Skocz do zawartości

Teleskop oddam


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

. . . ufff . No i mamy HAPPY END :helo: . Śledzę tok wydarzeń na bieżąco i muszę "powiedzieć" że byłem hmm . . . zaniepokojony jaki obrót przybrała sprawa ( KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY POMYŚLEĆ ŻE LEPIEJ NIC NIKOMU NIE OFIAROWYWAĆ ) , ale już jest (mam nadzieję ) wszystko ok.

P.S.

No to jak w końcu jest z tobą Muchozol . Jesteś tym św. Mikołajem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę z zakończenia sprawy. Przepraszam za całe zamieszanie, które wynikło z mojego lakonicznego wpisu w tym temacie. Nie mam do nikogo żalu, bo dowiedziałem się o przypadkach wyłudzania sprzętu. Ja osobiście nie zdawałem sobie sprawy, że takie przypadki mogły mieć miejsce, jestem zbyt krótko na forum. Dziękuję za wsparcie ze strony kolegi Muchozol, oraz za ciepłe słowa w prywatnej wiadomości. Sytuacja ta będzie dla mnie pewnym doświadczeniem życiowym. Mój projekt będzie realizowany w szkole i będę zdawał relacje z postępów.

Pozdrawiam

Tomek

 

Możesz założyć nowy wątek, opisać co i jak, może akurat dla kogoś to będzie inspiracją do działania :). Bo fajna inicjatywa, a tu tak cicho o niej.

Może komuś pomoże to rozwinąć własną nową inicjatywę.

 

 

Gratulacje dla "zwycięzcy", niech teleskop dobrze służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ten czas szybko leci. ;/

Od chwili gdy Muchozol zadeklarował swoją chęć przekazania swojego teleskopu mija już 18 dzień.

Czwartego grudnia subiektywną decyzją darczyńcy zostałem oficjalnie mianowany nowym właścicielem sprzętu.

 

Z racji tego ,że 4 grudzień okazał się niedzielą nie było możliwości by dostarczyć przesyłkę do siedziby Astromarketu mającego zająć się przesłaniem paczki do mnie.Miało się to odbyć w następnym tygodniu(5-9.12).Następnym dniem finalizacji akcji "Teleskop oddam'' miał się okazać poniedziałek (12.12).

W dniu 5.12 MaciekM zaproponował mi brakujący w zestawie teleskopu zestaw cięgien do EQ2(obiecywał wysłać w środę 7.12).

Na dzień dzisiejszy ja oraz Astromarket jesteśmy w stanie totalnej dezinformacji(Muchozol po raz ostatni zalogował się 13.12).

Już sam nie wiem co to ma oznaczać ;/ Czyżby okazało się to rezygnacją z finalizacji zacnej inicjatywy obu użytkowników czy może jednak brakiem czasu???

 

Czekam na odpowiedź. :sorry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas szybko leci. ;/

Od chwili gdy Muchozol zadeklarował swoją chęć przekazania swojego teleskopu mija już 18 dzień.

Czwartego grudnia subiektywną decyzją darczyńcy zostałem oficjalnie mianowany nowym właścicielem sprzętu.

 

Z racji tego ,że 4 grudzień okazał się niedzielą nie było możliwości by dostarczyć przesyłkę do siedziby Astromarketu mającego zająć się przesłaniem paczki do mnie.Miało się to odbyć w następnym tygodniu(5-9.12).Następnym dniem finalizacji akcji "Teleskop oddam'' miał się okazać poniedziałek (12.12).

W dniu 5.12 MaciekM zaproponował mi brakujący w zestawie teleskopu zestaw cięgien do EQ2(obiecywał wysłać w środę 7.12).

Na dzień dzisiejszy ja oraz Astromarket jesteśmy w stanie totalnej dezinformacji(Muchozol po raz ostatni zalogował się 13.12).

Już sam nie wiem co to ma oznaczać ;/ Czyżby okazało się to rezygnacją z finalizacji zacnej inicjatywy obu użytkowników czy może jednak brakiem czasu???

 

Czekam na odpowiedź. :sorry:

 

Oczywiście nie wycofuję się z deklaracji.

Tylko mam niesamowicie mało czasu i nie potrafię się zorganizować z dostarczeniem sprzętu do Astromarketu - to większa wyprawa. Nie mam samochodu i muszę się z tym dotarabanić autobusami. Nie sądziłem że minęło tak dużo czasu już, uciekł mi przez palce. :|

Strasznie Grzep cię przepraszam za zwłokę. Sprzęt stoi przygotowany i wyczyszczony.

W czwartek, jak już ci napisałem teleskop ląduje w astromarkecie. Na milion procent :) deklaracja na oczach wszystkich forumowiczów. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wycofuję się z deklaracji.

