Skocz do zawartości

Kabel USB - LPT konflikt


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o pomoc w doborze odpowiedniego przejścia z portu USB na LPT. Chodzi o sterowanie długimi czasami przerobioną kamerą internetową. "Na sieci" krążą opinie, że nie wszystkie przejścia się nadają, kiedyś kupiłem kartę rozszerzeń PCI z portem LPT ale portu nie było widać w k3ccd:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob przejściówke z kamerki na RS232 bo jest sporo takich w interncie i potrzeba 3 elementy na krzyż.

I rs tanszy i lepsiejszy :)

 

Nie bardzo rozumiem.. Mam wyprowadzić z kamery zamiast LPT kabel RS 232? oraz kupić przejście z USB na RS232?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerki nie wychodzi LPT tylko przewody, które mozna podłaczyć do LPT lub Rs232 przy pomocy protej przejściowki.

Później przejsciowka na usb i wsio dziala bardzo dobrze.

 

Przerabiałem kamerkę sam, mam wyprowadzone 3 przewody, jak pamiętam( D0, D3) oraz masa. W przypadku portu COM do jakich pinów wlutować kable?

W sprawie przejścia z USB na COM mógł byś podlinkować coś konkretnie co będzie bankowo chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre programy nie mają obsługi długich czasów przez LPT (np. SharpCap) więc zrobiłem przejściówkę LPT/COM taką jak zademonstrował Tas (nieco zmodyfikowaną) i działa bez problemów

z przejściówkami USB/LPT bywają problemy (domyślnie ustawiają 0 na bitach D0-D7) ale te na COM raczej funkcjonują prawidłowo (nie można ustawiać dowolnie kierunku transmisji)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre programy nie mają obsługi długich czasów przez LPT (np. SharpCap) więc zrobiłem przejściówkę LPT/COM taką jak zademonstrował Tas (nieco zmodyfikowaną) i działa bez problemów

z przejściówkami USB/LPT bywają problemy (domyślnie ustawiają 0 na bitach D0-D7) ale te na COM raczej funkcjonują prawidłowo (nie można ustawiać dowolnie kierunku transmisji)

 

pozdrawiam

 

 

http://allegro.pl/super-przejsciowka-usb-com-chip-prolific-pl-2303-i2027423830.html

 

będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie droga ta przejściówka.

Tu jest lepsza: LINK

One wszystkie na Prolific'u jadą.

 

Dzięki serdeczne, myślałem, że te tanie są niedobre. Kiedyś kupiłem z USB na LPT to w systemie było to widoczne jako drukarka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą te przejściowki na montażu, focuserze, termometrze, grzałkach i problemu nie ma. Ważne by miały stabilne zasilanie (np hub USB z zasilaniem swoim własnym). A tak przy okazji - może przerobiłbyś mi moją kamerkę na długie czasy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą te przejściowki na montażu, focuserze, termometrze, grzałkach i problemu nie ma. Ważne by miały stabilne zasilanie (np hub USB z zasilaniem swoim własnym). A tak przy okazji - może przerobiłbyś mi moją kamerkę na długie czasy? :)

 

ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.