Skocz do zawartości

Maxim vs Pixinsigh


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł ma rację. Ponieważ to jest FIT to jego wygląd na ekranie mocno zależy od przyjętego sposobu wyświetlana na konsoli roboczej.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma rację. Ponieważ to jest FIT to jego wygląd na ekranie mocno zależy od przyjętego sposobu wyświetlana na konsoli roboczej.

 

Dokładnie tak jest - nie mogę tego zobrazować (nie mam dostępu do domowego komputerka) Ale właśnie te same FITsy w Nebulosity i np. w PIX czy CCDStack są diametralnie różnie wyświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest - nie mogę tego zobrazować (nie mam dostępu do domowego komputerka) Ale właśnie te same FITsy w Nebulosity i np. w PIX czy CCDStack są diametralnie różnie wyświetlane.

 

Proszę czytać ze zrozumieniem. to nie jest moje pierwsze zdjęcie które otwieram w jednym, a obrabiam w drugim programie. Pewnie jak bym policzyłem to około kilku tysiecy tylko w tym roku otworzyłem i cos takiego widze po raz pierwszy.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie mam w pracy komputera ale w Maximie przy zapisywaniu jest chyba taka opcja dotycząca histogramu ( jakiś stretch). Lekarstwem na to może być wyrzucenie z nagłowka FITa danych OBLACK, OWHITE i czegos tam jeszcze- sprawdź eksperymentalnie bo na pamięć to trudno powiedzieć. trzeba wyedytować nagłówek FIT

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie mam w pracy komputera ale w Maximie przy zapisywaniu jest chyba taka opcja dotycząca histogramu ( jakiś stretch). Lekarstwem na to może być wyrzucenie z nagłowka FITa danych OBLACK, OWHITE i czegos tam jeszcze- sprawdź eksperymentalnie bo na pamięć to trudno powiedzieć. trzeba wyedytować nagłówek FIT

 

Ale w maximie jest ok - dopiero takie dziwadło pojawia się w pixie :( i tego jeszcze nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. I własnie o to chodzi.

Ja małem taki przypadek z kolorowym FITsem.

W Maximie po złożeniu koloru był kolorowy, a w Pixie nic. ..kwadraciki. Dopiero po usunięciu wpisu GRAY ręcznie w nagłowka FITsa w Maximie i ponownym zapamietaniu obrazka zobaczyłem go w PIxie. Jakaś róznica w formacie FIT.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. I własnie o to chodzi.

Ja małem taki przypadek z kolorowym FITsem.

W Maximie po złożeniu koloru był kolorowy, a w Pixie nic. ..kwadraciki. Dopiero po usunięciu wpisu GRAY ręcznie w nagłowka FITsa w Maximie i ponownym zapamietaniu obrazka zobaczyłem go w PIxie. Jakaś róznica w formacie FIT.

 

Ok sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co pisał ostatnio wessel. Sprawdziłem dwa zdjęcia z różnych sesji i wychodzi że we wczesniejszej w Maximiem Bzero = 32768 tymczasem w nowym Bzero = 0

 

Próbowałem zmienić recznie w edycji, ale bez rezultatów

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff ! Zagadka rozwiązana okazało się że miałem zafajkowane 'Save Data in unsigned format".

Okazuje się, że Bzero - wartość ta powinna być dodana do wartości tablicy danych podczas odczytu plik FITS. W przypadku 16-bitowych plików całkowitych = 32768 u mnie (nie wiem dlaczego było = 0. Po odfajkowaniu w/w opcji przestawiłem ręcznie tak jak to radził wessel. :D

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja nie znam Pixinsight na tyle dobrze żeby kogoś szkolić. Wykorzystuję może z 20% jego możliwości. Obawiam się że to za mało :(

Oczywiście mogę to pokazać ale nie wiem czy to nie będzie śmiesznie wyglądało :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.