Skocz do zawartości

HDR w M42


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zrobiłem wczoraj zdjecia M42. Postanowiłem wykonać zdjęcia o trzech czasach: 120s, 30s, 10s, zgodnie z tym co obserwuję często w opisach zdjęć tego obiektu. Próbowałem to jakoś połączyć ale nic z tego nie wychodzi....to znaczy jest gorzej niż przy samej klatce 120s (próby w PS i Irisie).

Jak Wy to łączycie w całość i w czym bo już nie wiem sam co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej klatki 120s, 30s, 10s oraz hdr uzyskany w Iris z zaaplikowaną gammą bo bez niej w ogóle wygląda jak ta klatka 10s.

Zauważyłem, że jak zwiększę współczynnik gammy to jest już coraz gorzej bo pojawiają się jakieś straszliwe czerwone szumy.

Przy robieniu HDR'a używałem róznych wartości. Tutaj jest 3000 bo tak było najlepiej.

10s.jpg

30s.jpg

120s.jpg

hdr_gamma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podałeś poprawne współczynniki czasu ekspozycji i dałeś mu surowe stacki to powinien złożyć ładny HDR, który można wyciągać nie gammą a poziomami czy DDP lub od biedy poziomami. Ten powyżej źle nie wygląda w sumie (w kategorii HDR).

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej klatki 120s, 30s, 10s oraz hdr uzyskany w Iris z zaaplikowaną gammą bo bez niej w ogóle wygląda jak ta klatka 10s.

Zauważyłem, że jak zwiększę współczynnik gammy to jest już coraz gorzej bo pojawiają się jakieś straszliwe czerwone szumy.

Przy robieniu HDR'a używałem róznych wartości. Tutaj jest 3000 bo tak było najlepiej.

 

hej,

 

może spróbuj tak jak tutaj

 

Creating a Dynamic-Range Mask

 

jak nie wyjdzie to napisz PW

 

pozdrawiam

 

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR astronomiczny z 4 klatek ? Nie widzę szans. wg mnie można byłoby sie pobawić gdybyśmy mieli odpowiedzią ilość na we, ale odpowiednio obrobionych.

 

Do obróbki takich obiektów stosowałbym metody tradycyjne czyli prace na maskach.

 

Astrofotografia to nie fotografia dzienna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podałeś poprawne współczynniki czasu ekspozycji i dałeś mu surowe stacki to powinien złożyć ładny HDR, który można wyciągać nie gammą a poziomami czy DDP lub od biedy poziomami. Ten powyżej źle nie wygląda w sumie (w kategorii HDR).

 

I może tu jest pies pogrzebany....składałem tego HDR'a nie ze stacków a już obrobionych fotek (po DDP)

Widocznie DDP tak rozciągnęło dynamikę, że już nie ma miejsca żeby ją dalej roszerzać.

Spróbuję co wyjdzie ze stacków.

 

JaLe: Przecież to nie są pojedyncze klatki tylko stack'i...Jakby mój ślepy Nikon w 120s takie zdjęcie rejestrował to bym nawet nie myślał o przerobionym Canonie :D

 

piotrem: Spróbuję to zastosować. Myślałem po prostu na początek o jakimś automatycznym sposobie ale może to jest najlepsze wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe: Przecież to nie są pojedyncze klatki tylko stack'i...Jakby mój ślepy Nikon w 120s takie zdjęcie rejestrował to bym nawet nie myślał o przerobionym Canonie :D

 

piotrem: Spróbuję to zastosować. Myślałem po prostu na początek o jakimś automatycznym sposobie ale może to jest najlepsze wyjście...

 

A to przepraszam, bo wyglądały jak surowe.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... Mam rozumiec ze jest az tak zle?:D

Pewnie Ci chodziło o tło, ktore jest dość surowe a to dlatego że jedynie go wyrównałem w Maximie. Jeszcze na PS'a przyjdzie pora;) Zresztą jakoś wolę zdjęcia, na których widać "krew i pot" astrofotografa niż gładziutkie fotografie jak z Hubble'a;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez surowe rozumiesz zaszumione to tak. Mgławica jest w sumie ok.

 

Po zabawie na warstwach tylko z tym prześwietlonym - dodając te z mniejszymi czasami wyszło by na pewno ciekawiej bez HDRu.

 

Dokładnie.

 

Na gotowych obrazach lepiej już wymazać gumką przepalone rejony pozostawiając "pod spodem" nie przepalone zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.