Skocz do zawartości

Problem z ASCOM i EQMOD


majronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam mały problem z platformą ASCOM EQMOD na moim kompie.

Świeżo instalowany win 7 home premium 64.

Przejsciówka na chipie prolific. ASCOM6sp1 , EQMODv 1,23s

heq5 synscan w trybie PC Direct mode.Nie wykrywa mi portu.na win xp było podobnie

Dodam ze na sterownikach celestrona programem PHD połączenie przebiega bezproblemowo

Poniżej zamieszczam screeny.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EQMOD musisz mieć ten sam port co w Menadżerze urządzeń czyli wychodzi com4 - sprawdź

 

Mój link

 

 

Własnie robiłem to wg Twojego opisu, i lipa,musze kupić inną przejsicówke,może ona daje w kość.

Po wybraniu portu wyskakuje w EQMOD "Connect error timeout"

Mam tą czarna wersje,niby na prolofic-u

Jak mozesz to podaj linka,której uzywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oile dobrze pamietam u siebie nie mam zainstalowanych sterów do Celestrona - tylko do SW....

spróbuj tak, co Ci szkodzi...

spróbuj jeszcze innego gniazda USB - może COM4 z czymś Ci się "gryzie"?

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie robiłem to wg Twojego opisu, i lipa,musze kupić inną przejsicówke,może ona daje w kość.(...)

Tak jak już napisałem w sąsiednim wątku moje wszystkie problemy tego typu były spowodowane lewą przejściówką. Obecnie na allegro 95% przejściówek to prolific najlepsze i w ogóle i chyba jedynym sposobem na zweryfikowanie tego jest próba zainstalowania sterowników ze strony prolific http://www.prolific.com.tw/US/ShowProduct.aspx?p_id=225&pcid=41 . Jeśli sprzedający podaje linka do sterowników na stronie jakiejś firmy krzak to raczej będzie to jakaś lipa. Ceny przejściówek na oryginalnym chipie zaczynają się raczej od 20zł w górę.

PS - w moim przypadku oryginalna przejściówka charakteryzowała się tym, że nie była zalewana plastikiem, tylko dawała się rozebrać - i ja to rozumiem :)

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam ze na sterownikach celestrona programem PHD połączenie przebiega bezproblemowo

 

 

to zdanie troche mnie zbija z tropu. wszystkie inne objawy wskazuja na zla przejsciowke, ale jezeli mozna bylo sie polaczyc na sterownikach celestrona, to przejsciowka musi byc dobra.

 

ja bym sprobowal przeinstalowac cala platforme ascom i jeszcze raz sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Po kilku godziach walki z deinstalcją i instalacją sterowników Ascom, Eqmod,prolific i celelstron na dwóch laptopach, udalo sie uruchomić połączenie z montażem przez EQMOD.

Zastosowałem się do wszystkich wskazówek,także do tych w podobnym wątku"problem z połączeniem EQ6..."

Sam niewiem co pomogło? :g:

Jutro dalsze testy,mam nadzieję że obędzie sie bez komplikacji.

Dziekuje za rady i pozdrawiam.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.