drugiej strony gwintem T2 ja do niego przykręcałem bez problemu koło Atika poprzez dodatkowy pierścień T2/T2

Jest tylko jeden feler adapter pasuje na 3 śrubki w DSI więc trzeba by przewiercić otwór w dobrym miejscu bo Astrokrak zrobił to trochę na szybko szczerbaty.gif

 

A widzisz u mnie tą zmieniarkę? :P Przecież mam tam DSI na adapterze T i bez szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem teraz na HEQu i da się złapać kamerę mocowaniem montażowym typu Vixena :) Więc można wykorzystać takie mocowanie, które złapie kamerę, a od dołu wkręci się w śrubę statywową z piggyback (albo dovetail z taką śrubą. Dla zabezpieczenia jeszcze zATMować jakieś proste obręcze z drutu i będzie git ;)

 

Prismenklemme.jpg

dsi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.