Tylko mam niesamowicie mało czasu i nie potrafię się zorganizować z dostarczeniem sprzętu do Astromarketu - to większa wyprawa. Nie mam samochodu i muszę się z tym dotarabanić autobusami. Nie sądziłem że minęło tak dużo czasu już, uciekł mi przez palce. :|

Strasznie Grzep cię przepraszam za zwłokę. Sprzęt stoi przygotowany i wyczyszczony.

W czwartek, jak już ci napisałem teleskop ląduje w astromarkecie. Na milion procent :) deklaracja na oczach wszystkich forumowiczów. :)

. . . NO TO DOBRZE , ŻE JEDNA DEKLARACJA JUŻ SIĘ POJAWIŁA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Lepiej żeby teleskop znalazł się w rękach młodego pasjonata, który do bólu wykorzysta go w obserwacjach, niż stał się jednym z eksponatów w szkole z czasem przykrytym kurzem i zapomnianym.

Nie za bardzo mogę się z tym zgodzić, wszystko zależy od nauczyciela, sporo z nich nie ma odpowiedniej ilości lekcji na zapełnienie całego etatu i z tej przyczyny, by zapełnić zaistniałą lukę mają - powiedzmy, że tak to nazwę - pakiet godzin pozalekcyjnych (są to np: różnego rodzaju godziny wyrównawcze czy kółka zainteresowań). Dokładnie tak ma np: moja żona (nauczycielka geografii) i czasem jestem w stanie jej pomóc organizując (również, jak kolega Tomek96, z pomocą własnego sprzętu) wieczorne plenerowe obserwacje nieba (ostatnio nawet wspólnie z Wimmerem któremu za pomoc w organizacji i prowadzenie, wspólnie z żoną bardzo dziękujemy). Gdyby ten teleskop trafił właśnie pod "skrzydła" jej szkoły to przypuszczam, że byłby używany - może nie za często, ale przynajmniej kilka razy do roku z tym, że nie "obsługując" jednej a kilkadziesiąt osób na raz.

Żeby była jasność - nie staram się (i nie starałem) o pozyskanie w/w sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem jaki był cytat, jednak wziąłeś pod uwagę tylko skromny procencik wypowiedzi Tomka, ten procencik, który najbardziej Cię "ubudł".... wcześniej jednak Tomek pisze:

"w szkole której uczęszczam realizuję projekt z tematu astronomia i astrofotografia. Projekt realizuję już kilka miesięcy. Praca nad projektem była inspiracją z tematu Pana Roberta Bodzonia – teleskop dla szkoły. Celem projektu jest popularyzacja astronomii w środowisku moich kolegów. Plan realizowanego projektu przesłałem zainteresowanemu. Z przesłanego planu do Muchozola wynikało, że w projekcie angażuję własne środki finansowe ( wykonanie wielu fotografii, materiały na plakat) oraz udostępniam własny sprzęt fotograficzny i astronomiczny do pokazów i obserwacji. Ponieważ mój sprzęt nie może pozostawać w szkole myślałem o pozyskaniu teleskopu od Muchozola i ustawieniu go w gabinecie fizyki " (czyli pokazy się odbywają) z dodatkiem na który właśnie zwróciłeś oczy " jako eksponat"

... wybacz ale każda rzecz która służy jako pomoc naukowa i stoi w pracowni jest określana tym mianem, z całą pewnością teleskop byłby wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem... poza tym, kto na lekcji swojego przedmiotu omawia budowę teleskopu? tym bardziej w podstawówce/gimnazjum...

ale dość bo off wyjdzie... pozdrawiam Ciebie i Tomka i niech załatwia jakiś sprzęt dla szkoły przy najbliższej okazji, z takich rzeczy rodzą się pasjonaci, ilu z Was zajęło się gwiazdami po wizycie w obserwatorium...

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . właśnie , czytając "przedmówców" zgubiłem wątek .

O ile się nie mylę to chodziło o "jakieś" zobowiązania . Wiemy już : że Muchozol jednak jest św. Mikołajem :Salut: , ale dalej nic nie "słychać" ze strony : MaćkaM :no: ???

Nie chcę prowokować ŻADNYCH konfliktów , ale muszę "powiedzieć" że : Robert Bodzoń to Twoje ubodło jest prawdziwym majstersztykiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sorry:

 

Grzep... Przepraszam, że jeszcze cięgien nie wysłałem. Wyślę zaraz po świętach. Do tej pory nie wysłałem, bo nie miałem czasu. U mnie poczta czynna jest do 15... a do tej godziny nie było mnie przez ten okres w domu... do tego przez pewien czas brak internetu... Ogólnie.. niema co się tłumaczyć... z deka nawaliłem. :compress:

 

Pozdrawiam!

I jeszcze raz przepraszam Cię.

 

No i Wesołych Świąt!

 

P.S. Jak tylko wyśle paczkę poinformuję Cię na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.