Skocz do zawartości

zacmienie....


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

o 3.45 byliśmy z Bartoszem umówieni za miastem - pogoda dopisała - zjawisko przepiękne wizualnie, niestety blask dnia zakończył nasze zachwyty i marźnięcie...

 

to oczywiście składak z Olympusa E20 - czas co 5 minut - różnice w jasności wynikają z chmur które nieco zmieniały warunki poszczególnych ekspozycji.

zacmienie.jpg

 

drugie zdjęcie - prawie przed zniknięciem Moon-a

zacmienie2.jpg

 

pozdrowienia z Leszna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa, zazdroszcze... ja chciałem tez poobserwowac ale jednak u nas nad zachodnim horyzontem były chmury, no i bloki skutecznie uniemozliwiły obserwacje :(

Fotki super, jak zawsze :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilota do aparatu - irda ? tak to standartowo dają do każdego Oly. Tutaj robiłem zdjęcia co 5 minut ręcznie odpalająć -ale jest też możliwość robienia interwału bezpośrednio w aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, pięknie to wygląda! Teraz żałuję że nie zamówiłem budzenia :( Choćby po to, zeby popatrzeć.

 

Ja się obudziłem bez budzenia o 2:50 (budzik w komórce miałem ustawiony na 3:00). Potem sobie siedziałem do 6:00 i w kimę do 12:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie było tak:

 

cyfra:

zacmienie1.jpg

 

webcam:

zacmienie2.jpg

 

zachód zaćmionego księżyca [300kB]

http://www.astro.leszno.net/dw/zachod.avi

 

zaćmienie półcieniowe (animacja - początek zaćmienia częściowego) [520kB]

http://www.astro.leszno.net/dw/zacmienie-p...polcieniowe.avi

(3 minuty z zaćmienia 60x szybciej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.