Skocz do zawartości

Okolice IC443


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek jak ustawiasz ostrość w kamerze z obiektywem Canona ? Normalnie bez body aparatu w obiektywie chyba nie mozna ustawić ostrości nawet na manualu :)?

 

Robofocus.

http://astropolis.pl/topic/42730-mocowanie-obiektywu-canona-z-moliwoci-sterowania-autofocusem/?p=514332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W swoim tele zauważyłem, że nie jestem w stanie zogniskowac obiektywu bez podłączenia do aparatu i włączenia w nim "on"?

Czy Twój obiektyw można focusować za pomocą robo bez potrzeby ingerowania w elektryke samego obiektywu ?

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W swoim tele zauważyłem, że nie jestem w stanie zogniskowac obiektywu bez podłaczenia od aparatu i włączenia w nim "on"?

Czy Twój obiektyw można focusować za pomocą robo bez potrzeby ingerowania w elektryke samego obiektywu ?

 

Pozdr

Paweł

 

Tak obiektyw manualnie ostrzy bez problemu.

Może masz złą odległość obiektywu od matrycy?

Dla obiektywów EF Canona BF=44mm, jak będziesz miał większą odległość możesz mieć problem z ostrzeniem.

Jak masz u siebie połączone?

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałem kiedyś przejściówkę w AK miedzy st2K a obiektywy Canona. Do tej pory jej nie wypróbowałem :) Ostatnio naszła mnie myśl, aby jednak wypróbować w najbliższej przyszłości. Stwierdziłem jednak, że nie mogę zogniskować teleobiektywu z wyłączonym 600D, bo focus działa dopiero po włączeniu aparatu. Wynikałoby więc z tego, że z ostrzeniem obiektywu z ST2K będzie chyba problem :)

Mam starą L 300mm bez ISa.

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałem kiedyś przejściówkę w AK miedzy st2K a obiektywy Canona. Do tej pory jej nie wypróbowałem :) Ostatnio naszła mnie myśl, aby jednak wypróbować w najbliższej przyszłości. Stwierdziłem jednak, że nie mogę zogniskować teleobiektywu z wyłączonym 600D, bo focus działa dopiero po włączeniu aparatu. Wynikałoby więc z tego, że z ostrzeniem obiektywu z ST2K będzie chyba problem :)

Mam starą L 300mm bez ISa.

 

Pozdro

Paweł

 

Jeżeli próbujesz podłączyć ST2K z kołem filtrowym to będziesz miał niestety problem bo ona sama z kołem ma już BF ok. 44mm, a gdzie jeszcze połączenie z obiektywem?

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, być może nie wyraziłem się precyzyjnie... :)

W mojej starej 300 tce nie mogę manualnie regulować focusa w samym obiektywie. Jest to mozliwe tylko po podpięciu aparatu i włączeniu go na on. Sprawdziłem przed chwila jeszcze 200mm f2.8 i tu sie da :) Nie wiem czy w tej 300 tce jest coś nie tak czy te stare obiektywy tak mają :)

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka !! Detal i Fov zabija !

Aż pozwoliłem sobie umieścić dla porównania co łapie moja kamera a co u ciebie jcbo

Masakra jaka różnica ....

A możecie tak z ciekawości polecić cos z obiektywów tego typu do kamery big format 52mm backfokus około 73,6mm lub do kamery kolorowej

tu już wymagania mniejsze 22,5mm i backfokus 27,5 lub 55 z noskim T2

IC443_Ha_Final3mac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka !! Detal i Fov zabija !

Aż pozwoliłem sobie umieścić dla porównania co łapie moja kamera a co u ciebie jcbo

Masakra jaka różnica ....

A możecie tak z ciekawości polecić cos z obiektywów tego typu do kamery big format 52mm backfokus około 73,6mm lub do kamery kolorowej

tu już wymagania mniejsze 22,5mm i backfokus 27,5 lub 55 z noskim T2

Maciek, poczytaj tutaj http://astropolis.pl/topic/42702-testy-obiektywu-zenzanon-ps-20045/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.