Skocz do zawartości

widziane przez 70/900 EQ1


swordek

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zobaczyć się nie da moim teleskopem, ale aby pokazać, że trochę widać to zamieszczam :)

 

Musze przyznać, że Twoje sformułowanie trafia w dziesiatkę - w kwestii - obserwacji wizualnych.

 

Miałem okazje ogladać Łysego refraktorkiem 70/700 na az2

 

i jeśli chodzi o ostrość detali to tak to mniej wiecej wygląda - gdy lekko przesadzamy z powiększeniem (np 140x :szczerbaty:)

 

Rzecz jasna Twoje zdjecie Łysego to (jak dla ludzkiego oka) widok powiększony, mniej wiecej, zaledwie 30x [znakomicie mieści się "w polu widzenia"]

niemniej wyrazistość jest właśnie taka jak dla nad-ambitnych powiększeń wizualnych [czyli 2 x średnica obiektywu w mm]

GDY na miernym montażu

 

Pozdrawiam

 

p.s.

a możesz dodać coś typu czas naświetlania, sprzęt itp?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki jak na razie wykonałem filmując aparatem, a następnie zestackowałem najlepsze klatki. Fotografie czasowe są dla mnie jeszcze nieosiągalne :) Ale będę próbował.

 

mam taki prosty uchwyt i aparat najprostszy

post-20640-0-24373600-1312630095_thumb.gif

Edytowane przez swordek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem po raz pierwszy Jowisz. Musicie zaufać, że wizualnie jest o wiele lepiej widać. Dokładnie rozróżnia się pasy atmosfery.

Fotografia wykonana przy powiększeniu 30 x plus zoom 3x aparatu metodą poza okularem.

Okular SPL30 teleskop jak wyżej. Czas 3 x 1 sek. ISO 200 przysłona f/5,4 ogniskowa aparatu BenQ DC C1450 19 mm druga fotka ISO 100

post-20640-0-06013400-1313400631_thumb.jpg

Edytowane przez swordek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISO 100

post-20640-0-60928600-1313402287_thumb.jpg

post-20640-0-51299200-1313407017_thumb.jpg

 

Montaż zachowuje się zupełnie dobrze. Zarówno przy ręcznym prowadzeniu jak i z napędem na jedną oś. Jest on chyba nieco mocniejszy od EQ1. Przeciwwaga pozwala na założenie czegoś cięższego.

 

Film z obserwacji Księżyca

 

Wcześniej bez napędu

:rolleyes::unsure: Edytowane przez swordek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat na forum, może warto wrzucić tutaj więcej fotek wykonanych teleskopami o podobnych parametrach?

Jak by nie patrzeć, sprzętem poniżej 1k zł również można wykonać ciekawe obserwacje i fotografie :yes:

Postaram się odszukać fotki, jakie wykonałem newtonem 76/700 i kamerka internetową i dorzucić do tematu.

 

Może ktoś ma również podobne pozytywne doświadczenia z fotografowaniem nieba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.