Skocz do zawartości

Kabel RS do komunikacji SBIG ST4 z PC


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do obecnych i byłych użytkowników autoguidera SBIG ST-4.

Udało mi się go z sukcesem odpalić, podłączyć do Astrotraca (działa :) ) i pozostaje mi tylko ostatnia rzecz... podłączyć 'control box' do komputera z Windows XP tak aby móc obserwować obraz z kamerki na kompie. Potrzebuję tego do nauki ustrawiania ostrości w moim zestawie i znalezienia parafokalnego okularu.

 

Z 'Control Boxa' wychodzi taki złącze:

 

sbig 1.jpg

 

a ja potrzebuję tego kabla z poniższego rysunku do komunikacji z komputerem poprzez port szeregowy.

 

sbig 2.jpg

 

Ma ktoś może schemat tego kabla? czy jest to jakiś wynalazek, czy może typowy kabel RS232?

Jakiego darmowego oprogramowania mogę użyć do obsługi tej kamerki pod Win XP?

 

Przekopuję sieć od 5 godzin i nie mogę znaleźć schematu połączeń ani odpowiedzi na moje pytanie.

 

:help::help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sumas. Nie wiem jak mogłem to przeoczyć :)

Kabel już gotowy - w sumie to zwykły kabel RS232 więc nie było problemu.

 

Natomiast mam inny problem :( Jak to mówią - zawsze coś :(

 

Otóż nie mogę połączyć sterownika SBIG z komputerem przez port COM.

Cały czas mówi mi, że nie widzi kamery. Próbowałem w programach MaximDL, ImCap, CCDTrack zarówno pod Windowsem XP jak i pod emulowanym Windows98...

 

Już nie wiem co źle robię. Próbowałem różnych ustawień BaudRate na porcie COM. Również bez efektu.

 

Czy ktoś z Was podłączał może kiedyś SBIGa ST4 do kompa? Jeśli tak napiszcie proszę w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez emulator DOS'a, bo to już w końcu leciwy sprzęt

może to Ci pomoże: http://www.escapetradition.com/2011/03/st-4-star-tracker-in-windows-7.html

 

Dzięki, spróbowałem. Niestety ciągle to samo. Nie widzi kamery.

 

Sprawdziłem port com programem diagnostycznym. Jest ok. Wysyła sygnały w stronę kamery.

Natomiast nie widać żadnego sygnału przychodzącego do kompa od strony kamery. Jest totalna cisza.

 

Na pinie odpowiedzialnym za wysyłanie sygnału z kamery do kompa jest stałe napięcie -9,35V. Nie zmienia się ono w czasie.

Trochę dziwne.

 

Coś zaczynam podejrzewać, że to kamerka jest walnięta. A w sumie to port RS do łączności z kompem...

Będę jeszcze szukał rozwiązania ale to chyba to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.