Skocz do zawartości

Zdjęcie na APODzie


Nocny Marek

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie w stylu jak zdobyć Oskara ;)

ale odpowiedź jest prosta: zrobić dzieło sztuki

 

a jak już jesteś tego pewien, to może ktoś je doceni i zarekomenduje tu: http://asterisk.apod.com/viewforum.php?f=9

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawić swoje zdjęcie na APOD?

 

http://apod.nasa.gov/apod/lib/about_apod.html - pod koniec tej strony jest napisane, co trzeba zrobić (podkreślenia moje):

 

Do you enjoy APOD? Do you have a picture that would make a good APOD? If so, we would enjoy hearing from you. Images are most often submitted by email or by posting to a web site. Please see this page or write to Robert Nemiroff at nemiroff at mtu dot edu or Jerry Bonnell at bonnell@grossc.gsfc.nasa.gov regarding image submissions. Please note that by submitting your image to APOD, you are consenting for your image to be used on APOD in all of its forms unless you explicitly note otherwise. These include mirror sites, foreign language mirror sites, and direct APOD derivative products including thumbnail feeds on Facebook and Google+ under names having to do with "Sky" and "APOD". We do recommend that you include a small copyright notice in a corner of your submitted images.

 

Note for image submissions: The APOD pages are collected annually on a CD-ROM, which is distributed free of charge to educators and the general public. If you would like your image to be considered for an APOD but do not want your image included in this CD-ROM collection, please let us know.

 

Thank you for sharing the APOD experience! We genuinely hope you have had an entertaining and educational few moments with us.

 

Streszczenie dla nieznających angielskiego:

 

najlepiej wysłać zdjęcie (wraz z opisem) do autorów strony: Roberta Nemiroffa (e-mail: nemiroff małpa mtu kropka edu) lub Jerry'ego Bonnella (e-mail: bonnell malpa grossc kropka gsfc kropka nasa kropka gov), albo umieścić je na tej stronie: http://asterisk.apod.com/viewtopic.php?f=29&t=22034. Jako trzeci post od góry jest polska wersja opisu jak to zrobić.

 

Oczywiście opis nie musi być rozbudowany, wystarczy tylko napisać co jest na zdjęciu i czym sfotografowane. Należy też napisać, czy chce się zastrzec prawa autorskie do zdjęcia, czy też odstępuje się prawa do zdjęcia APOD-owi.

 

2 lata temu jeden z "naszych" APOD-ów nominowano do APOD-u roku. Niestety prawie nikt u nas o tym nie wiedział, dlatego zajął odległe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie w stylu jak zdobyć Oskara ;)

ale odpowiedź jest prosta: zrobić dzieło sztuki

 

a jak już jesteś tego pewien, to może ktoś je doceni i zarekomenduje tu: http://asterisk.apod.com/viewforum.php?f=9

Heh, trochę jednak jest inaczej, niż przy "oskarach". Na APOD wbiera zdjęcia 1 z 2 gości (na ogół Nemiroff). Wygląda to tak, że bierze to, co mu się akurat danego dnia podoba (albo pasuje do tematu), albo jeżeli jest to zdjęcie z grupy X kolegów USA/Australia.

 

Kiedyś wysyłałem swoje zdjęcia i, jak widziałem z kim "przegrywałem", to w końcu dałem sobie siana. Oczywiście miło by było tam zawisnąć, bo te fotki rozchodzą się dosyć szeroko po świecie (to jedyna zaleta i wartość APOD), ale z drugiej strony - nie ma co się wkręcać w taki "challenge".

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu jeden z "naszych" APOD-ów nominowano do APOD-u roku. Niestety prawie nikt u nas o tym nie wiedział, dlatego zajął odległe miejsce.

No kiedyś na to zdjęcie było już głosowanie, zlinkowałem na AP i... wszystkie głosy z PL dostały BAN'a, a sam wątek na tym ich forum został zamknięty :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.