Skocz do zawartości

MaximDl i co dalej ...


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc jedyne problemy jakie do tej pory miałem to z driverami do SBIGa i ich sposobem instalacji.

Mój setup to Win 7 64 bit, mapki The Sky, GSC 1.1, FocusMax 3.7.0.36. Aktualny hardware Samsung R540.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak połączyć the sky6 z maximem - przez Ascoma??

swego czasu zrezygnowałem z the skaja - sterownik do celestrona cg5 gt nie udostępniał jednej ważnej rzeczy

właśnie synchronizacji w punkt - teraz gdy używam PlateSolve mogę się obejść bez tego - chyba że już za bardzo kombinuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Sky nie wymaga ustawień wg mojej wiedzy ponieważ jest to KATALOG a więc zbiór danych i to w wersji J 2000 jak i JNow.. Ustawienia wybierasz w Maximie w dwóch miejscach a właściciele montaży Takahashi jeszcze w trzecim.

Po pierwsze w zakładce OBSERVATORY>CATALOG>OPTIONS

Po drugie w zakładce OBSERVATORY>TELESCOPE do wpisywania danych obiektu którego nie ma w katalogu.

Po trzecie w setupie TEMMA TAKAHASHI Driver przycisk TheSky.

A tu masz setup:

he ASCOM Platform must be installed for this option to appear, and you must select the version of TheSky you are using. To view the settings, open the Observatory Control window Setup tab, select TheSky-Controlled Telescope, and click the Options menu Settings. If you are using TPoint you may want to turn on Inhibit SYNC to protect TPOINT model. You should turn off the Slew-start delay for CPU-hogging cameras if you are using MicroGuide. You may need to turn it on if you are using ACP software with certain camera models.

With the latest version of TheSky, the connection does not require any additional programs, but some settings are required. Start TheSky. Select Telescope/Server Settings. In the Remote Client Capabilities area, make sure all options are enabled (check marks in the boxes). Also enable Remote clients use Orchestrate's "Image then slew-to" command. Click OK to close the Server Settings dialog.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak połączyć the sky6 z maximem - przez Ascoma??

W ustawieniach Maxima pod Telescope wybierasz opcje "TheSky-controlled Telescope". I jeszcze pod Options->Setup wybiersz wersje TheSky i rodzaj montazu (np.German Equatorial). A i jeszcze bedziesz potrzebowal "ASCOM TheSky Telescope Driver": http://ascom-standards.org/Downloads/ScopeDrivers.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - zassałem i zainstalowałem - teraz jeszcze tylko sucha noc (bez żadnych opadów) podepnę się pod setup i przetestuję czy wszystko się łączy

wraziłem drugi dysk w AstroLapka - postawiłem win7 (mam drugi oryg który leży i obrasta kurzem) i wszystkie niezbędne rzeczy

na starym xp miałem problem z uruchomieniem MaxPolarAlign ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wsio działa na:

Lapek z Win7 64bit

ASCOM 6.1, EQMOD 1.24g, MaximDL5.23 (działa bardzo dobrze na "7", na XP się wieszał), PAM 2.0.55, FocusMax 3.4.40

jeśli chodzi o mapy nieba, to GoTo obsługuję z Maxima, Stellarium oglądam tylko by mieć szerszy wgląd i zobaczyć kiedy mam meridian flipa :-)

 

Wszystko działa jak należy, nie wiesza się :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem u siebie że pod Maximem 5.18-5.23 nie potrafię odpalić guidingu kamerką QHY5 (jako Camera 2 przez sterownik ASCOM) jednocześnie z podpiętą Camera 1 jako kamera główna. Testowane na Canonie 20D i Atik314L. Cały proces rusza ale po jakimś czasie (od kilku do kilkudziesięciu minut) system się wiesza podczas ładowania obrazu z Camera 1 i trzeba zrestartować Maxima. Testowałem na win xp i na win 7 32bit, na różnych portach USB. Jeszcze może to być wina mojego astrolaptopa Dell D630 :( Dlatego guiduję PHD.

U mnie Maxim służy do zbierania obrazu z kamery głównej, do alignmentu przez PinPoint LE, goto montażem i kadrowania obrazu. Do guidowania używam PHD. FocusMax do ustawiania ostrości.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie ST10 jako główna kamera

do tego do guidingu uzywam AllCCd5 mono (qhy5 de facto)

uzywam sterownika CMOS guider pod maxima - plugin i działa toto bosko nie mam żadnych problemów

jesli chcesz wieczorem ci podeślę ten plugin do maxima na cmos guider

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wszystkie sterowniki QHY5 używając Driver Uninstall Tools i poinstalowałem rzeczy z http://www.qhyccd.com/astrosoftbe.html - sterownik generic 512B, plugin do Maxima i QGVIDEO. Mam teraz w maximie CMOS GUIDER, w PHD QGuider. Wszystko wydaje się działać, teraz czekam na pogodę :)

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.