Skocz do zawartości

30 czerwca 1961r. dziwny obiekt nad Warszawą.


Rekomendowane odpowiedzi

Satelita ECHO poruszal się poza atmosferą na wys. ok. 1500km. z okresem obiegu 117minut i raczej nie pasuje do tej obserwacji. Nota bene, miałem okazję w połowie lat 60-tych widzieć jedyny raz przelot tego satelity o poranku idąc na ryby w okolicy Góry Puławskiej. Wyglądem przypominał do złudzenia Wenus, albo ISS. Kto słyszał by posylano samoloty do przechwycenia satelity? Bardziej prawdopodobny jest jednak balon szpiegowski, amerykanie wysylali takie nad ZSRR i kraje socjalistyczne, bo w tamtym czasie jeszcze nie rozwinęli technologii satelitarnego szpiegowania.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity-balony ECHO miały średnicę 30-42 metry - bardzo dużą na ówczesne czasy, ale o wiele za małą, by zobaczyć ich kształt za pomocą tylko lornetki.

Sam kilkakrotnie widziałem ECHO - nawet sam wyznaczałem jego efemerydę - momenty pojawień i zwykle nie myliłem się więcej, niż o kilka minut.

 

Widziałem też taki obiekt jak ten z 1961 roku (ale chyba to nie ten...) i w lornetce miał rozmiar rzędu 1/5 widomej średnicy Księżyca. Widać było nieregularny kształt i zmianę położenia w czasie (efekt jakiejś rotacji). Miałem rysunki, ale teraz nie mogę ich znaleźć... - prawdopodobnie niedawno wyrzuciłem (jako nieprzydatne do zachowania w archiwum i ewentualnego publikowania). :no:

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy jedna zapalniczka , wehikuł czasu i juz w neolicie jesteś największym bogiem."

 

 

 

 

Wziąłeś to z filmu "Land Of The Lost" prawda? :ha:

 

swoją drogą gdybym miał wehikuł czasu to do neolitu zabrałbym więcej ekwipunku niż 1 zapalniczka

Edytowane przez BlacKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to cię przekonuje do przypuszczeń że historię zmyślono, wmawiając warszawiakom publicznie że widzieli na masową skalę coś czego nie było? Znana jest wypowiedź conajmniej dwóch świadków którzy podają pewne szczegóły po latach. To jest właśnie tego typu historia, ten "magiczny" 1%,

Ale ja przecież wcale nie sugeruję, że wydarzenie nie miało miejsca. Skąd taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ! (jak ten sygnał...) ale offtopikujemy !!

NIE, naprawdę filmu nie widziałem ! tak mi przyszło do głowy ! to znaczy intencja moją było że... taki szaman no wiesz... wszystkie laski z plemienia ... :rolleyes:

tzn. nie te jak w "Walce o ogień" tylko te mniejsze.... :flirt:

 

No albo podpalił byś jakiś krzak, krzyknął kochajcie się i bęc ! za 2000 lat masz miliony fanów.

 

Teraz już to nie przejdzie.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.