Skocz do zawartości

NGC 6960


mattman12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od kilku dni, jak tylko jest ładna pogoda, walczę ze świeżo uruchomionym guidingiem. Mając przyzwoity tracking mogłem w końcu skierować teleskop na obiekt, na który poluję już od dłuższego czasu, do tej pory bezskutecznie. Ale w końcu mi się udało- usmażyłem NGC 6960.

Guiding spisywał się tej nocy wyśmienicie. Przez większość czasu średni błąd był mniejszy niż 0,2px kamery guidującej, czyli mniejszy niż 1,8". Zdarzały się momenty tak spokojne, że prowadził z błędem 0,13px. Ustawienia trochę zmieniłem- na bardziej agresywne, w stosunku do tych przy foceniu M31. agresywność z 55 na 65%, a strefa martwa z 0,3 na 0,25px. Oprócz tego montaż przeszedł mały przegląd- pokasowałem luzy na przekładniach. Teraz wszystko działa znacznie lepiej.

Teraz fotka.

24x300sek

crop i resize

ngc6960_mała.jpg

 

crop 1:1

ngc6960_full.jpg

 

Póżniej wrzucę wykres guidingu, tylko muszę przeglądnąc logi. I się chyba przespać :szczerbaty: .

 

pozdrawiam

Mateusz

 

EDIT. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze dwóch rzeczy- MPCC, którego być może kupię w bliżej nieokreślonym czasie i pilota programowalnego do Canona, bo można się zanudzić w nocy z wężykiem spustowym i stoperem w ręce...

Edytowane przez mattman12
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze dwóch rzeczy- MPCC, którego być może kupię w bliżej nieokreślonym czasie i pilota programowalnego do Canona, bo można się zanudzić w nocy z wężykiem spustowym i stoperem w ręce...

No kolego, gdyby nie brak MPCC to sugeruję fotografię umieszczać w galerii "normalnej" a nie dla począdkujących.

A i z tym troszkę krzywym polem to należy się mocna pochwała.

Gratuluję. SERIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam obiecany wykres guidingu.

pe110821190548.gif

To jest najdłuższy pojedynczy log z ostatniej nocki. Jak widać wyraźnie- PE nie jest do końca skorygowane, ale nie jest to aż tak duży problem- na gwiazdkach tego nie widać. Przy następnych sesjach muszę sprawdzić jeszcze większą agresywność. Fajnie byłoby wyprostować wykres całkowicie. Wtedy błąd byłby w granicach +/- 1".

 

EDIT.

Niee to się jeszcze do "dorosłej" galerii chyba nie nadaje. Chociaż może.. Ale z drugiej strony w galerii dla początkujących lądowały już takie fotki, że moja się chowa :szczerbaty: W każdym razie dzięki za dobre słowo.

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.