Skocz do zawartości

Teleskop oddam


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grabos992

Napisałem do Pana PW ponieważ nie mam dostępu do PM.

 

pozdrawiam

 

P.S to bardzo ładnie z Pana strony, mało takich osób w tych czasach się znajdzie...

Edytowane przez grabos992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po 6 latach użytkowania Celestrona FS 114/900 pora przesiąść się na coś większego. Planuję kupić coś w okolicach 12''. Ale nie o tym chciałem pisać.

 

W związku ze zmianą, stary teleskop nie jest mi już potrzebny. Nie ukrywam - przez 6 lat troszkę się zniszczył (choć optycznie rewelacja) i nie bardzo wiem jaką cenę miałbym za niego chcieć.

 

pomyślałem, że gdy go kupowałem jako młodziutki, wybierający się na studia zapaleniec astronomii, nie bardzo miałem skąd uzbierać pieniądze na niego. I postanowiłem po prostu oddać go osobie tak samo jak ja wtedy "w potrzebie". Teleskop wymaga trochę pracy - jest odrobinę zaniedbany - służył do używania a nie do dbania. Ale dla chcącego nic trudnego :)

 

Jeżeli chcesz otrzymać używany teleskop teleskop 114/900 - po prostu napisz mi pm dlaczego miałbym ci go dać

 

w skład zestawu wchodzą:

  • Teleskop celestron firstscope 114/900 (newton) - stan optyki db, stan teleskopu śr (liczne zarysowania)
  • Montaż eq2 - wymaga regulacji, brak jednego cięgna mikroruchów
  • Statyw - stan db
  • Okular kellner 10mm z zestawu - stan db
  • Okular kellner 20mm z zestawu - stan db
  • Okular Plossl 32mm - stan bdb
  • Ręcznie zrobiony z dżinsów pokrowiec na tubę teleskopu z paskiem na ramię :)

 

Osobę, która dostanie teleskop będzie moim subiektywnym wyborem. Nie ma żadnych reguł. PM od tej osoby zostanie opublikowany.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Szukam go całe życie powoli już tracę siły i nadzieję , aż tu nagle światełko w tunelu ujrzałem po przeczytaniu posta . Więc zapytam wprost . Czy to Ty jesteś św.Mikołajem ???

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać kilka słów, ponieważ wiele osób pozwoliło sobie obrzucać moją osobę błotem z powodu posiadanej stopki. Ponieważ kolega Muchozol pisał w swoim poście, aby pisać PW i tam motywować temat, tak też zrobiłem. W wiadomości przesłanej do Muchozola wyjaśniłem, że w szkole której uczęszczam realizuję projekt z tematu astronomia i astrofotografia. Projekt realizuję już kilka miesięcy. Praca nad projektem była inspiracją z tematu Pana Roberta Bodzonia – teleskop dla szkoły. Celem projektu jest popularyzacja astronomii w środowisku moich kolegów. Plan realizowanego projektu przesłałem zainteresowanemu. Z przesłanego planu do Muchozola wynikało, że w projekcie angażuję własne środki finansowe ( wykonanie wielu fotografii, materiały na plakat) oraz udostępniam własny sprzęt fotograficzny i astronomiczny do pokazów i obserwacji. Ponieważ mój sprzęt nie może pozostawać w szkole myślałem o pozyskaniu teleskopu od Muchozola i ustawieniu go w gabinecie fizyki jako eksponat do nauki dla uczniów. Nie miałem zamiaru pozyskać teleskopu i wykorzystywać go tylko do prywatnych celów. Po przeczytaniu wpisu kolegi, który nie miał cywilnej odwagi się zalogować, a postanowił oczerniać moją osobę „Ale skromna stopka. A mont w sam raz pod tą tubkę” postanowiłem napisać do Muchozola wycofując moją kandydaturę i dając pomysł aby, przeprowadzić licytację, a uzyskane środki przekazać na leczenie administratora forum Nikoniarze. Bardzo dziękuję koledze bambus jako jedynemu, który podszedł do tego tematu bardzo rozsądnie i nie dał się ponieść emocjom. Natomiast dziwię się kolegom, którzy z ogromną satysfakcją poparli wpis kolegi przedstawiającego się jako Rafał, bez żadnej wiedzy w temacie. Widzę, że lepiej jest szkalować, niż czynić coś pożytecznego. Co do mojej stopki, to staram się aby była jak największa bo przynosi radość nie tylko mojej osobie, ale i innym, którzy pragną czerpać coś pożytecznego z astro. Na moją stopkę pracuję bardzo ciężko, są to głównie środki z uzyskanych stypendiów od Prezydenta Miasta i Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach matematycznych i innych. Nie mam nic więcej, do powiedzenia w tym temacie, nie zrobiłem nic złego, aby osoby nieznające tematu wypisywały treści obrażające moją osobę.

