Skocz do zawartości

Synta 10 + nikon d40 problem z podłączeniem!


22KUBA22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem ostatnio pierścień T2 do aparatu Nikon d40, pierścień pasuje do aparatu ale nie mam pojęcia jak teraz podpiąć aparat do wyciągu, na bank czegoś mi brakuje,…, tylko czego ? Co tak naprawdę muszę jeszcze kupić aby "to" działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokładnie tuleje wyciągu - niektóre wyciągi maja gwinty T2, wtedy swój adapter nakręcasz na tuleje wyciągu i gotowe.

Jeśli nie masz gwintu, musisz kupić nosek sa wersje 1.25 cala i 2 cale - lepiej kupić 2 calowy bo nie będzie winietował...

I trzecia sprawa - możesz potrzebowac przedłużke T2 (pomiędzy noskiem a adapterem) - sprawdz gdzie masz punkt ostrości (w jakim położeniu wyciągu teleskop z aparatem ostrzy na gwiazdach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wsadzonej tam czasem równocześnie przedłużki 2"? Bo powinieneś wsadzić tą złączkę z gwintem T2 bezpośrednio do wyciągu. Aparat powinien ostrzyć na wysokości jakiś centymetr od maksymalnego wsuwu. U Ciebie brakuje ostrości do środka? W sensie, czy chowając wyciąg obraz się poprawia? Wiele razy podłączałem aparat do synty 10" i to po prostu musi wyostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już Synty, ale fotografowałem zestawem Synta 8" z D40x. O ile pamiętam, wystarczy rozkręcić przejściówkę 1,25" i zastosować pierścień T2. Ostrzy blisko maksymalnego wsuwu. Oczywiście mówię o wyciągu Crayforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! to już chyba piąty wątek w tym roku na ten sam temat ! UŻYWAJCIE opcji "szukaj" !

Sprawę rozgryzasz w 2 krokach - wsuwasz wyciąg na maksa , ustawiasz na Księżyc lub jasną gwiazdę a potem wysuwasz na maksa. Jeśli w tym wysuwaniu plama światła się zwiększa - masz za długi wyciąg (pewnie wkręcona jakaś przedłużka niepotrzebnie) jeśli plama się zmniejsza - musisz coś dokręcić żeby wydłużyć wyciąg. Proste jak cep.

 

Uważam po tych wszystkich wątkach że zadawanie pytania na forum bez przeprowadzenia tego prostego testu i wałkowanie w kółko to strata czasu szukającego pomocy i odpowiadających.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dałem rade, musiałem odpiąć mocowanie 2" i wszystko poszło. Zrobiłem nawet pierwsze foto.... Szkoda tylko że to nie planeta, ze względu na warunki. Ale obiekt był również ciekawy,..., była nią sąsiadka w bieliźnie ;) wyszła "ostro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jest jak pisałem, trzeba to mocować bez przedłużki 2". Nie rozumiem, czemu tyle osób wpycha tą przedłużkę gdzie się tylko da, a potem się skarżą, że nie ma ostrości :uhm: . Przedłużkę 2" używa się TYLKO do okularów 2", do pozostałych zastosowań jest zbędna. Pisałem to już z 10 razy.

 

Zrobiłem nawet pierwsze foto.... Szkoda tylko że to nie planeta, ze względu na warunki. Ale obiekt był również ciekawy,..., była nią sąsiadka w bieliźnie ;) wyszła "ostro"

Widzę ciekawe obiekty do obserwacji masz za oknem :) I nie musisz czekać na pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.