Skocz do zawartości

Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Najcenniejsza byłaby bibliografia polecona przez Muchozola.

Jestem ciekaw rekomendacji kompetentnej ososby

 

Ależ proszę nie brać mnie za kompetentnego! A juz napewno nie bardziej kompetentnego niż Kuba! Pozycje książkowe podane przez niego bralbym w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książek polecam jeszcze dwie:

 

  • Tęcze, glorie, halo, czyli niezwykłe zjawiska optyczne w atmosferze, R. Greenler, Prószyński i S-ka, 1998
  • Zjawiska optyczne w atmosferze, Edward Stenz, Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa Czytelnik, 1950

Niestety, obie pozycje to "białe kruki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książek polecam jeszcze dwie:

 

  • Tęcze, glorie, halo, czyli niezwykłe zjawiska optyczne w atmosferze, R. Greenler, Prószyński i S-ka, 1998
  • Zjawiska optyczne w atmosferze, Edward Stenz, Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa Czytelnik, 1950

Niestety, obie pozycje to "białe kruki".

 

Pierwsza z tych pozycji jest bardzo fajna, ale obawiam się czy nie za trudna dla początkującego obserwatora zjawisk halo (a takich jest tu przecież trochę). Także osoby, które chcą po nią sięgnąć niech wezmą to pod uwagę.

 

Tak sobie myślę, czy nie byłoby zapotrzebowania na przedstawienie tutaj jakiegoś większego przeglądu literatury na temat pogody i zjawisk atmosferycznych. Coś w rodzaju krótkiej recenzji, przedstawienia treści i jakiś wskazówek dla czytelników. Jak już wspomniałem mam trochę tego rodzaju książek i jeśli przynajmniej kilka osób wyraziłoby zainteresowanie tego typu przeglądem mógłbym coś takiego w najbliższym czasie przygotować. Później można byłoby to uzupełnić o inne pozycje, których nie omówiłem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z tych pozycji jest bardzo fajna, ale obawiam się czy nie za trudna dla początkującego obserwatora zjawisk halo (a takich jest tu przecież trochę). Także osoby, które chcą po nią sięgnąć niech wezmą to pod uwagę.

 

Tak sobie myślę, czy nie byłoby zapotrzebowania na przedstawienie tutaj jakiegoś większego przeglądu literatury na temat pogody i zjawisk atmosferycznych. Coś w rodzaju krótkiej recenzji, przedstawienia treści i jakiś wskazówek dla czytelników. Jak już wspomniałem mam trochę tego rodzaju książek i jeśli przynajmniej kilka osób wyraziłoby zainteresowanie tego typu przeglądem mógłbym coś takiego w najbliższym czasie przygotować. Później można byłoby to uzupełnić o inne pozycje, których nie omówiłem.

 

 

TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem mam trochę tego rodzaju książek i jeśli przynajmniej kilka osób wyraziłoby zainteresowanie tego typu przeglądem mógłbym coś takiego w najbliższym czasie przygotować. Później można byłoby to uzupełnić o inne pozycje, których nie omówiłem.

oj tak ... ja poproszę :glodny:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z tych pozycji jest bardzo fajna, ale obawiam się czy nie za trudna dla początkującego obserwatora zjawisk halo (a takich jest tu przecież trochę). Także osoby, które chcą po nią sięgnąć niech wezmą to pod uwagę.

 

Tak sobie myślę, czy nie byłoby zapotrzebowania na przedstawienie tutaj jakiegoś większego przeglądu literatury na temat pogody i zjawisk atmosferycznych. Coś w rodzaju krótkiej recenzji, przedstawienia treści i jakiś wskazówek dla czytelników. Jak już wspomniałem mam trochę tego rodzaju książek i jeśli przynajmniej kilka osób wyraziłoby zainteresowanie tego typu przeglądem mógłbym coś takiego w najbliższym czasie przygotować. Później można byłoby to uzupełnić o inne pozycje, których nie omówiłem.

 

Pierwszą miałem w rękach dobre 10 lat temu, i przeczytałem ją jednym tchem. Poluję na nią do dzisiaj. Drugą kupiłem na Allegro - jest świetna, pisana bardzo przystępnym językiem, nie epatuje wzorami i wyliczeniami. Chętnie opracowałbym jej wersję elektroniczną, ale mogę to legalnie zrobić dopiero po 2026 r., gdy minie 70 lat od śmierci autora ;)

 

Co do przeglądu literatury, jestem jak najbardziej za. Każda taka inicjatywa jest doskonała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.