Pozdrawiam

Tomek

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać kilka słów, ponieważ wiele osób pozwoliło sobie obrzucać moją osobę błotem z powodu posiadanej stopki. Ponieważ kolega Muchozol pisał w swoim poście, aby pisać PW i tam motywować temat, tak też zrobiłem. W wiadomości przesłanej do Muchozola wyjaśniłem, że w szkole której uczęszczam realizuję projekt z tematu astronomia i astrofotografia. Projekt realizuję już kilka miesięcy. Praca nad projektem była inspiracją z tematu Pana Roberta Bodzonia – teleskop dla szkoły. Celem projektu jest popularyzacja astronomii w środowisku moich kolegów. Plan realizowanego projektu przesłałem zainteresowanemu. Z przesłanego planu do Muchozola wynikało, że w projekcie angażuję własne środki finansowe ( wykonanie wielu fotografii, materiały na plakat) oraz udostępniam własny sprzęt fotograficzny i astronomiczny do pokazów i obserwacji. Ponieważ mój sprzęt nie może pozostawać w szkole myślałem o pozyskaniu teleskopu od Muchozola i ustawieniu go w gabinecie fizyki jako eksponat do nauki dla uczniów. Nie miałem zamiaru pozyskać teleskopu i wykorzystywać go tylko do prywatnych celów. Po przeczytaniu wpisu kolegi, który nie miał cywilnej odwagi się zalogować, a postanowił oczerniać moją osobę „Ale skromna stopka. A mont w sam raz pod tą tubkę” postanowiłem napisać do Muchozola wycofując moją kandydaturę i dając pomysł aby, przeprowadzić licytację, a uzyskane środki przekazać na leczenie administratora forum Nikoniarze. Bardzo dziękuję koledze bambus jako jedynemu, który podszedł do tego tematu bardzo rozsądnie i nie dał się ponieść emocjom. Natomiast dziwię się kolegom, którzy z ogromną satysfakcją poparli wpis kolegi przedstawiającego się jako Rafał, bez żadnej wiedzy w temacie. Widzę, że lepiej jest szkalować, niż czynić coś pożytecznego. Co do mojej stopki, to staram się aby była jak największa bo przynosi radość nie tylko mojej osobie, ale i innym, którzy pragną czerpać coś pożytecznego z astro. Na moją stopkę pracuję bardzo ciężko, są to głównie środki z uzyskanych stypendiów od Prezydenta Miasta i Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach matematycznych i innych. Nie mam nic więcej, do powiedzenia w tym temacie, nie zrobiłem nic złego, aby osoby nieznające tematu wypisywały treści obrażające moją osobę.

Pozdrawiam

Tomek

To nie tak,że ktoś obrzuca cię Tomek błotem,czy nawet szkaluje.To jest normalna reakcja na tę konkretną sytuację,ale jeśli jest tak jak teraz wyjaśniłeś całą zaistniałą sytuację,to zwracam honor i nie ma sprawy.

 

Tylko dlaczego nie skrobnąłeś o tym na samym początku Tomku?,wtedy nikt by się w temat nie wcinał.Aby unikać tego typy zgrzytów trzeba wyłożyć przysłowiową "kawę na ławę" ,na samym wstępie bo wtedy nie ma niedomówień.;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez antares1972
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem się ściśle do reguł postawionych przez Muchozola, aby pisać na PM, a nie w wątku. Gdyby było napisane, że motywację opisujemy w wątku, tak bym zrobił. Zresztą to nie ma znaczenia ja wycofałem się z tego tematu, niech się pozostali obrzucają błotem, aby dostać teleskop. Ja nadal realizuję własny projekt i mam nadzieję, że wielu moich kolegów zainteresuję astronomią i to będzie dla mnie największą satysfakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem się ściśle do reguł postawionych przez Muchozola, aby pisać na PM, a nie w wątku. Gdyby było napisane, że motywację opisujemy w wątku, tak bym zrobił. Zresztą to nie ma znaczenia ja wycofałem się z tego tematu, niech się pozostali obrzucają błotem, aby dostać teleskop. Ja nadal realizuję własny projekt i mam nadzieję, że wielu moich kolegów zainteresuję astronomią i to będzie dla mnie największą satysfakcją.

No cóż mogę powiedzieć,szkoda że tak głupio wyszło.:lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak,że ktoś obrzuca cię Tomek błotem,czy nawet szkaluje.To jest normalna reakcja na tę konkretną sytuację,ale jeśli jest tak jak teraz wyjaśniłeś całą zaistniałą sytuację,to zwracam honor i nie ma sprawy.

