Skocz do zawartości

program winstars


krystian_koza

Rekomendowane odpowiedzi

Z darmowych - Cartes du Ciel,
Niestety ma swoje wady: http://baza.polsek.org.pl/faq/anomia_topic_3.html#_3_8

Mnie kiedys podawaj jasnosc Wenus w wysokosci 1 mag (a bylo -4.1)!

 

Nie przeczę, że ma wady. Jasności Saturna też oblicza bez uwzględnienia jasności pierścieni, ale jest najzupełniej darmowy

 

Co do Starty Night Pro - jest dobrym, wolnym, drogim programem z bajerami i nic poza tym. Program nie jest nakierukowany na jakość prezentowanych danych i nie ma możliwości prezentowania (symulacji) i obliczania wielu ciekawych zjawisk. Zastosowany podstawowy algorytm pozycji ciał niebieskich jest tylko na podstawowym poziomie VSOP87 a obliczenia sa prowadzone linearnie. Cena 150 dolców jest jest adekwatna do zastosowań astronomicznych. Program bardziej na półkę do sklepu.

Oczywiście jak ktoś ma kasę, to na początek tak, ale szybko się nudzi.

 

Guide 8.0, kosztuje niecałe 100 dolarów, a umożliwia WSZYSTKO (ostatnio nie mogłem tylko wygenerować mapki Polski z przejścia ISS zarówno na tle Wenus i Słońca) :D

Niepotrzebne bajery też sa w Guide, np. katalog gwiazd GSC 2.2 do ok. 21 mag ! z miliardem obiektów gwiazdowych (oczywiście on-line)

Przynajmnie mi się nie nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guide 8.0, kosztuje niecałe 100 dolarów, a umożliwia WSZYSTKO (ostatnio nie mogłem tylko wygenerować mapki Polski z przejścia ISS zarówno na tle Wenus i Słońca)  :D  

Niepotrzebne bajery też sa w Guide, np. katalog gwiazd GSC 2.2 do ok. 21 mag ! z miliardem obiektów gwiazdowych (oczywiście on-line)

Przynajmnie mi się nie nudzi.

Widzialem ten program w akcji w obserwatorium astronomicznym. Mam tez kilka mapek wydrukowanych z niego. Wyglada swietnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze może się powtarzam, ale kiedyś marzyłem o takim programie, który będzie po d względem astronomicznym tak duzo potrafił jak Guide. Żałuję jednak tego, że inni nie biora przykładu z tego programu i nawet nie próbują go naśladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.