Skocz do zawartości

Kilka pytań


Adrian Kumor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Namnożyło się trochę tych pytań w ostatnim czasie.

1. Co myślicie o tych filtrach. Czy nadają się do astrofoto i jak to jest z tymi kolorami filtrów?

2. Jakim programem mogę avikovać z kamerą Point Grey Fireflay (oprócz FireCapture)

3. Dlaczego jak avikuje w FireCapture to mi jakoś dziwnie dzieli obraz na 4 części jak zbliżam się do jasnego obiektu ( na każdej rozdzielczości)

4. Jak mogę połączyć nagrania z kilku sesji w jedno zdjęcie

5. Czy można zrobić tak żeby mi wszystkie klatki łączyło w tym samym miejscu, np. na jednym kraterze na Księżycu.

 

Jeśli jakieś pytanie powtórzyło się na forum to musiałem je przeoczyć, ale wiadomo człowiek nie maszyna.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Filtry są ok, używam ich nieraz w DSI. Nie ma pojęcia skąd TAKA cena, kupuj od razu z 10 kompletów :)

2)Żadnym, FireCapture jest najlepszy :P

3)Tzn masz 4x ten sam obraz, czy na jednym obrazie są jakieś paski, które go dzielą? Którą masz wersję FireCapture i FlyCapture? Co to znaczy, że jak zbliżasz się do jasnego obiektu? Czy, gdy obraz jest ciemniejszy, to jest normalnie, czy tylko po prostu jest za ciemno, żeby dostrzec problem? Powinno być cały czas tak samo... W FlyCapture jest dobrze? Możesz gdzieś wstawić awika, lub chociaż jedną klatkę?

4)mówisz o awikach nagrywanych w różne noce? To raczej nie ma sensu łączyć, bo przecież każda planeta oraz Księżyc będą każdego dnia inaczej wyglądać. Jeśli chcesz połączyć sąsiednie awiki, to możesz je osobno zestackować i zestackować potem te stacki. Tylko dobrze by było, żeby składała sie na nie podobna ilość klatek. Ale najlepiej nagrywać odpowiednio długi awik, żeby ich nie łączyć.

5)Nie wiem, czy dobrze odczytuję podtekst pytania, ale wydaje mi się, że nie wiesz, co to stackowanie? Stackowanie to łączenie wielu zdjęć w jedno (coś w rodzaju uśredniania), które ma mniejszy szum. Przed tym zdjęcia się alignuje, czyli ustawia względem siebie tak, aby szczegóły się pokrywały. Jedno i drugie robi np dobry program Autostakkert2, którego gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam PGR Firefly do badania powierzchni zwierciadła metodą cieniową i też tak się robi

wygląda jakby były problemy z sygnałem synchronizacji. Czasem fragmenty obrazu przesuwają się względem siebie, czasem obraz jest podzielony na dwie części, a innym razem na cztery

jednego dnia jest OK, a następnego nie można ustawić kadru

przesuwanie suwaków gainu i ekspozycji wpływa na podział obrazu. Daje się w ten sposób ustawić prawidłowy obraz

zmieniłem FireCapture z wersji 2.2 na 2.3 i jest to samo

przypuszczam, że powodem są jakieś zakłócenia elektromagnetyczne ... może telefon komórkowy, a może zasilanie z komputera?


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego, jak chciałem użyć kamery do guidingu przez PHD (mam Chameleona jak coś). Wymagało to zainstalowania FlyCapture w wersji 1.8. I niestety ta wersja nie radzi sobie z obsługą kamery podłączonej przez huba, a tak to miałem podłączone. Bez huba było ok. Jeśli awikowałem przez FireCapture, gdzie używałem najnowszej wersji FlyCapture (2.5.coś), to przez huba już działało bez problemów.

Jaką używasz wersję FlyCapture i czy masz huba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.