 

Tylko dlaczego nie skrobnąłeś o tym na samym początku Tomku?,wtedy nikt by się w temat nie wcinał.Aby unikać tego typy zgrzytów trzeba wyłożyć przysłowiową "kawę na ławę" ,na samym wstępie bo wtedy nie ma niedomówień.;)

 

Pozdrawiam.

 

Ja również zgadzam się z przedmówcą.

Proszę nie dziw się takiej reakcji oraz i poparcia przeze mnie opinii wielu.

Kilka razy na tym forum była sytuacja,kiedy ktoś z dobrym sercem chciał oddać teleskop lub inne akcesoria potrzebującym-osobą których z jakiś powodów nie było stać na własny teleskop,a pasja jaką jest astronomią i zaangażowanie było dla niej najważniejsza.Okazywało się dość często,że to nie faktycznie potrzebujący prosili o podarowanie teleskopu,tylko osoby dość majętne posiadające już sprzęt optyczny i to często z wysokiej półki czekające jak sępy na okazję wyłapać coś gratis,a co najgorsze sprzedający darowany teleskop na giełdzie za znaczną kwotę:swear:...

Gdybyś od razu napisał w czym problem nikt nie posądził by Cię o podobne rzeczy.

Ja również zwracam honor.

Jarek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgadzam się z przedmówcą.

Proszę nie dziw się takiej reakcji oraz i poparcia przeze mnie opinii wielu.

 

Ja natomiast nie zgadzam się, a przynajmniej nie do końca ;)

 

Oczywiście w pierwszym momencie zdziwiłem się, że Tomek zabiega o ten instrument. Ale już po chwili przeszło mi przez głowę, że może on mieć inne zamiary niż tylko "zagarnięcie" darmowego instrumentu. Postanowiłem więc nie popierać plusem postów oburzenia, a poczekać na wyjaśnienia Tomka. Czasami cierpliwość się opłaca.

 

Nie dziwię się też reakcji Tomka (wycofanie), choć także uważam, że jest to reakcja zbyt pochopna.

 

Doszło do pewnego nieporozumienia. Szkoda, ale już się stało. Ale uważam, że wszystko można ponownie skierować na dobre tory. Koledzy, którzy nieco się pospieszyli, przeprosili (a błąd zawsze można popełnić, trudniej się do błędu przyznać).

 

Tomku, na pierwszy rzut oka rzeczywiście można było potraktować Twój post tak, jak został potraktowany. Sprawa jednak została wyjaśniona. Mam nadzieję, że Twoja inicjatywa będzie realizowana bez zakłóceń. Powodzenia :)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, toż to szczytny cel! Skłonność do wyciągania pochopnych wniosków to bardzo powszechna ułomność ludzka i sama się przyznaję bez bicia, że również jej uległam w tym wypadku. Rozumiem Twoją reakcję, ale nie rozumiem decyzji. Nie unoś się dumą i walcz o swój projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój sprzęt nie może pozostawać w szkole myślałem o pozyskaniu teleskopu od Muchozola i ustawieniu go w gabinecie fizyki jako eksponat do nauki dla uczniów.

 

Myślę ,że lepiej byłoby aby ktoś otrzymał ten teleskop i rozwijał swoje zainteresowania (obserwacje nieba) aniżeli żeby służył on jako "eksponat" w szkole. :astronom:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie kilka słów w obronie Tomka. Nadmieniam że jest to subiektywna ocena gdyż jestem ojcem. Tomek ostatnio bardzo ciężko pracuje, jeżeli pracą można nazywać naukę. W tamtym tygodniu brał udział w międzyszkolnym konkursie astronomicznym, miał ciężkie zadanie bo musiał bronić pierwszego miejsca, które zajął w poprzednim roku, bardzo się stresował. Przygotowuje się do Kuratoryjnego konkursu matematycznego, gdyż przeszedł do następnego etapu. Z niecierpliwością czeka na wyniki Olimpiady matematycznej, czy przeszedł do następnego etapu. Teraz wracam do meritum sprawy, Tomek dowiedział się o teleskopie kilka minut przed wyjściem do szkoły i zdążył napisać kilka słów do Muchozola i załączył krótki plan projektu, który realizuje w szkole. Z projektu wyraźnie wynika, że wykorzystuje własny sprzęt dla zaszczytnego celu. Tomek zapisał się jak co roku do wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tam oprócz zbierania pieniędzy chciał prowadzić prezentację sprzętu astro, czemu ja byłem przeciwny, będzie tysiące ludzi i ciężko utrzymać wszystkich, aby nic nie zostało uszkodzone, dlatego tez myślał o tym teleskopie. Co do wiarygodności Tomka, to przecież osoba dająca sprzęt mogłaby poprosić nazwisko osoby odpowiedzialnej w szkole i zweryfikować czy Tomek taki plan przekazał, od kiedy jest on omawiany, realizowany. Następna sprawa, to przekazanie sprzętu, przecież zawsze można sprawdzić czy sprzęt jest użytkowany zgodnie z wolą darczyńcy, oraz darczyńca może sprzęt przekazywać w obecności Tomka da nauczyciela fizyki, jest wtedy pewien, gadzie trafił sprzęt. Bardzo dziękuję koledze Robertowi Bodzoń za zaufanie, które darzy dla Tomka. Poznał Tomka zresztą podczas trwania konkursu o Janie Heweliuszu. Zapewniam, że Tomek nadal będzie realizował rozpoczęty projekt w szkole, mimo tak nieprzyjemnego zgrzytu. Jednocześnie proszę się nie dziwić, że Tomek nie usprawiedliwiał się w tym temacie, gdyż Muchozol wyraźnie napisał gdzie należy motywować otrzymanie teleskopu. Gdyby było napisane, że w wątku głównym, to tam by zmieścił plan realizowanego projektu i sprawa byłaby jasna. A tak zaczęła się wojna podjazdowa, proszę mieć na uwadze, że osoba niewinna ma mniejsze pole obrony. Mam nadzieję, że teleskop trafi do właściwych rąk i będzie dobrze użytkowany zgodnie z wolą darczyńcy.

