Skocz do zawartości

Newton 170/1200


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

spoko zdjęcia będą

Dzisaj jade do babci i będę u niej do 15 lipca.Wrórce z cyfrakiem i zrobie foty :wink:

 

[ Add: Sob Lip 24, 2004 19:54 ]

Jestem ponownie :mrgreen: Zdjęcia już zrobiłem tylko zapomniałem gdzie wsadziłem kabelek usb

 

[ Add: Nie Lip 25, 2004 20:01 ]

witam

oto pare zdjęć niestety nie zrobionych przezemnie. Ja zgubiłem kabel usb i jutro jade kupic nowy.Reszta zdjęć jutro :salu:

 

[ Add: Nie Lip 25, 2004 22:47 ]

Witam

Jest To moja pierwsza recenzja wieć może być nie najlepsza. Recenzja będzie przedstawiona w formie punktów:

1.Dane techniczne

2.Zakup i pierwsze wrażenie. (kto go wykonał itp.)

3.Opis teleskpu wady i zalety.

4.Obserwacje.

Ad.1

Newton 170/1200

Średnica zwierciadła 170mm parabola podobno

Ogniskowa 1200mm

Światlośiła f/7

Wyciąg Astrokrak 2 cale

3 okulary

Szukacz 6x30

 

 

 

Ad.2

Teleskop został wykonany przez bliżej nieokreśloną osobę która zakupiła częśći u Pana Jerzego Poruczki. Był on używany około roku. Póżniej trafił do Pana Janusza Płeszki w komis a następnie do mnie. Do teleskopu musiałem dokupić montaż dobsona..Teleskop początkowo miał kosztować 850zł jednak Pan Płeszka nie powiadomił mnie o dodatkowych kosztach (przeciwwagi czopy czyszczenie luster itp. ). Skończyło się na 935zł. Następnie kupiłem 3 rosyjskie okulary plossl 9mm 15mm i kellner 30mm za 100zł z biedy wziołem je.Planowałem kupić potem Okulary u Marka Substyka i 2 w Astrokraku ale na wakacjach mnie okradli i byłem 100 dolarów do tyłu. Teleskop przyjechał do mnie w dwóch kartonach w jednym dobson w drugim tuba. Kiedy złożyłem całość do kupy i spojrzałem na niego zrobił na mnie kolosalne wrażenie był o wiele większy od mojego poprzedniego (galaxia114/900) jedyną rzeczą która mi się nie podobała to estetyka tuby wiadomo PCV więc dużo nie można wymagać ale jest troche przetarta w paru miejscach i pomazgana pisakiem.. Teraz zastanawiam się czym ją obkleić żeby poprawić estetyke. .Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie wyciąg Astrokrak 2 cale w porównaniu z 1,25cala był o wiele większy. Bardzo źdźiwiłem się gdy zobaczyłem szukacz jest o wiele lepszy od mojego poprzedniego ostrość nastawia się w nim nie przez pokręcanie obiektywu ale tak jak w lunecie turystycznej np. Turist. Dodatkową frajde sprawił mi wiatraczek zamontowany z tyłu tuby.

Ad.3

Zacznę od wad :

- Słaba estetyka wykonania tuby (na wierchu)w środku dobrze wyczerniony.

- Montaż dobsona, o wiele lepszy był Paralaktyk ale jak na dobsona to dobry.

- Okulary mają małe pole.

- Pare rysek na lustrze głownym.

Zalety:

 

- Bardzo dobra optyka.

- Wiatraczek z tyłu tuby.

- Dobry szukacz.

- Dobra cena.

Ad.4

Zadużo ich nie było ale co nieco widziałem księżyc do standard ale na pewno jest lepszy kontrast niż w galaxi. Jowisz też oczywiśćie lepszy lepiej widać pasy i chyba widziałem WCP ale nie jestem pewien. Widziałem też komete C/2003 K4 LINEAR ale była troche rozmyta nie mam pojęcia czemu. Widziałem też M3 i M13 na razie to wszystko.Byłem na wakacjach i za dużo nie obserwowałem.

 

Mam nadzieję że moja recenzja podobała wam się a jeśli nie to powiedźcie co źle zrobiłem to się poprawie uwagi mile widziane.

:salu:

07a.jpg

 

05a.jpg

 

03a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.