Skocz do zawartości

Szybka pomoc z nie do końca działającym webcamem


KorniX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Philips TouCam Pro i mam problem, ponieważ system Windows zarówno XP jak i 7 nie wyszukują kamerki, ale tylko mikrofon TouCam. Dioda na górze kamerki świeci się na czerwono. Nie mam pojęcia co z nią jest.

 

Próba pomocy z innego forum nic mi nie dała... Link do tematu:

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=21266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Philips TouCam Pro i mam problem, ponieważ system Windows zarówno XP jak i 7 nie wyszukują kamerki, ale tylko mikrofon TouCam. Dioda na górze kamerki świeci się na czerwono. Nie mam pojęcia co z nią jest.

 

Próba pomocy z innego forum nic mi nie dała... Link do tematu:

http://astromaniak.p...php?f=1&t=21266

 

Radzę ponowną instalację programu dla tej kamerki, w Win7 może być konieczne zaznaczenie trybu zgodności z XP(nie wszystkie obsługuje Win7)

Na płytce z programem są sterowniki.

HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie da się zakończyć instalacji sterowników, bo na końcu instalacji prosi o podłączenie kamerki, ale jej nie wykrywa, więc nie można jej zakończyć.

System normalnie wykrywa mikrofon w kamerce jako TouCam Mikrofon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki z płytki często nie działają. Jak można należy spróbować zmienić port usb. Jeśli nie działa wchodzimy w urzadzenia, znajdujemy nie działającą kamerkę, klikamy właściwości, szukamy i klikamy identyfikator sprzętu, kopiujemy to co mamy i wklejamy w wyszukiwarkę. Wyskakują nam sterowniki ściągamy,instalujemy. Próbujemy zainstalować płytkę jeszcze raz.

Znam jeszcze sposób z pomocą windowsa, jak podłączasz kamerkę wyświetla się że została podłączona ale wyświetla błąd wchodzimy w komunikat i dalej robimy to o co prosi nas narzędzie do rozwiązywania problemów. Ale często nie potrafi znaleźć sterowników. Działa w 50%.

Czy wogóle komputer nic nie widzi? Nic się nie wyświetla po dodaniu samej kamerki. A w urządzeniach i drukarkach też nic się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nią był problem jeśli przed instalacją sterowników chociaż na chwilę podłączyło się ją do usb i winXP zaczął instalować swoje sterowniki - wtedy kaplica.

Trzeba usuwać ręcznie wpisy w rejestrze. Mam nadzieję że nie popełniłeś tego błędu.

Może uszkodzenie płytki z elektroniką ? zimny lut lub ścieżka ?

Spróbuj ją zainstalować poprawnie na innym komputerze - jeśli też będzie źle to wiele się wyjasni.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nią był problem jeśli przed instalacją sterowników chociaż na chwilę podłączyło się ją do usb i winXP zaczął instalować swoje sterowniki - wtedy kaplica.

Trzeba usuwać ręcznie wpisy w rejestrze. Mam nadzieję że nie popełniłeś tego błędu.

Może uszkodzenie płytki z elektroniką ? zimny lut lub ścieżka ?

Spróbuj ją zainstalować poprawnie na innym komputerze - jeśli też będzie źle to wiele się wyjasni.

 

Andrzej

Są też takie przypadki ale wystarczy mieć kopię zapasową systemu. Zawsze ją robię kiedy instaluje coś nowego. Trwa coś koło pół godziny, w tym czasie możemy robić coś innego. Bezpieczeństwo danych i systemu to podstawa. yes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam Win7, a nie XP. Co muszę zrobić, aby to naprawić?

Ręcznie wpisów w rejestrze - raczej nie usuniesz sam, ktoś musi ci pomóc, ja nigdy tego nie robiłem. Może połącz się przez pulpit zdalny z kimś, kto to potrafi. A próbowałeś moich metod może kamerka zaskoczy.

 

Daj screena, takiego jak mój tylko twojej kamerki i przy okazji cyknij zakładkę sterowniki.

post-21530-0-86119000-1337808809_thumb.jpg

Edytowane przez JanN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,

 

...a jednak... :huh:

 

Próbowałeś "powrót do poprzedniej konfiguracji" z przywracania systemu ? (jest coś takiego w win7 ?)

 

Jest jeszcze jeden myk. Zainstalować kamerke w innym komputerze. Zflaschować eeproma na SPC 900.

http://astropolis.pl/topic/10690-firmware-hack-toucam-pro-740k

Zainstalować sterowniki od SPC w systemie i podłączyc kamerkę.

