Skocz do zawartości

Zamiana okularów LVW na ES 100*


casiopea

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto za dopłatą ok. 300zł do jednego okularu, wymienić okulary LVW Vixena na ES-y o polu 100*.ES-y będą zakupione w USA. Główna zaleta ES-ów w porównaniu do LVW to duże rzeczywiste pole,a wada to małe ER (zwłaszcza w okularze ES 9 mm- 100* podane przez producenta -12.5 mm, rzeczywiste pewnie dużo mniejsze). Małe ER to jak wiadomo szybkie zaparowanie i kłapanie rzęsami po soczewce. I tu mam drugie pytanie. Czy częste mycie dobrymi płynami np. Baader Optical Wonder nie uszkadza powłok na szkle?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz sam ocenić, czy warto ... Ogólnie ES 9mm mnie zdenerwował przez odblaski, nawet w ciemnym sprzęcie ... ale być może była to wada pojedynczego egzemplarza ...

Ale skoro Ethosy mnie nie powaliły korekcją obrazu, choć w stosunku pola do jego jakości nic ich nie pobije.

Stwierdziłem, że wolę 60 stopni pola, na porównywalnym poziomie obrazu, a czasem nawet lepszym np przy gromadach (pentax-y xl) za 3x mniejszą cenę.

Nie określiłeś do jakiego sprzętu, bo jeżeli masz dużą ogniskową i przy powiększeniu załóżmy 200-300x brakuje Ci pola - może być warto jeden z okularów wymienić ...

Może 1 raz czyściłem na 2 lata i przed sprzedaniem. Po prostu myj jak jest bardzo tłusto, kurz i pojedyncza rzęsa można zdmuchnąć ...

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESy mają lepszą transmisję i gorszą korektę na obrzeżach w stosunku do LVW.

Oczywiście mniej wygodne ER, ale nie jest to na pewno zawadzanie rzęsami..:).

Akurat 100 stopniowy ES mnie nie powalił...jeśli szukacz czegoś docelowego to

polecam delosy, praktycznie okulary bez wad. Pole 60-65 stopni odpowiada naszemu

polu widzenia, osobiście wolę ostre pole 65 stopni od pola 100 stopni z którego żeby

zobaczyć wady krawędzi należy ustawiać nieosiowo oko w stosunku do okularu.

Pierwsze wrażenie w okularach 100 stopni to wow! Drugie -hmm ale do czego mi

to realnie potrzebne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe rady.Okulary mają być docelowe.Jak ich będę miał 5-6 od 5 do 30mm będę mógł je zastosować z różnymi telepami.Już byłem zdecydowany na ES-y 100*.Na forum polskim i światowym mają dobrą opinię. Minimalnie gorsze od Ethosów. Janusz P. nazwał je klonami Ethosów za połowę ceny.A wielu uważa ,że Ethosy to najlepsze okulary.Duże pole daje większe poczucie zatopienia się w bezmiarze kosmosu.Teraz chyba zdecyduję się na Delosy.Ja syn wieśniaków muszę zrezygnować z dużego pola . Ciężka rzecz.Żeby te Delosy miały chociaż 82* i cenę ES-ów 100* w USA.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.