Skocz do zawartości

24,5


Egzo

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam mały teleskop bressera DS/B 60 AZ 60-700 jest on w ofercie foto clasiku niestety posiada on średnice wyciągu okulara 24,5 co nie umozliwia mi kupienie okularu plossla :( a przedłuzki do okularow sąm z 31,7 do 24,5 a nie odwrotnie :( Mam cienki okulary z zestawu ktore nie są za dobre czy jestem na nie skazany czy jest jakaś szansa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ta zależy ile mu się wyciąg normalnie wysuwa dla nieskończoności, jak jest w pozycji roboczej wysunięty na 45mm to zapewne wydoli ze zlączką 1,25" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Naprawiam(przerabiam) klientowi obecnie mały teleskopik Fomej Astro 76/700 i odkryłem przy okazji fają rzecz 8)

W wyciagu jest plastikowa tulejka 24,5mm a po jej wyjęciu wyciąg ma w środku standartowe 1,25" :idea: czyli jest cool i Fomei górą, to też chiński wyrób ale składany w Czechach i bracie Czesi pomyśleli jak go dobrze złożyć i z jakich części, chwała im za to :notworthy:

 

Może i u Ciebie jest taka tulejka w wyciągu hę???

 

Standartowa przeróbka to poprawa sztywności pająka, wymiana szukacza 4x20 z plastikową oprawą na metalową z modelem 6x30 i wymiana okularów H i SR na Plossle, w całkowiytym koszcie 480 zł.

Po tym zabiegu tuba optyczna nabrała chęci do życia i można nią spokojnie popracować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co moge kupic spokojnie okular 31,7 i obserwować nim w moim teleskopie??? :)

 

[ Add: Wto 11 Maj, 2004 ]

Czyli co moge kupic spokojnie okular 31,7 i obserwować nim w moim teleskopie??? :)

 

Sprawa nie jest taka prosta

 

- Jeżeli jesteś gotów używać okularów nie do konca zgodnie z przeznaczeniem i zamiast do wyciągu zakładać je na wyciąg

 

- Jeżeli po odkręceniu pierścienia z tulei będą takie Ploosle wchodziły na tuleję wyciągu

 

- Jeżeli będziesz w stanie dopoasować sobie te okulary tak aby ładnie osiowo i sztywno siedziały na tym wyciągu

 

to tak, obraz napewno będzie dużo lepszy ale jakoś wydaje mi się że nie do końca zdajesz sobie sprawę z problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka faktycznie u mnie jest tak samo jest plastikowa tuleja a wyciag w srodku ma 31,7 :Cheers: super pozdro dla wszystlich kupuje okular plossla i nowy szukacz tylko moze mi poradzicie jaki nie wiem moze soligor??JESZCZE RAZ DZIĘKI W KOŃCU MOJ TELESKOP BĘDZI CULL

pozdr.egzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, b. często w niektórych tanich teleskopikach jest wyciąg 1.25" [31.7mm], ale w zestawie są najtańsze/najnędzniejsze okulary 24.5mm, które można wtedy wymienić na lepszy standard. To w sumie gest przyzwoitosci producentów, ale w 99% przypadków nie informuja oni w ulotce, instrukcji itp. użytkownika o tej możliwości -szkoda, bo działają także na własną szkodę :wink:, tym bardziej, że poczatkujący rzadko kiedy sam na to wpadnie. A szerszy wyciąg podnosi znacznie wartośc użytkową takich zabawek, o ile główna optyka jest w porządku. Kiedyś korespondowałem z użytkownikiem takiego cacka i był ten sam przypadek... Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.