Skocz do zawartości

SH2-101


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dodałem kolejnego kwiatka do swojej kolekcji, razem z Irisem mam już dwa - Kto pomoże wytypować kolejne :D

 

SW80 ed + ST8300 HRGB

 

NGC 2237 - Rózyczka, ale to nie czas :(

M20 - Koniczynka, wprawdzie nie kwiat, ale też łąkowy motyw :)

NGC 2440 ale to Rufa, wiec moze teraz też być ciężko :)

N63A - Narcyz ,ale na to potrzebny ODK Adma i miejscówka w Namibii bo to w pobliżu LMC :szczerbaty:

NGC 6543 wygląda jak Krokus :rolleyes: ale to tez wyzwanie do sporego sprzętu,

ale halo wokół NGC 6543 wyglądające jak maczek to już może być ciekawe ...

Jeszcze jest NGC 6751, z Hubbla wyglada jak dmuchawiec :notworthy:

 

P.S. Fajna fotka :)

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny kolor, na pozór wydaje się, że brakuje zielonego, ale nawet pipetą, tło jest świetnie zbalansowane

"operacja się nie powiodła" ale udało się zaplusić :)

i jak Ci się udało pogodzić edka z 8300?

ładne gwiazdki, nawet w rogach,

ja tyle razy próbowałem, aż w końcu edek robi za guider

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny kolor, na pozór wydaje się, że brakuje zielonego, ale nawet pipetą, tło jest świetnie zbalansowane

"operacja się nie powiodła" ale udało się zaplusić :)

i jak Ci się udało pogodzić edka z 8300?

ładne gwiazdki, nawet w rogach,

ja tyle razy próbowałem, aż w końcu edek robi za guider

pozdrowienia

Co do podłączenia Edka i ST8300 to jakoś nie miałem z tym problemu oczywiście za pomocą TV 0.8 - wszystko zagrało za pierwszym razem :)

 

Z takich innych uwag to planowałem zrobić tulipana w palecie HST, ale przed wczoraj montaż zaczął mi świrować, do tej pory prowadził mi idealnie i mogłem robić nieporuczone półgodzinne ekspozycje - przedwczoraj pojawiły się nagle jakieś nagłe skoki najpierw w osi X potem w Y no i kupa :( z HST nici.

 

 

 

 

Za rada jcbo podbiłem troszkę kolory mgławicy w tle - wg mnie była za szara. Nowa wersja poniżej

Tulipan finał.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.