Skocz do zawartości

Małe cyferki i DS...


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! [po grypie :wink: ]

mc Arti, nie jestem specem od foto, ale mała uwaga, bo sam sie rozglądam za uniwersalną małą cyfrówką -do ziemniakow i do astro :lol: Wśród modeli z manual focus i nieprzesadnym zoomem optycznym [te zoomy 10x to raczej nie to, już lepiej chyba dorobić coś w projekcji] mozna znależć takie, które mają dośc długie czasy. Tych 15-16 sekundowych jest już legion, ale lepiej mierzyć wyżej. Oto moja prywatna lista:

-CASIO QV5700 -czasy do 60s

-Sony DSC V1 -czasy do 30s

-NIKON C4500 - do 5 minut

i parę jeszcze innych; wykluczyłem np. Minolty Z1/Z2 bo mają 10x zoom, bez sensu

Prosiłbym speców o skrytykowanie ww. listy.

W moim przypadku chodzi o aparat "do wszystkiego" z opcją astrofoto. Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Osobiście raczej wykluczam wymienionego C4500, ze względu na tę łamaną obudowę. Ale jest jeszcze C5000 o bardziej normalnym kształcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko, że ja już mam prywatny aparat :lol:

 

Do ziemniaków kupiłem A60 bo tani i MAŁY

 

Olympusy z 10x zoom nię są wcale takie źli bo mają szkło ED

 

No i wiadomo, że do astro to coolpixy 990,995,4500 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jarku :shock: właśnie ta łamana obudowa CP-4500 jest jego wielkim błogosławieństwem bo mam wyświetlacz tam gdzie ja chccę a nie tam gdzie akurat wypada tył obiektywu w zwykłym jednoczęściowym aparacie.

Przy pracy z teleskopem to naprawdę daje duży komfort obsługi a jego niewieli i wysokiej klasy obiektyw z wewnętrznym fokusowaniem i solidnym gwintem filtrowym znacznie ułatwia życie w astrofotografi.

Między innymi dlatego go kupiłem do zastosowań ogólnych ale z naciskiem na próby astro, jak widać z mojej galerii narazie z dobrym skutkiem :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie tylko jeszcze jedno pytanko czy ten obiektywik cudo 70-200 ma krycie pełnego kadru 24x36mm czy tylko jest do niepełnoformatowych cyferek ???

 

Nie ma nic takiego jak L do cyfry - to pelnoformatowy obiektyw idealny od krawedzi do krawedzi, co oczywiscie przy cyfrze ma mniejsze znaczenie, ale chce tez pocykac nim z negatywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dzięki za info :salu:

Chętnie zobaczę jego rogi z pełnej dziury i z pełnego kadru z gwiazdami :roll:

Zawsze to jakiś kamyczek do koszyka wiedzy o obiektywach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wybrałem zestaw ratunkowy...

 

135mm przysłoniete do ok f/7 lantan ustawiony na 24mm da 5,7x

 

czy f/7 bedzie już w miare poprawnie rysowało?

 

Jaki jest najleprzy z tych popularnych tanich 135mm?????

 

ps. nie jestem przeważliwiony jak Jesion (jeszcze) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
dobra wybrałem zestaw ratunkowy...

 

135mm przysłoniete do ok f/7 lantan ustawiony na 24mm da 5,7x

 

czy f/7 bedzie już w miare poprawnie rysowało?  

 

Jaki jest najleprzy z tych popularnych tanich 135mm?????

 

ps. nie jestem przeważliwiony jak Jesion (jeszcze)  :wink:

 

To zależy czy to jest obiektyw strszego typu konstrukcji Petzwala czy typu Sonnar bo paradoksalnie te starsze lepiej pracowały z okularami jako proste lunety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Obiektyw soczewkowy foto, plus okular to naprawdę skomplikowany sposób popełniania samobójstwa obserwacyjnego, czyżbyś już miał wakacje że tak się nudzisz :wink: :roll:

Lepszy wynik da dobry szukacz klasy 50mm więc po co do tego kupować obiektywy soczewkowe o innych zastosowaniach i z goła odmiennym przenaczeniu nie bardzo mogę zrozumieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
bo ma przesłone  :lol:

 

[ Add: 31 Maj 2004 20:10 ]

a jak nie wyjdzie to będzie do kamerki  

 

w przyrodzie nic nie ginie  :wink:

 

Wiem, wiem tylko czasem coś zmienia właściciela i to tak naprawdę wspaniale napędza wtórny rynek i wszelkiej maści giełdy :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Janusz_P.

W astrofoto planetarnym za pomocą jasnego, soczewkowego teleobiektywu otwór na maksa to wręcz ewidenntny błąd w sztuce, przymknij o 2-3 dziury i jakosc obrazu planetarnego od razu widocznie wzrośnie, co innego foto rozciągłych DS gdzie duża jasność obiektywu pozwala nam na znaczne skrócenie czasu łącznej ekspozycji :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracam to, co znalazlem w cache'u przegladarki :)

Przysłona maksymalnie otwarta w soczewkowym, jasnym obiektywie to spory błąd do focenia planetarno księżycowego, co innego foto DS gdzie się to często stosuje dla skrócenia łącznej ekspozycji

 

Faktycznie, przy ksiezycu spokojnie mozna bylo zamknac przyslone - aberracje mniejsze i glebia ostrosci wieksza, przez co latwiej idealna ostrosc ustawic. Inna sprawa, ze mam watpliwosci, czy te obiektywy nadaja sie do tego typu fotek. Nie twierdze, ze sie nie da - ale czy to jest "TO"?

 

Myśle że R. Ziomber zrobił to dla eksperymentu bo przecież o to w tym wątku chodzi.

 

[ Add: Sro Cze 23, 2004 3:59 ]

To byl tylko test - po przymknieciu troche przeslony aberracja chromatyczna zniknela i naprawde obraz byl ostrzejszy.

 

[ Add: Sob Lip 03, 2004 5:33 ]

Ostatnio wykonalem nim TAKIE zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.