Skocz do zawartości

Przeciwwaga do SCT na widlach


lukkaz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

do mojego starego C8 chcialbym zastosowac jakis praktyczny sposob dociazania tuby na widlach. Nie posiadam oryginalnych przeciwwag, ktore wkreca sie na tube.

 

Obecnie dokrecilem na przodzie tuby (pod spodem) maly katownik do ktorego przymocowalem plastikowe pudelko "zasilane" olowiem wedkarskim. Oczywiscie zdaje to egzamin tylko w jednej konfiguracji - jak zmienie okular albo podepne aparat to musialbym otwierac pudelko i dozowac wiecej lub mniej olowiu co jest malo praktyczne. Na zdjeciach mozecie zobaczyc moja amatorke.

 

Szukam rozwiazania praktycznego i w miare mozliwosci ekonomicznego - co byscie mi polecili, pewnie nie tylko ja staram sie dociazac SCT.

 

 

 

IMG_1.jpg

IMG_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie, tylko zamiast pudełka zawieszam na drucie żeliwne kolanka, i kawałki rur ;). Całość wisi na śrubie wkręconej w dovetail.

Możesz zamiast pudełka, nakręcić długą śrubę pod skosem, do góry. I na nią nakładać jakieś ciężarki z otworem w środku.

r.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie, tylko zamiast pudełka zawieszam na drucie żeliwne kolanka, i kawałki rur ;). Całość wisi na śrubie wkręconej w dovetail.

Możesz zamiast pudełka, nakręcić długą śrubę pod skosem, do góry. I na nią nakładać jakieś ciężarki z otworem w środku.

 

faktycznie zamontowanie jakiejs sruby w dol albo pod katem z motlykiem do blokowania moglo by by byc rozwiazaniem, musze zobaczyc czy cos znajde ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego.

 

pomysl praktycznie idealny !

 

ten katownik zawsze moge wiekszy dac, aby zwiekszyc ilosc miejsca na jakis sensowny ciezarek

 

tylko skad wzioasc taki ciezarek, ktory bylby odpowiednio ciezki (okolo 0,5kg moze wiecej) nie za duzy i mial najlepiej gwint do plynnego przemieszczania sie po srubie :uhm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orginalną , nowiutką przeciwwagę do Celestrona, ale wkładaną do wyciągu pochodzącą z kompletu do Hyperstara, ale pewnie nie o taki setup chodzi :). Jakby ktoś chciał mogę odstąpić.

 

w sumie nie wiem jak to wyglada od Hyperstara, ale jesli od wyciagu to nie ten kierunek w moim przypadku niestety, ale dzieki za zainteresowanie - zawsze sie czlowiek czegos nowego dowie o akcesoriach, gadzeciarski sprzet ten SCT :)

 

jak bede w Polsce pod koniec roku to wpadne do jakiejs Castoramy wzglednie GSu i poszperam w srubach i nakretkach moze mnie cos natchnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.