Skocz do zawartości

Astronomik UHC eos clip


Marek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam filtr Astronomik UHC w wersji do instalacji w komorze lustra aparatu Canon - eos clip. Filtr w stanie idealnym optycznie i mechanicznie - praktycznie jak nowy. Jestem jego pierwszym właścicielem, filtr kupiony 2 lata temu.

 

IMG_4146a.jpg

 

Wg mnie ten filtr to najlepszy dodatek dla każdej osoby fotografującej obszary mgławicowe Canonem z matrycą APS-C. Bardzo mocno filtruje niepożądane zaświetlenie, przepuszczając jedynie pasma OIII, H-beta i H-alfa.

 

astronomik_uhc_trans.jpg

 

W odróżnieniu od filtrów H-alfa wykorzystuje wszystkie główne pasma emisyjne pochodzące od mgławicy, a co za tym idzie - wszystkie piksele na matrycy (OIII i H-beta - kolor niebiesko-zielony, H-alfa - czerwony).

Inaczej mówiąc wspaniale kontrastuje obiekty mgławicowe i mocno ściemnia tło ale pozostawiając na nim sporo gwiazd.

 

Filterek umożliwia również skuteczną fotografie obiektów mgławicowych z miasta. Poniżej zdjęcia prawie spod bloku, wykonane niemodyfikowanym aparatem:

 

dss1-1m.jpg

IMG_4123m.jpg

 

Na koniec krótka recenzja owego filtra, który przygotowałem tuż po jego zakupie:

- http://astropolis.pl/topic/36618-astronomik-uhc-clip-filter/

 

Cena: 480 zł + koszt przesyłki

 

-----

- koszt przesyłki: 6zł poczta priorytet, 20 zł kurier

- rezerwacje na max 24 h

- pytania i rezerwacje proszę kierować na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.