Skocz do zawartości

Awaria złącza w canonie 450d


lacerta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:-)


W moim Canonie 450d awarii uległo złącze cyfrowe (wyjście na USB). Wprawdzie ścieżki zostały odtworzone przez elektronika, ale niestety złącze długo nie wytrzymało. Czy jest możliwe sterowanie przez komputer poprzez złącze zdalnego wyzwalania migawki? Czy można wykonać taki kabel, a może już taki istnieje? Będę wdzięczny za odpowiedź. Oczywiście wiem, że mogę kupić innego, używanego canona lub wymienić płytę główną. Pozdrawiam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sterowanie przez złącze wężyka to tylko możliwość wyzwalania migawki, a parametry ekspozycji trzeba ustawiać na korpusie i nie ma się podglądu klatki na kompie.

Chodzi o uszkodzenie mechaniczne samego złącza? Ja bym spróbował rozkręcić aparat, dostać się do płytki i wlutować nowe złącze nimi USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sterowanie przez złącze wężyka to tylko możliwość wyzwalania migawki, a parametry ekspozycji trzeba ustawiać na korpusie i nie ma się podglądu klatki na kompie.

Chodzi o uszkodzenie mechaniczne samego złącza? Ja bym spróbował rozkręcić aparat, dostać się do płytki i wlutować nowe złącze nimi USB.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:-) Złącze było już naprawiane. Odtworzone zostały nawet wszystkie ścieżki, ale działało trzy miesiące. Przemyślę sprawę i chyba jednak poszukam jakiegoś używanego, całego korpusu, bo zakup płyty to jakieś 320 zł. To chyba lepiej kupić używane body. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać za ile będziesz go chciał sprzedać jak zdecydujesz kupić inne body. Szukam czegoś z Live View do kompletnej eksperymentalnej przeróbki a uszkodzony idealnie się nada.

 

Na razie nie planuję sprzedaży, bo wykorzystuje go do fotografii dziennej, a body będę chciał zmodyfikować tylko do astrofoto:-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:-) Złącze było już naprawiane. Odtworzone zostały nawet wszystkie ścieżki, ale działało trzy miesiące. Przemyślę sprawę i chyba jednak poszukam jakiegoś używanego, całego korpusu, bo zakup płyty to jakieś 320 zł. To chyba lepiej kupić używane body. Pozdrawiam

 

A nie myślałeś aby przylutować kabel z gniazdem miniusb/dużeusb i wypuścić je z obudowy?

Mało estetyczne, ale skutecznie rozwiązuje problem mechanicznego uszkodzenia gniazda usb.

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś aby przylutować kabel z gniazdem miniusb/dużeusb i wypuścić je z obudowy?

Mało estetyczne, ale skutecznie rozwiązuje problem mechanicznego uszkodzenia gniazda usb.

 

Gdybym go używał tylko do astrofoto, to byłoby to jakieś rozwiązanie, ale potrzebny jest mi także do zwykłych zdjęć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.