Skocz do zawartości

Co to za satelity ?


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś o 21.17 podczas oberwacji zauważyłem 3 satelity lecące razem w odległościach od siebie około 5 do 8 stopni . Kierowały się z pólnocy na południe w zwartym szyku.

Zaraz poleciałem do domu i sprawdziłem w Orbitronie i szok , nie powinno tam być w tym momencie żadnych obiektów a tym bardziej trzech lecących równolegle.

Macie jakieś domysły lub sugestie. :shock:

Może to szpiegi. :D

3sat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były z pewnością koloru białego ,wczoraj przypadkowo przy obserwacjach lornetkowych trafiały się inne koloru pomarańczowego :?:

Czy to coś znaczy?

Sądząc po kątowej odlegóśći na niebie dzieliła je dość spora odległość na orbicie liczona w km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No niestety, znowu wojskowy :salu: śmieć na naszym cywilnym niebie :roll:

Każdy wytrawny obserwator zna już te trójkąty satelitów od lat 70-tych na pamięć i nie zaprząta sobie nim głowy :roll: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki triangulacja triangulacją

gdy układ satelitów (kształt trójkąta) jest w miarę stały

a co gdy trójkąt zmienia kształt w ciągu 1-2 sekund i jeden z wierzchołków

powiedzmy satelitów :roll: szybko się przemieszcza względem pozostałych :?:

tak na oko 0,5-1 stopnia :shock:

nocne loty szybowców :?: :D

nie 8)

nie wiem co widziałem ale tak to wyglądało,

blisko zenitu więc nie wpływ atmosfery

poza tym były to dwa klucze po 3 sztuki

oglądałem to pierwszy raz z kumplem i nawet zrobiliśmy notatki

pzdr

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Oki triangulacja triangulacją

gdy układ satelitów (kształt trójkąta) jest w miarę stały

a co gdy trójkąt zmienia kształt w ciągu 1-2 sekund i jeden z wierzchołków

powiedzmy satelitów  :roll: szybko się przemieszcza względem pozostałych :?:  

tak na oko 0,5-1 stopnia  :shock:...

Skoro zmieniały konfigurację w oczach to przypadkowe spotkanie na niebie a nie zwarta formacja i nie ma się nad czym dalej zastanawiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki triangulacja triangulacją

gdy układ satelitów (kształt trójkąta) jest w miarę stały

a co gdy trójkąt zmienia kształt w ciągu 1-2 sekund i jeden z wierzchołków

powiedzmy satelitów  :roll: szybko się przemieszcza względem pozostałych :?: 

tak na oko 0,5-1 stopnia  :shock:

:

 

Widziałem coś podobnego w sierpniu zeszłego roku z tym że po o.k 5 sekundach jedna lecąca z lewej strony zmieniła kierunek - "odbiła" w lewo, nie wiem co widziałem ale na satelity raczej nie wyglądały :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to co ja wdziałem, te obiekty miały kolor czerwony, w pierwszym momencie jakoś tak odruchowo pomyślałem że to ptaki ze względu na podłużny kształt lecące w kluczu, no ale świecące na czerwono o 24 w nocy, trochę głupio 8) i bezsensu, zaraz ktoś z ironią napisze że to "UFO"....hihi, ja tylko opisuję co widziałem, ale nie wiem co to mogło być :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszeliście, ostatnio w Rosji ktoś opatentował sposób, w jaki satelity mogłyby łączyć się i tworzyć wzory i napisy - reklamy te widoczne wieczorem i oglądane byłyby praktycznie z każdego punktu na Ziemi.

Tylko ciekawe co na to astronomowie i miłośnicy nieba, którym np. podczas wykonywania fotografii galaktyki czy mgławicy przeleci zespół satelitów tworzących słowo np. MIR? :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego brakowało :evil: nie dość że jesteśmy atakowani agresywną reklamą z wszech stron to jeszcze chcą tym niebo zaśmiecić. Kiedyś podobno RMF-FM chciało zabarwić snieg na żółto ale nie dostali na to zezwolenia. Miejmy nadzieje że w przypadku nieba będzie podobnie i np. podczas nocnych obserwacji nie będziemy zmuszeni do oglądania reklamy nowego super duper proszku czy jakiegoś innego badziewstwa . :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.