Skocz do zawartości

Kamera Atik 4000 - kwadraty kontratakują


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nikomu nie zabroni podpinania matrycy 8300 do np. ogniskowej 3 metry :szczerbaty: Rozdzielczość wyjdzie jak z Hubble'a ;)

 

Jeśli tylko będzie go stać wzniesienie się z tym zestawem ponad ziemska atmosferę. :-) Niestety na ziemi istnieje cos takiego jak seeing (szczególnie marny jest właśnie w Polsce), który szybko pokaże, że z rozdzielczości nici i skutecznie zniechęci śmiałka do zabawy w astrofotografię takim zestawem. :-)

 

Obawiam, się, że sprawny sprzedawca wciśnie potencjalnemu klientowi (szczególnie z małym doświadczeniem) taki zestaw bez mrugnięcia okiem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam, się, że sprawny sprzedawca wciśnie potencjalnemu klientowi (szczególnie z małym doświadczeniem) taki zestaw bez mrugnięcia okiem. :-(

Odsyłam do słownika pod hasło "sarkazm". Naprawdę sądzisz, że ktoś od nas polecałby kamerę z pikselem 5,4 mikrona przy ogniskowej 3 metry?

 

Skorzystaj z oferty Astromarket i wtedy przekonasz się, jak budujemy zestawy i co rekomendujemy. Dzisiaj wybiłem klientowi ODK16 (choć dobrze bym na nim zarobił, tym bardziej, że mam go na stocku).

 

Ja wiążę się z klientami na lata. Nie interesują mnie pojedyncze deale na zasadzie - opchnąć komuś 383L do ogniskowej 3 metry i zapomnieć - to on będzie miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mało doświadczonego klienta co chce wydać 15 - 30 tyś złotych w ciemno... choć w ramach marketingu ACF pewnie i takie oferty by się znalazły ;)

Jest takich klientów sporo. Wymagają wyjątkowego skupienia nad konstruowaniem oferty. Z jednej strony mogą łatwo wpakować się we frustrację (zamawiając Meade'a kobyłę 14-16"), z drugiej strony można już im zrobić coś fajnego, prostego, i dającego masę fanu.

 

Nie mów mi, że start w astrofotografię z kiwającym się EQ3 i newtonem 150/750 będzie bardziej intrygujący, niż z FSQ, czy większym APO, na ASA DD (bez konieczności guidowania).

 

Szczerze mówiąc, drażni mnie ten dogmat astrofotografa kopciuszka. Jest w klasie premium sporo sprzętu świetnego dla początkujących. Jak kogoś stać, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zgrać surowe klatki z testowej sesji kamery Atik 4000 i Omegon 150 APO. Jest to 7 surowych FITow. Zarejestrowane są z ditheringiem, więc polecam składać metodami eliminującymi różnice (Median, SD Mask, etc.). W materiale widoczna jest jedna ciemna kolumna, ale proponuję to zignorować. To typowa cecha dla Interline'ów i w przypadku tego egzemplarza jest ich wyjątkowo mało.

 

Plik zajmuje ok 40MB (zip):

http://dl.dropbox.com/u/7538285/Astro/M31-Omegon_Atik4000.zip

 

Zachęcam do dzielenia się swoimi wynikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.