Skocz do zawartości

IC443 grudzien 2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt ostatnio , ostro maglowany, za sprawa poważnego konkursu ... :icon_smile: ...

Ale ja z innym pytaniem ...

Po zakupie kalibratora Spyder4PRO , i kalibracji monitora ... jakoś nie jestem teraz przekonany co do koloru jaki uzyskuje na innym monitorach ...

Na moim jest fajnie , a innych ... delikatnie mówiąc średnio ...?

---- Dodam jeszcze , że przy kalibracji trzeba zemścić się w jakimś tam przedziale jasności , żeby kalibrator potem dobrze dobrał parametry , co dziwne, u mnie jasność musiałem ustawić na 3 stopnie .. ze 100....???

 

Czy to jest normalne ...?

I kilka odcienie jakie udalo mi sie uzyskać, niestety z halo sobie jeszcze nie poradziłem... dlatego taki kadr a nie inny...

 

HaOIIISII

IC443 V1.jpg

 

HaOIIISII

IC443 V3.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy monitor da się prawidłowo skalibrować. Najlepiej nadają się do tego profesjonalne monitory służące do obróbki fotografii. Oczywiście - nie zawsze musi to być topowy model.

Najwięcej można się o tym dowiedzieć na popularnych portalach dla fotografów np. Świat obrazu, Fotopolis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to właściwie paleta? Ha= R, OIII=G, SII= B? Tak wynika z opisu ale to nie jest HST?

I to jest bardzo dobre pytanie !

Normalnie jak składałem HST

Ha-G

SII-R

OIII-B

To na wynikowej fotce miałem zieleń !!! a tu jak bym nie obrabiał wychodzi fiolet ! ?

I tak na końcowych fotkach mam wszystkiego po trochu ...

 

A tu porównanie HST 443 z 1499

nic nie robione tylko złożone maximie ...

1.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans ! - nic przy nim nie robiłem !!!

zaraz wrzucę po jednym kanale !

 

-----------------------------------------

IC443 i 1499 byly robione tego samego wieczoru

--------------------------------------

 

SII i OIII binn2x2 Ha Binn1x1 - ale prze-konwertowane do binn2x2

z uwagi na mniejszy rozmiar...8MB każdy ...

 

OIII

https://www.dropbox.com/s/dcz2h8xh73wo29w/IC443%2015xOIIIx600sBinn2x2-001OIII.fit

 

SII

https://www.dropbox.com/s/03fp4iou3nf0ak4/IC443%2012xSIIx600sBinn2x2-001SII.fit

 

Ha

https://www.dropbox.com/s/c2k9x2dz7w5p767/IC443%2020xHax600sBinn1x1-001Ha.fit

 

----------------

Nie sugerujcie sie opisem na fotkach .... bo w koncowej fotografi mialem

Ha x24 600s Binn1x1

OIII x22 600s Binn2x2

SII x15 600s Binn2x2

 

może to ta dysproporcja w ilości sygnału ? .... ale robione w różnych Binn ?!

 

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek., to jest niemoźliwe. Meduza prawie nie świeci w SII

Maciek ... całe życie sie uczysz .. bo ta meduza u nas właśnie tak świeci ! :icon_viking: , a w Polsce może nie ... :szczerbaty:

 

------------

SII 15x600s Binn2x2

 

po lewej roo , po prawej tylko DD

SII.jpg

 

OIII 22x600s Binn2x2

OIII.jpg

 

Ha 24x600 Binn1x1

Ha.jpg

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Maciek ... patrząc na te zrzuty z maxima u góry ... jak byś je poskładał -... zaraz wypróbuje..............

Znasz to ... wychodząc z domu zamykasz drzwi ... po chwili ktoś pyta czy zamknąłeś ... i co zastanawiasz się ....!!!

 

I teraz jest to samo ze mną ... już nie jestem pewien co ja, tak naprawdę ustawiłem ............

Myślisz że mogło się zdarzyć, że w suffix ustawiłem np SII a w Filter np Ha w maxim ...

fff.jpg

ale to jest praktycznie niemożliwe ... bo to były 3 nocki , jak zbierałem ten materiał !!!!!!!!!!!!!! .... a jak już pisałem potem fotografowałem NGC1499 i tam jest wszystko ok

------------------------------------

A tu jest 8L 120s binn1x1 i 8RGB 120s Binn2x2

Roo

LRGB roo.jpg

 

 

I DD

LRGB DD.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz zamienione Ha z SII w Meduzie. Tlen jest dobrze- niebieski. Czyli Twoje R to jest Ha, Twoje G to jest S Ii i B to jest OIII.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi : masz całkowicie przycięty histogram na wszystkich kanałach, a to powoduje duże straty w treści obrazu w dolnej części skali szarości. Po drugie - masz halo wokół gwiazd na niebieskim - cirrus?
Poniżej w miarę prawidłowy histogram na zdjęciu w palecie HST. Lewa krawędź powinna być jeszcze mniej stroma. I Twoja fotka na Ha i OIII ma histogram prawidłowy ( środkowa fotka w poście #15), natomiast SII ( czerwony) jest ucięta z lewej strony histogramu. I potem zamiast powalczyć z siarką-chlasnąłeś pozostałe kanały.

 

W miarę prawidłowy histogram.

 

hist norm.jpg

 

 

To samo zdjęcie z przyciętym histogramem - widać różnicę na fotce?

 

hist ciety.jpg

 

 

Prawie idealny histogram zdjęcia LRGB. Jeśli " niebo" ma być bez zafarbów wskazana krawędź musi być szara !

 

hist LRGB.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powalczyłem jeszcze z tym co pisałeś Wessel, i z halo na gwiazdach ... wydaje mi się ,że z halo jest już lepiej w porównaniu do pierwszej fotki ... co do histogramu ?... nie wiem chyba ok ...? - Brakuje mi w tej fotografii takiej głębi ... niby fajnie .ale ...

IC443 HaOIIISII popr.jpg

 

Histogram

histogamIC443.jpg

 

A to wcześniejsza kolekcja Halo ... :icon_smile:

Halo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż histogram tej luminancji. I porównaj go z tym co napisałem powyźej na ten temat. To luminancja jaest najważniejsza jesli chodzi o kształt "dzwonu" histogramu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.