Jeszcze raz przepraszam, że wtrąciłem swoje subiektywne odczucia.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że tak wyszło. Niefajna sytuacja :(

 

Ale nie dziwcie się proszę, albo postarajcie się zrozumieć. Mieliśmy tutaj na forum kiedyś takiego delikwenta, młodego chłopaka, który "na litość" prosił o różny sprzęt. Nawet na kilku forach. Ludzie, także z tego forum, z dobrego serca oddali akcesoria np. okulary. Potem ten sprzęt szedł na handel.

Ludzie mogą być po tej akcji uczuleni i nieufni.

 

Po prostu zaszło nieporozumienie. Chwała Muchozolowi za świetny gest. Niech Tomek przyjmie przeprosiny, i wszystko powinno wrócić do normy.

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój sprzęt nie może pozostawać w szkole myślałem o pozyskaniu teleskopu od Muchozola i ustawieniu go w gabinecie fizyki jako eksponat do nauki dla uczniów.

 

Myślę ,że lepiej byłoby aby ktoś otrzymał ten teleskop i rozwijał swoje zainteresowania (obserwacje nieba) aniżeli żeby służył on jako "eksponat" w szkole. :astronom:

 

Jak najbardziej. Lepiej żeby teleskop znalazł się w rękach młodego pasjonata, który do bólu wykorzysta go w obserwacjach, niż stał się jednym z eksponatów w szkole z czasem przykrytym kurzem i zapomnianym.

 

Ale czy to nie jest kolejne uproszczenie. Tomek tak zawarł swoją myśl (zapewne szybko odpisując), ale jestem przekonany, że przy swoim zapale wykorzystałby go w obserwacjach. (tematu nie rozwijam)

 

Zresztą nie nam podpowiadać kto i jak ma wykorzystać ten teleskop. Jest darczyńca (jeszcze raz ukłony dla Muchozola) i on decyduje komu i na jakich zasadach ofiaruje instrument.

 

Oby więcej takich inicjatyw jak Muchozola. Oby więcej takich młodych ludzi jak Tomek. Oby jak najmniej takich nieporozumień.

 

 

:astro:

 

P.S. W sobotę zaćmienie Księżyca. Warto wykorzystać każdy sprzęt. Oby dopisała pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pierwsze - dziwię się waszemu zachowaniu w stosunku do Tomka. Zlinczowaliście młodego człowieka za treść wiadomości której nikt z was nie zobaczył. A zresztą - to nie wam wybierać :) Tomek - nie przejmuj się i tyle :)

 

A teraz milsza część komunikatu prasowego - Nowym właścicielem teleskopu jest Grzep. Po krótkiej rozmowie wiem, że teleskop się nie zmarnuje :)

 

Bardzo miło także poinformować, że do akcji dołączył się Astromarket, który zajmie się transportem :) DZIĘKI! :)

 

Pozdrowienia,

Maciej Mucha :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę z zakończenia sprawy. Przepraszam za całe zamieszanie, które wynikło z mojego lakonicznego wpisu w tym temacie. Nie mam do nikogo żalu, bo dowiedziałem się o przypadkach wyłudzania sprzętu. Ja osobiście nie zdawałem sobie sprawy, że takie przypadki mogły mieć miejsce, jestem zbyt krótko na forum. Dziękuję za wsparcie ze strony kolegi Muchozol, oraz za ciepłe słowa w prywatnej wiadomości. Sytuacja ta będzie dla mnie pewnym doświadczeniem życiowym. Mój projekt będzie realizowany w szkole i będę zdawał relacje z postępów.

Pozdrawiam

Tomek

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.