Skocz do zawartości

Nowy komputer


Rekomendowane odpowiedzi

W Athlonach technologia HT nie jest potrzebna ponieważ mają znacznie wydajniejszą architekture wewnętrzną,jest coś takiego jak współczynnik IPC(to jest ilość instrukcji możliwych do wykonania w jednym cyklu zegara) w Athlonach IPC wynosi 6 instrukcji/cykl w P4 bez HT IPC = 3 instrukcje/cykl z HT = 5 instrukcji/cykl tu tkwi odpowiedż dlaczego Athlon o zegarze 2.2 GHz jest porównywalny do P4 3.2 GHz,poza tym technologia HT w niektórych zastosowaniach powoduje wręcz spadek wydajności,magistrala w Athlonach jest rzeczywiście wolniejsza niż w P4 ale nie widać jakiś kolosalnych różnic,ważna jest za to odpowiednia szybka pamięć RAM bo ze słabą pamięcią osiągi spadają nawet o klkanaście procent(szczególnie ważny jest parametr CL,powinien on być najmniejszy ),dlatego warto inwestować w szybkie moduły DDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze włoże kij w mrowisko  na turniejach programy szachowe gdzie szybkość obliczeń jest najważniejsza puszczane są tylko na ATHLONACH

 

blabla... a sponsorem jest firma AMD ;) Poza tym moj procek w komorce wygrywa ze mna w szachy, a myslalem, ze jestem najlepsze ;) :mrgreen: Wiec wcale taka moc w szachach nie jest potrzebna. BTw - ciekawy argument w dyskusji.

 

PS. Kszysiek - moj przyjaciel prowadzi jeden z najlepszych serwisow o PC. Jest swietnym specjalista w dziedzinie kart 3D. Na priwa dam ci adres email, powolaj sie na mnie, a na pewno pomoze ci wybrac cos idealnego dla ciebie. (www.pclab.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wcale taka moc w szachach nie jest potrzebna

 

Niestety moc jest potrzebna potworna!!

 

Pamiętaj, że partie są z definicji rozgrywane na czas. Trochę poczytałem i posłuchałem o tym. To jest fakt Athlon wygrywa w tym z PIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt Athlon wygrywa w tym z PIV

 

A ja zyjac w marketingu od 10 lat i tak moge sie zalozyc, ze to marketing :)

Tak samo jak big blue, m&ms w kabinie pilota w czasie lotu w kosmos, i inne "wazne" wydarzenia.

 

PS. Drocze sie, bo przeciez nie jestem specjalista z dziedziny specjalizowanych systemow. Pamietajmy jednak, ze mimo wszystko te konkstrukcje (amd-intel) troche sie roznia i na kazda platforme mozna optymalizowac soft (na inna spowalniac), tak wiec niektorym mocno zalezy na pokazywaniu, co jest lepsze mercedes, czy toyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie szybkiego procka to polecam wektorowego SX-6 800Mhz Craya to jest najszybszy procesor na świecie 12.6GFlop/s :wink: :wink: ja dalej rekomenduje AMD ponieważ do zastosowań domowych jest najlepszy.co do grafiki to ja wybrałbym Radeona ponieważ dają lepszą jakość obrazu, i polecam stronke www.tomshardware.com bardzo dużo testów procesorów,kart grafiki.. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko było proste do 386DX większy zegar to szybciej. A potem zaczeło się: osobno taktowana płyta , osobno pamięć, cache pierwszego poziomu, drugiego, trzeciego, PCI 1,2 ,AGP , cache write back, pipeline burst, równoległe procesory (Athlon ma tego chyba z 8-9) itd, itd,

 

Prędkość końcowego zestawu jest bardzo "krzywa" w stosunku do innego komputera. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledme tych szachow, to nie jest potrzebna wielka moc obliczeniowa, tylko dobrze napisany program.

P.S.

Jesion zagraj z kompem w gre chessmaster 8000 na najwyzszym levelu. Jak wygrasz masz u mnie pewnego brovara :wink:

P.S. 2

Karte graficzna polecam Ci zdecydowanie radka 9800SE, ktorego mozna podkrecac do 9800pro. Wersji tej karty jest juz bardzo malo, ale mozna w niej odblockowac 4 dodatkowe potoki renderujace co zdecydowanie zwieksza jej potege :Cheers: . Mozna ja jeszcze dostac na allegro. Charakteryzuje sie ona Wersja pamieci w ksztalcie litery L ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27453576 ). Sam mam ta karte i po dokupieniu do niej radiatorow na pamieci i zainstalowaniu sterow Omegi stalem sie posiadaczem niczego innego jak radka 9800 pro, za 750zl :King: . Radiatory nie sa konieczne, ale zwiekszaja stabilnosc i mozliwosci podkrecania pamątkow i rdzenia. Zwroc jeszcze uwage na bardzo krotki czas dostepu ( 2,8 ns) rowniez wplywa to na mozliwosci krecenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledme tych szachow, to nie jest potrzebna wielka moc obliczeniowa, tylko dobrze napisany program

 

Musisz wiedzieć, że program odpalony na szybszym komputerze gra lepiej!!!!!!

 

Z prostej przyczyny, bo każdy normalny program gra na czas iw danym czasie przeliczy więcej kombinacji.

 

I O TYM TU MOWA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziejszych czasach nie ma to juz znacznej roznicy :wink: Programy szachowe nie obciazaja az tak proca

P.S.

Program zawsze przeliczy tyle samo, bo ma jakis dany ciag polecen, ale zrobi to poprostu w dluzszym czasie ( i tak jest to kwestia sekund ). Najlepsze programy tego typu analizuja chyba okolo 15 ruchow do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj MarcinL już tu był więc.... :wink:

 

Różnica jest taka, że ja wiem, a tobie się zdaje więc... :wink:

 

Studiowałem ostatnio recenzje profesjonalnych programów szachowych i wiem jak sie zachowują przy wzroście prędkości kompa i ilosci pamięci itp. przy różnych algorytmach, wykorzystaniem bazy partii i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ruch, który zabiera komputerowi 1sek, 5 sek albo 15 sek to ruch nieprzemyślany :lol:

 

W skomplikowanych sytuacjach komp potrafi mysleć nawet 5min i to tylko dlatego, że dłuższa kalkulacja byłaby nieopłacalna ze względu na limitowany czas partii.

 

[ Add: 26 Cze 2004 16:34 ]

mój kolega ma przenośny komputerek szachowy, który gra na poziomie pretendenta na mistrza, a na normalnym kompie np. odpala Fritz 8 i ten fritz myśli miej więcej tak samo długo, bo sobie rozkłada czas, ale tego małego łaja jak dzieciaka. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion zagraj z kompem w gre chessmaster 8000 na najwyzszym levelu. Jak wygrasz masz u mnie pewnego brovara

 

Oj nie doczytales kolego ;)- przeciez napisalem, ze nawet maly gowniany komputerek, jakim jest nokia 6600 rozwala mnie w szachy na niskim poziomie - wiec chyba nie jest tak dobrze ze mna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.