Skocz do zawartości

Vdb130&131 ; Vdb59&60 grudzien 2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

JaLe

Skale na tych zdjęciach to Ty masz, aż szkoda jej marnować na mgławice. Zdjęcia fajne chociaż przeprocesowane :)

JaLe u mnie tak wygląda podkład z L ...

L czyli detal ... najważniejsza cześć zdjęcia !!! ?..... widzisz meksyk ... zamiast kosmosu ...

NGC6914 x7x300s-L DD.jpg

 

potem trochę czary mary ... sztuczny flat ... (z PixInsight - nie jest lepiej) i sprasowywanie !!!

i mamy to co mamy !!! - Naprawdę uwierzcie , nie jest łatwo. Nawet jak się posiada wysokiej klasy sprzęt .... zj....................y przez jeden komponent ...........

NGC6914 x7x300s-Ljpg .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vdb59&60

8x300sHaRGB binn1x1

Maciek, możesz rozszyfrować ten zapis, bo go nie do końca rozumiem...nie robiłeś luminancji do obiektu typowo refleksyjnego jakim jest M78? Uźycie Ha tutaj jest wyłącznie dodatkiem pokazującym pętlę Oriona a nie podstawą luminancji. Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale środek kadru jest prawidłowy, więc korzystaj tylko z niego na razie i nie będzie problemu.

--- staram sie ... chociaż też ma winietowanie .... co powoduje ogromne straty w sygnale ... i problemy w obrabianiu np gwiazd...

 

 

 

No to spoko masz. Ja też robie zdjęcia bez flatów i darków i na pojedynczej klatce mam tak:

JaLe ,ależ ty masz też meksyk .....

 

 

Vdb59&60

8x300sHaRGB binn1x1

Maciek, możesz rozszyfrować ten zapis, bo go nie do końca rozumiem...nie robiłeś luminancji do obiektu typowo refleksyjnego jakim jest M78? Uźycie Ha tutaj jest wyłącznie dodatkiem pokazującym pętlę Oriona a nie podstawą luminancji.

Tak - pomyliło mi się ... na zdjęciach jest opis i jest on poprawny ...forum ostatnio blokuje , zamula itp ... przez to ...

zaraz poprawiam - czujność towarzysza poraża :icon_surprised:

 

 

 

Sztucznego flata da się chyba zrobić lepiej:

 

post-5583-0-05430600-1388293360_thumb.jp

 

machnięty na szybko, bez wysublimowanych działań.

 

Loki , jak nie masz za dużo na głowie ... machnij mi pliss to L ...

załączam plik ... rzuć potem też na dropboxa , to dołożę do zdjęcia to L .... bardzo jestem zainteresowany, jak można sobie poradzić z tym meksykiem...~!

- teraz widze że to NGC6914 nie za fajnie wyszło !

https://www.dropbox.com/s/lh056pa7l5msal2/NGC6914%20x7x300s-L.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.