Skocz do zawartości

Sklepy z lornetkami i teleskopami w Radomiu i okolicy


Rekomendowane odpowiedzi

Salon myśliwski Sedyko na Puławskiej... Nie byłem co prawda już kawałek czasu ale mają tam dużo miejsca i lornetek na pewno nie brakuje. Kiedyś był drugi sklep myśliwski na ul.Miłej ale nie wiem czy jest jeszcze.... Tam też mieli sporo sprzętu.

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

komputronik-Plac Konstytucji ,mediamarkt-CH m1 ,fotojoker-CHm1

wydaje mi się, że w tego typu sklepach nie będą mieli celestrona skymastera 15x70, no chyba, że się mylę.

 

Salon myśliwski Sedyko na Puławskiej... Nie byłem co prawda już kawałek czasu ale mają tam dużo miejsca i lornetek na pewno nie brakuje. Kiedyś był drugi sklep myśliwski na ul.Miłej ale nie wiem czy jest jeszcze.... Tam też mieli sporo sprzętu.

tam mogą mieć, muszę zadzwonić i się zapytać, żebym nie jechał na darmo, bo do Radomia mam 40km.

 

A nie ma sklepu typowo pod astronomię?

Edytowane przez Konrad_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podzwoń. W ten sposób zdecydowanie najwięcej załatwisz.. Zresztą słuchaj w każdym sklepie mogą Ci zamówić.... W salonach myśliwskich mają różne sprzęty. W Sedyko widziałem drogie Swarki ale też nie brakowało Delty czy nikona. Samego Sky mastera to i w Media Markcie kupisz jeśli nie na miejscu to sprowadzą tylko w sumie po co?... Bierz przez net.. Kupujesz wygodnie i bez ryzyka. Towar w razie jakiejś wady można przecież zwrócić bez podawania przyczyny.

 

Typowo astro sklepu w Radomiu nie masz ale masz dobre połączenie z Wawą a tam już :Delta,Astromarket i TPL :icon_biggrin:....

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym przez neta, ale jak sprawdzę czy lornetka ma dobrą kolimację, nie porównam przecież kilku egzemplarzy aby wybrać najlepszą. No chyba, że to zbędne?

 

 

No tak... Obyś miał na miejscu te kilka egzemplarzy i jeszcze umiał profesjonalnie je porównać.... Bo na ewidentny brak kolimacji to zawsze możesz oddać kupując na odległość...... Zresztą zawsze możesz oddać jeśli oddasz sprzęt w stanie "niezmienionym" w ciągu 10dni...

 

 

Tak drogi Polarisie.... Ale to trzeba mieć jeszcze wiedzę,żeby porównać... Bo... Sprawdzić, czy lorneta daje obraz podwójny czy poprawny to każdy potrafi i w tym przypadku reklamacja na odległość nie jest problemem. Ale ocenić dokładność kolimacji, wady optyczne lornetek dających generalnie poprawny obraz dzienny to już nie taka prosta sztuka..... Swoją droga czasem trącająca o szukanie dziury w całym w "pewnych" przypadkach :icon_rolleyes:

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Mnie bardziej chodziło o ergonomię samego korpusu i muszli ocznych. W dzień nawet nie wychwycisz niektórych wad optycznych, a nawet minimalnego rozkolimowania które będzie wyraźnie widoczne na gwiazdach. W sklepie ocenisz jakość wyczernienia, warstwy przeciwodblaskowe, odwzorowanie bieli, ogólną korekcję pola, chromatyzm, dystorsję, wygodę ogólną i czy pasuje Ci ER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Mi bardziej chodziło o ergonomię samego korpusu i muszli ocznych. W dzień nawet nie wychwycisz niektórych wad optycznych, a nawet minimalnego rozkolimowania które będzie wyraźnie widoczne na gwiazdach. W sklepie ocenisz jakość wyczernienia, warstwy przeciwodblaskowe, odwzorowanie bieli, ogólną korekcję pola, chromatyzm, dystorsję, wygodę ogólną i czy pasuje Ci ER.

 

Tak...Ale zważ na to,że kolega ukierunkowany jest na SM 15x70 a w obrębie tego tylko modelu większość cech będzie zupełnie tożsamych... Ot dla przykładu, nie ma SM 15x70 z warstwami lepszymi bądź gorszymi , oddających biel lepiej bądź gorzej... Na wszystkie rażące wady w obrębie tego modelu zawsze można zrobić zwrot a tych maluczkich człek bez doświadczenia i tak nie wychwyci a i nie będą one tak znaczące w praktyce dlatego ja zachęcam do zakupu przez net.... Sposób bezpieczny i wygodny.... No ale niech tam sobie decyduje sam zainteresowany.... Pozdrawiam Serdecznie :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już lornetkę w sklepie mysliwskim Sedyko w Radomiu. Przyszła do sklepu wczoraj, sprawdzili ja i mówią, że jest wszystko ok, jadę ją odebrać jutro i sprawdzę dokładnie. Nie chcieli mi sprowadzić większej ilości sztuk w celu sprawdzenia i porównania, ale za to dali najniższą cenę jaka jest na ceneo i jeszcze mówią że przy odbiorze opuszczą na dobre piwo.

W tym przypadku i tak będę miał tylko jedna sztukę do oglądania, dlatego faktycznie chyba lepiej i wygodniej by było zamówić przez internet, zwłaszcza, że do Radomia mam 40 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.