Skocz do zawartości

FireCapture - problem


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno pojawił się u mnie problem z programem FireCapture. W zasadzie od zawsze coś nie działało, ale teraz już nic nie mogę z tym zrobić. Używam tego programu z kamerą PG Chameleon. Dawniej miałem problemy z wieszaniem się, zacinaniem transferu klatek, ale jakoś same minęły. Teraz jest taki problem: program działa normalnie przez ok 3 min, po czym nagle się zamyka. Problem występuje na FireCapture w wersjach 1.1, 1.2 i 1.3beta. Nie pomogło przeinstalowanie programu, przeinstalowanie FlyCapture (tego od PG), ani przeinstalowanie javy. Program działa natomiast na innym komputerze. W folderze programu zauważyłem, że pojawił się plik "hs_err_pid4148.log", w którym jest opis błędu. Tutaj link do pliku: https://docs.google.com/file/d/0B-RoEs6iYHu2WDhaMlhUa0dEazA/edit?usp=sharing. Z tego, co tam pisze zrozumiałem, że jest problem z biblioteką kernelbase.dll. Jest to jedna z systemowych bibliotek, a na dodatek wygląda na ważną :) Ze znalezionych w necie informacji wynika, że czasem jakieś programy potrafią zepsuć jakąś bibliotekę. Niestety nie znalazłem żadnego sposobu, żeby ją naprawić. Oczywiście nie mam pewności, czy to w tym jest problem. Na forum na pewno znajdzie się jakiś porządny informatyk :) Może ktoś miał podobny problem? Pomóżcie, proszę, bo nie mogę robić fotek :)

Zaznaczam, że kamera w FlyCapture działa normalnie. FlyCapture mam najnowszy (2.5.3.4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się z nim dogadam, bo mój angielski jest taki sobie :) To wygląda bardziej na problem nie z samym FireCapture, a z resztą softu, więc niekoniecznie autor coś poradzi. No ale nie zaszkodzi zapytać.

W każdym razie, jak ktoś miał już taki problem, to nich pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Problem rozwiązany. Napisałem do Torstena, który zasugerował, że przyczyną problemu może być antywirus. I tak było - aktywna kontrola wirusów wywalała program po ok 3 minutach działania (ciekawe, czemu akurat po takim czasie?). Co dziwne, w spisie eventów antywirusa ani słowa o tym. Problem nie występował wcześniej, bo niedawno zmieniłem antywirus. Mam Bitdefender Internet Security 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ,,antka NIS" od dawna i wystarczy wyłączyć jego działanie w tle i problemy różnych aplikacji czy zamulenie systemu znikają - to samo jest z innymi. Szczególnie powinno się wyłączyć jego, Internet, czy inne aplikacje działające w tle (w usługach).

Nawet idąc na zasilaniu wywalam baterię - nie jest kontrolowany system ładowania.

Działają tylko potrzebne do naszej pracy uruchomione tylko przez nas aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ,,antka NIS" od dawna i wystarczy wyłączyć jego działanie w tle i problemy różnych aplikacji czy zamulenie systemu znikają - to samo jest z innymi.

Ale ja nie mam NSI :) (Norton Internet Security, jak rozumiem?) Jak do tej pory mój Bitdefender nie gryzł się z żadną aplikacją i nie powoduje zauważalnego zamulania kompa. Co ciekawe gdy miałem poprzednią wersję (2012), to nie było żadnych problemów z FireCapture.

 

Szczególnie powinno się wyłączyć jego, Internet, czy inne aplikacje działające w tle (w usługach).

Nawet idąc na zasilaniu wywalam baterię - nie jest kontrolowany system ładowania.

Działają tylko potrzebne do naszej pracy uruchomione tylko przez nas aplikacje.

Ja się nie bawię w takie rzeczy, bo szkoda czasu :) Wszystko mi pracuje stabilnie, komp sobie ze wszystkim radzi. Dbam, żeby nie było w nim śmieci, które się automatycznie włączają przy starcie systemu. Wyjęcie baterii to chyba przerost formy na treścią :) Proces ładowania obciąża kompa w niezauważalnym stopniu, bo co tu do roboty niby? A takie wyjęcie baterii powoduje, że nie masz zabezpieczenia przed przypadkowym wyrwaniem kabla z laptopa, co by się skończyło wyraźnym przerwaniem ciszy nocnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces ładowania obciąża kompa w niezauważalnym stopniu, bo co tu do roboty niby? A takie wyjęcie baterii powoduje, że nie masz zabezpieczenia przed przypadkowym wyrwaniem kabla z laptopa, co by się skończyło wyraźnym przerwaniem ciszy nocnej :)

 

AAAA to przepraszam za zbędne sugestie - no tak wyrywanie kabla to poważna sprawa :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.