Niewłaściwe dll'e i sys'y od ToUCama nie będą używane.

 

 

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to, że pisze no device connected, a z resztą jak mam uruchomić capture jak nie wykrywa mi kamerki?

 

Jeżeli nieuważnie podłączyłeś do usb przed instalacją i w tym jest problem (w systemie) to dlatego piszę że jednym z rozwiazań jest poprawna instalacja na innym komputerze (u znajomego ?) i przeflashowanie na inny model (SPC) który po zainstalowaniu sterowników na Twoim komputerze (SPC) i pierwszym podłaczeniu kamerki powinien ją poprawnie zainstalować jako właśnie SPC900. Pomieszane defaultowe sterowniki od modelu ToUCam nie bedą używane.

Może teraz trochę jaśniej napisałem.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz to już nic nie zrozumiałem.

 

No dobrze.... <_<

 

Napisałem że powodem może byc to że nieopatrznie podłaczyłeś kamerkę do swojego komputera zanim zainstalowałeś sterowniki.

Ten typ ma taką przypadłość że wtedy system XP i pewnie także WIN7 zaczyna instalować swoje domyślne sterowniki i kaszani sprawę bo wtedy te oryginalne się gryzą i kamerki nie widać lub nie chce działać.

 

Potwierdziłeś jak rozumiem że tak się mogło stać.

 

Proponuję więc, jeżeli jest zamieszane w systemie z sterownikami dla ToUCam, dać sobie spokój z tym i :

 

1. Przerobić kamerkę na typ SPC900 bo tak się da poprzez wgranie nowej zawartości eepromu do kamerki.

2. zeby to zrobić kamerka musi poprawnie się zameldować w systemie jako ToUCam więc nie możesz tego zrobić u siebie i musisz iść do kolegi i u niego wykonać procedurę podmiany oprogramowania na innym komputerze.

Czyli instalujesz sterowniki od ToUCam, podłączasz kamerkę, wykonujesz kroki jak w podanym linku o przeróbce, konczysz i już w środku kamerki masz zawartość innego typu ale działającego z tą elektroniką od ToUCam.

3. Po tej operacji kolega jeżeli nie potrzebuje usuwa sterowniki ze swojego systemu a ty wracasz z kamerką do domu.

4. Twoja kamerka wygląda jak ToUCam ale jest już SPC900 (innym typem Philipsa)

5. Instalujesz sterowniki do SPC

6. Podłączasz kamerkę i system znajduje ją jako SPC900

7. Korzystasz z kamerki.

8. Cieszysz się bo działa i gartis masz dodatkowe funkcje których w ToUCam nie było a teraz są.

9. Pijesz piwo, lub co tam uważasz.

 

Prościej się nie da wyjaśnić.

 

Sposób podmiany eeproma w kamerce w podanych poprzedniop linkach. Drivery do SPC900 na sieci lub u mnie na priv.

PAMIĘTAJ TYLKO NAJPIERW STEROWNIKI POTEM P[ODŁĄCZASZ KAMERKĘ !!!

ZARÓWNO U KOLEGI JAK POTEM U SIEBIE

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały cyrk polega na tym, że te kamerki są dosyć stare i producent podaje że są zgodne z W Vista i starszymi.(tak piszą w dokumentacji SPC900NC). Trzeba tak jak pisze Andrzej, pokombinować i znaleźć sterowniki dla Win7. Spróbuję u siebie na Win7 zainstalować zobaczę co wyjdzie.

HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Win7HP - SPC900NC zainstalowłem, menadżer urządzeń rozpoznaje SPC900NC wideo i audio. Przy próbie włączenia programu, komunikat "Błąd programu itd".

Konieczny sterownik na win7 (HP64) , lub soft z kamerki pod win 7. Automatyczne wyszukiwanie nic nie dało.

HK

 

PS. Instalacja z oryginalnej płytki.

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Win7HP - SPC900NC zainstalowłem, "Błąd programu itd".

Konieczny sterownik na win7 (HP64) ,

 

No to skucha. Faktycznie z WIN7 może być problem (inny niż kolegi wcześniej) a tym bardziej z win64 bit. Nie chciałbym rozpętywać burzy offtopikowej ale dla mnie ostatni jest XP.

Zaczynałem na dos 3 i windows1.0 B) i lubie panować nad systemem. Dodatkowo XP na nowej maszynie i7 to "błysk indiańskiego noża" no i z driverami nie ma problemu.

Wracając do tematu - nic więcej nie mogę pomóc. Do zmiany systemu nie namawiam, bo już dawno z tego wyrosłem. :lol:

 

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.