Skocz do zawartości

Columbus 320 UL


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem sprzedaję teleskop Columbus 320 w wersji Ultra Light. Jest to bardzo mobilny sprzęt (oczywiście jak na rozmiar lustra, który wynosi 320 mm). Mimo tej mobilności jego gabaryty nieco mnie przerosły (nie za bardzo mam gdzie go przechowywać). Oprócz tego jadąc na drugi koniec Polski ciężko zapakować do samochodu Columbusa i rodzinę z bagażami. A na tym bardzo mi zależało :( W związku z powyższym przesiadłem się na dużo mniejszą aperturę a Columbus trafia na giełdę.

W zestawie z teleskopem jest osłona przeciwodblaskowa, pokrowiec na kratownicę, beret na lustro oraz szukacz GSO 8x50. Dużym atutem teleskopu jest wyciąg z mikrofocuserem 8:1 firmy MoonLite. Chodzi bardzo płynnie, doskonale radzi sobie z ciężkimi akcesoriami, ma w zestawie redukcję 2"/1,25".

To były zalety. Teraz czas na wady. Teleskop jadąc do mnie został niezbyt delikatnie potraktowany przez kuriera. Doszło do uszkodzenia lustra! Mianowicie od krawędzie lustra odpadł kawałek szkła wielkości mniej więcej monety 5 zł. Na szczęście uszkodzenie to znajduje się na obwodzie lustra i tylko minimalnie zachodzi na powierzchnię odbijającą światło. Na tyle minimalnie, że można je ukryć pod jedną z trzech łap trzymających lustro. Dodatkowo w trakcie transportu powierzchnia odbijająca nabawiła się wielu drobnych rysek. Moim zdaniem nie wpływają one na jakość dawanych przez teleskop obrazów. Przeprowadziłem tym teleskopem wiele udanych obserwacji i cieszyłem się sporym wzrostem jakości dawanych obrazów w porównaniu do posiadanego wcześniej 10" GSO. Niemniej jednak ze względu na powyższe wady obniżam cenę aby kupujący mógł dokonać ponownego napylenia zwierciadła jeżeli stwierdzi, że jest taka potrzeba.

Cena jaka mnie interesuje to 2300 zł. W grę wchodzi wyłącznie odbiór osobisty, w czasie którego kupujący będzie mógł dokładnie ocenić stan sprzedawanego sprzętu. Zdecydowanemu nabywcy mogę dowieźć teleskop do domu (do około 100 km od Trójmiasta).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja ceny - 2200 zł.

Dodatkowo dokładam do zestawu uchwyt do lasera razem z szyną (może być zamontowany w Columbusie niezależnie od szukacza) oraz kolimator laserowy. Ten ostatni ma problem z włącznikiem ale daje radę skolimować teleskop. Poniżej zdjęcia dodatków.

7.JPG

8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał sprzedać sam uchwyt do lasera razem z szyną to chętnie kupię

 

Przeoczyłem ten post. Na razie nie przewiduję rozbijania zestawu.

 

Columbus w dalszym ciągu aktualny. W rozliczeniu chętnie przyjmę któryś z następujących okularów: Pentax XW 40, 30, 7, 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu:

1. Ile ten teleskop ma lat ?

2. Prosiłbym o dołączenie zdjęcia lustra głównego z tymi ryskami (jeśli da radę zrobić takie pod światło)

3. Czy złożony teleskop, mam na myśli tubę-kratownicę z lustrem jest na tyle sztywną konstrukcją, że można go przenosić i transportować w samochodzie ułożony bokiem.

 

Jesem początkującym forumowiczem. Jak ewentualnie można się skontaktować w celu kupna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Teleskop ma 3 lata, u mnie jest od kwietnia 2013.

2. W ciągu kilku dni postaram się uchwycić na zdjęciu te ryski.

3. Nie próbowałem przewozić teleskopu w ten sposób. Nie po to kupiłem składany ;)

 

W sprawie kontaktu zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej obiecane zdjęcia lustra głównego, na których starałem się jak najlepiej uchwycić rysy. W okolicy znacznika środka zwierciadła widać skazę. Znajduje się ona w cieniu lusterka wtórnego i w żaden sposób nie wpływa na obraz. Poza tym gdyby nabywca decydował się na powtórne napylenie to skaza jak i rysy znikną.

 

Jak już wcześniej wspomniałem rysy na lustrze nie wpływają według mnie na obrazy. Na pewno wpływają na świadomość obserwującego stąd obniżona cena. Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem to na pewno warto osobiście rzucić okiem na lustro bo na żywo wygląda to lepiej niż na zdjęciach.

 

Na zachętę obniżam cenę teleskopu do 2150 zł. W rozliczeniu chętnie przyjmę któryś z następujących okularów: Pentax XW 7 i 5 lub Pentax XL 7 i 5,2.

9.JPG

10.JPG

11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe ryski nie mają wiekszego znaczenia a teleskop super wykonany , jak bym miał kase to bym sie nie zastanawiał :)

Po przejściu z 16" na 8" nia moge dojść do siebie ;) , wieksze lustro to jest to.

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.