Skocz do zawartości

Filtry fotometryczne na wypożyczenie


MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W najbliższym czasie mam możliwość nabycia filtru fotometrycznego w ramach wykorzystania go do zbierania materiału w celu wykonywania pomiarów fotometrycznych komet dla Sekcji Obserwatorów Komet.

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z was jest chętny na wypożyczenie takiego filtru w celu zbierania materiału i przesyłania go do SOKu (albo w postaci surowych klatek, albo materiał po redukcji danych).

koszty związane z wysyłką pokrywam ja. Jedynym warunkiem (a raczej zobowiązaniem) jest nadesłanie materiału z przynajmniej jednej sesji dla przynajmniej jednej komety. Oczywiście filtr można też wykorzystać przy okazji do własnych celów.

P.S. Prawdopodobnie na sam początek byłby to filtr "V".

Wszystkich chętnych proszę o głos w tym wątku albo na adres e-mail sok-ptma@astronomia.pl


Pozdrawiam!

Maciej Mącidym

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Ty nabywasz filtr i chcesz go udostępnić do pomiarów? Czy jakaś firma wypożycza? Jaki okres czasowy przewidujesz na taki test? (jak wiadomo, teraz z pogodą pewnie będzie co raz gorzej).

Jeśli dałbyś mi jakieś wskazówki w sprawie fotometrii komet to mógłbym się tego podjąć.

 

Pozdrawiam

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Ty nabywasz filtr i chcesz go udostępnić do pomiarów? Czy jakaś firma wypożycza? Jaki okres czasowy przewidujesz na taki test? (jak wiadomo, teraz z pogodą pewnie będzie co raz gorzej).

Jeśli dałbyś mi jakieś wskazówki w sprawie fotometrii komet to mógłbym się tego podjąć.

 

Pozdrawiam

KK

 

Ja nabywam filtr i nieodpłatnie wypożyczam zainteresowanym osobą. Czas wypożyczenia jest nieograniczony... prawie. Wszystko zależy od ilości osób chętnych na wypożyczenie. Jeśli ktoś będzie potrzebował go do serii pomiarów i przedstawi jakiś ciekawy plan to na pewno będzie miał pierwszeństwo. ;) Termin wypożyczenia więc jest raczej kwestią uzgodnienia z chętnymi na filtr. Zawsze można też akiś mały regulamin do tego stworzyć. :)

 

Pozdrawiam!

Maciek

 

P.S. Nie wiem jak zmienić tytuł wątku :mega_shok:

Edytowane przez MaciekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.