Skocz do zawartości

Omegon APO 126/880 triplet ED w karbonie


Artificial

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor jak w temacie, czyli triplet apochromatyczny 126mm f/7 marki Omegon. Teleskop jest u mnie nieco ponad pół roku, jestem drugim właścicielem (kupiony od jednego z użytkowników tego forum - pierwszego właściciela). Stan idealny - śladów użytkowania na tubusie/wyciągu trzeba szukać, jedynie na obejmach widoczne jasne przytarcie (od śruby obejmy). Optyka bez skazy.

W komplecie:
-refraktor
-metalowy dekiel na obiektyw
-przejsciówka na 1,25''
-obejmy
-dedykowana aluminiowa walizka
-dokumenty, które dostałem od pierwszego właściciela: niemieckie papiery potwierdzające jakość optyczną oraz (o ile dobrze pamiętam)dowód zakupu

Cena - 7000 PLN

Możliwy tylko odbiór osobisty w rejonie Bydgoszcz - Toruń - Inowrocław, ale mogę dojechać do 100 km od tych miast. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW
post-23954-0-11368200-1398034155_thumb.jpg
post-23954-0-82118900-1398034404_thumb.jpg
post-23954-0-86577200-1398034438_thumb.jpg
post-23954-0-79799800-1398034466_thumb.jpg

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy cela obiektywu,ma możliwośc kolimacji (od czoła) ?

Czy z boku,na obwodzie obudowy celi,są wkręty,do ustawiania każdej soczewki obiektywu osobno ? Powinno byc widac,przy max wsunięciu odrośnika.

Nie mam niestety teraz możliwości zrobienia zdjęcia, ale jest mniej więcej tak, jak piszesz:

 

Żeby zobaczyć śruby kolimacyjne trzeba odkręcić osłonę od tego czarnego pierścienia o przekroju trójkąta, z którym przesuwa się po tubusie. Widzimy wówczas:

 

1)Trzy pary śrub imbusowych ustawione wzdłuż osi optycznej, z każdej pary jedna dokręcona całkowicie a jedna nie. Wnioskuję: w każdej parze śruba regulacyjna i kontrująca, pary rozstawione co 120 st.

 

2)Sama cela oklejona po obwodzie taśma, wygląda jakby czarna izolacyjna. Spod taśmy przebijają główki małych śrubek, wkręcone promieniście, prostopadle do osi optycznej. Licząc od przodu do tyłu celi są 3 śrubki (najpewniej po jednej na soczewkę), ale takich rzędów są 4, czyli rozstawione co 90 st. obwodu celi.

 

Mam nadzieję, że opis jest jednoznaczny i nie pozostawia pola do interpretacji. Wspomnę jeszcze, że cena jest do delikatnej negocjacji.

 

Pozdrawiam,

 

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

1)Trzy pary śrub imbusowych ustawione wzdłuż osi optycznej, z każdej pary jedna dokręcona całkowicie a jedna nie.

=============================================================================================================================

OK.Wszystko jasne.Widocznie,nie trzeba było kolimowac obiektywu i cela jest tylko zamocowana na trzech śrubach.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

1)Trzy pary śrub imbusowych ustawione wzdłuż osi optycznej, z każdej pary jedna dokręcona całkowicie a jedna nie.

=============================================================================================================================

OK.Wszystko jasne.Widocznie,nie trzeba było kolimowac obiektywu i cela jest tylko zamocowana na trzech śrubach.

Nie wiem, czy trzeba było kolimować - ja tego nie robiłem, ponieważ moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Tym niemniej oględziny celi/tubusa wskazują, że możliwość taka jest. Jak pisałem we wcześniejszym poście, śrub jest łącznie 6 (3 pary, w każdej parze po jednej regulacyjnej i jednej kontrującej)Wygląda to tak:

post-23954-0-69309600-1399323697_thumb.jpg

Na powyższym zdjęciu widać również zarysy trzech śrubek mocujących poszczególne soczewki w celi.

 

 

Najważniejsze - z okazji opublikowania zdjęcia celi tego skądinąd sympatycznego refraktora jego cena spada do 6500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dlatego, że go nie używam. Od czasu uaktualnienia fotek w tym wątku (5 maja) teleskop nie był wyjmowany z kufra... Nie napisałem, że jest wart zostawienia. Napisałem tylko, że ma porządną optykę. Chyba żaden teleskop nie jest wart zostawienia, jeśli nie jest używany?

 

Nie jestem sentymentalny, nie zostawiam "na kiedyś", bo szkoda itd. Nie wyznaję też idei sprzętu docelowego lub na tzw. dożywocie. Jak będzie potrzeba to po prostu kupię taki albo podobny, kierując się zasadami, które teraz pozwalają mi sprzedać to, co w tytule wątku :)

 

Pozdrawiam,

 

Art

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.