Skocz do zawartości

Moje pierwsze astro-fotki :(


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się dzisiaj 10 km poza miasto z zamiarem wykonania moich pierwszych zdjęć. Uzbrojony w EOS'a 300D, statyw oraz entuzjam wykonałem kilnanaście fotek na nieruchomym statywie. Nie udało mi się chyba ustalić dobrze ostrości bo oprócz tego, że gwiazdy zakreślają łuki to jeszcze są takie jakieś rozmyte :Cry: No ale cóż, pokażę to co wyszło...Aha, w jednym miejscu wszystkich zdjęć pojawia się czerwony hot piksel... będę musiał to sprawdzić bo może ten mój nowo-zakupiony aparat ma trefną matrycę.

 

pozdrawiam !!!

117.jpg

 

156.jpg

 

124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poco ta przesłona 4,5?  :roll:  za jasno było?

 

no i zasięg przy 50mm byłby raczej większy niż przy 18-stu

 

[ Add: 15 Maj 2004 13:31 ]

A tu widac Comete :)

 

Ale im krótsza ogniskowa tym dłużej migawka może być otwarta by nie było ruchu gwiazd widać, więc chyba aparat zbierze więcej światła.. czy się mylę?

 

A co do przesłony to rozumię, że ma być większa? :)

 

Dodatkowo zauważyłem, że dla długich czasów naświetlania pojawia się szum (co jest oczywiste) ale czy oczywiste jest, że pewne czerwone kropki są zawsze w tych samych miejscach? A jedna kropka jest tak złośliwa, że jest zawsze :( (dla ujęć powyżej 4-rech sekund) W związku z tym chyba dla każdego ujęcia trzeba robić dark frama z takimi samymi ustawieniami aparatu i później to obrabiać. Ale boję się pomyśleć jak będzie wyglądać 10 minutowe ujęcie. A może matryca CMOS jest trefna?

 

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi !

kropka_2.jpg

 

kropka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegoco wiem to od darków sie nie opędzisz.

 

a przesłona to o ile nie zniekształca się obraz to powinna być jak najmniejsza (2,8 tam nie było? :roll: )

 

[ Add: 15 Maj 2004 20:06 ]

f/3,5 masz chyba najmniejszą przy 18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegoco wiem to od darków sie nie opędzisz.

 

a przesłona to o ile nie zniekształca się obraz to powinna być jak najmniejsza (2,8 tam nie było?  :roll:  )

 

2,8 nie było - ta wybrana była najmniejsza 8)

 

a ta matryca CMOS mnie martwi...coraz bardziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszke to zdjecie podciagnalem... :) Lepiej?

 

No wyraźniej .. i kolory takie żywsze...

 

ps. zdjęcie z Wenus jest w pierwszym poście...

 

pozdrowienia !

 

[ Add: Nie Maj 16, 2004 15:40 ]

Dziś zrobiłem jeszcze to zdjęcie EOS'em 300D w ognisku głównym MTO CA11. Ale niestety znów nie ustawiłem ostrości odpowiednio :evil:

 

pozdrowienia !

sun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.