Skocz do zawartości

Prosze o pomoc przy wyborze..


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to forum nie od tego ale bardzo was prosze o pomoc przy wyborze drukarki bo na forach komputerowych jest odpowiedzi 2-4 i tyle i nawet nie chce im sie odpisywac.

Miała by byc do domu

raz w tygodniu napewno uzyta

raczej laserowa

jak sie zmiesci w kwocie to kolorowa

tania w eksploatacji

może miec duplex ale nie musi,

taka wiecie, do astro zastosowan np. mapki z AAVSO

 

Znalazłem za nie wygórowana cene ze skanerem czarno biała i tanimi tonarami Brother DCP-7057E

 

Ale moze ktos cos innego ciekawego zna.

 

Obecnie mam Lexmark x3330 i chetnie odam za nie wielkie pieniadze bez tuszu (chyba bo nie mam jej podłączonej, sprawdze)

 

Nie pisał bym tu gdyby nie to ze na forach nie odpisuja na pytania choc sa to fora komputerowe

 

To co pomożecie ??? :D

 

Jęsli temat całkowicie odpada to usunąć !!!

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dobrze na drukarkach ale posiadam i polecam Canona MP540. Używam jej od jakichś 4-5 lat. Dobry stosunek jakości do ceny, przynajmniej w tamtym okresie jak ją kupowałem. Nie wiem jak jest teraz. Tania, drukuje w bardzo dobrej jakości, skanuje, kopiuje i posiada przyjemny wyświetlacz lcd. :) Po zastosowaniu oryginalnego tuszu i papieru fotograficznego nie ma różnicy na zdjęciach przyniesionych od fotografa. Tyle że z tego co pamiętam taka zabawa wychodzi drogo jak cholera... ;) Ale ja tusz zawsze uzupełniam nieoryginalnymi kartridżami z allegro, tylko 3zł. za kolor :)

Pozdrawiam

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam urządzenie wielofunkcyjne Brothera, używała głównie żona do wydruku materiałów dla dzieciaków do przedszkola, ostatnio drukowałem książkę i muszę przyznać, że odbyło się to ekspresem :) Tutaj masz linka http://www.ceneo.pl/1835804?se=elpsPi8VYF1H6oqVvONltT_H4ZjbMHZt&gclid=CPnEgv6FvLECFUrP3wodSV0Alw. Mamy go już 2 lata, bezawaryjny, przy takiej ilości, jakie żona drukowała opłaciło się (atramentówką by wyszło na pewno drożej), nie musisz się martwić, że coś zaschnie. Tonery można kupić w granicach 60-70 zł z wysyłką (czasami taniej), masz tu przykład http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=toner+brother+dcp+7030. Toner znajdujący się w maszynie miał starczyć na 1000 stron, nam wyszło ponad 700, co i tak uważam za niezły wynik. Te z allegro to zamienniki, ale działają bez zarzutu, w teorii mają wystarczyć na 2500-3000 stron, więc nawet jeśli wydrukujesz 20% mniej, to i tak dobrze. Dodatkowo ksero i skaner, wg mnie w dobrych pieniążkach masz przyzwoity sprzęt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś w jakich pieniądzach chcesz kupić :no: Z tego co widzę, to obydwa modele różnią się nieznacznie, większa rozdzielczość w przypadku drukarki (600x2400) w podanym przez ciebie modelu, aczkolwiek wg danych technicznych obydwu modeli 7030 (ten który ja mam) może wg producenta więcej stron miesięcznie wydrukować - 10000/mies, natomiast dla modelu podanego przez ciebie jest to 1600/mies, więc jest to istotna różnica :yes: Zależy ile będziesz drukował. Poszukaj po marketach, ja kupiłem w Auchan, ostatnią sztukę (z wystawy) i spuścili mi stówę z ceny, więc się opłaciło :icon_wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.