Skocz do zawartości

Wystawa meteorytów w muzeum w Berlinie!


luki

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w Berlinie warto odwiedzić "Museum fur Naturkunde" przy Invalidenstrasse. Nie tylko ze względu na potężne zbiory wszelkich rodzajów skamieliń i kopaliń (świetna wystawa dinozaurów wraz ze zrekonstruowanym, 12-metrowym Brachiosaurusem!), ale także, a może przede wszystkim, ze względu na bardzo bogatą wystawę meteorytów w dziale z minerełami.

 

Najgodniejszy uwagi jest ogromny, bo 215 kilogramowy (!!!) meteoryt żelazny. Będąc w Naturkunde Museum w ogóle nic nie wiedziałem o tej wystawie i natknąłem się na nią właściwie przypadkiem... Wrażenie było po prostu ogromne... Oprócz tego giganta, którego można do woli dotykać, w gablotach jest wystawionych kilkadziesiąt innych, sporych rozmiarów kosmicznych skał. Mamy meteoryty z Sahary, meteoryty żelazne, skalne i Bóg wie jeszcze jakie (dokładnie nie opiszę, bo niestety się nie znam). Wszystkie są naprawdę sporo rozmiarów, wszystkie na pewno mają po kilkaset gram, a niektóre i po kilka kilo. Aż żal było wychodzić...

 

Oczywiście nie zmarnowałem okazji i dokładnie (w miarę możliwości) obcykałem wszystkie okazy. Poniżej macie tego efekty (które mogą się trochę długo ładować, ale warto poczekać).

 

Jeżeli ktoś będzie w Berlinie, to moim zdaniem nie można nie wstąpić do tego muzeum. Warto także pojechać do stolicy Niemiec specjalnie, bo odległości przecież nie są znowu takie duże, a dla zainteresowanego tematem wystawa to zapewne prawdziwa gratka (o ile jeszcze tam nie był).

 

[center:3d8fb0a7a9]

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

[/center:3d8fb0a7a9]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną kolekcję meteorytów posiada Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nadchodzi czas wakacji gdyby ktoś zabłąkał się do Londynu to polecam to muzeum nawet bardziej niż British Museum gdzie oprócz działu mumii nic specjalnie więcej mnie nie zainteresowało. Koniecznie należy takze odwiedzić National Gallery tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny. W ogóle w brytyjskich państwowych muzeach panuje zwyczaj, że na 2 godziny przez zamknięciem muzeum wstęp jest bezpłatny.

 

Oczywiście Berlin także warto odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... W ogóle w brytyjskich państwowych muzeach panuje zwyczaj, że na 2 godziny przez zamknięciem muzeum wstęp jest bezpłatny.

 

Oczywiście Berlin także warto odwiedzić.

 

I słusznie bo przez 2 godziny to można obejrzeć 1/4 muzeum. Chyba że ktoś szybko biega :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielką zaletą Berlina (w stosunku do Londynu) jest to, że jest o wiele, wiele bliżej. Ode mnie do Berlina jedzie się krócej niż do Wrocławia czy Warszawy, o południowej Polsce już nie mówiąc.

 

Poza tym, z tego co wiem, gdzieś w Berlinie jest świetnie zaopatrzony sklep astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.