Skocz do zawartości

Sprzedam teleskop Newtona Syriusz 350/1500 (14'')


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na sprzedaż mam Syriusza 350/1500 (14’’).

 

Tak wiem, dopiero co kupiłem. Sprzedaję z bardzo błahego powodu – po prostu 14’’ to dla mnie za mało :) Na razie inwestuję w Lunta a docelowo rozglądam się za 20’’.

 

Technikalia:

 

- lustro 350mm, 1500mm ogniskowej

 

- tuba pełna z tworzywa w białej eleganckiej okleinie

 

- montaż Dobsona postawiony na stalowym trójnogu jeżdżący po łożyskach, trójnóg na trzech kołach ułatwiających przesuwanie. Dobson wykonany z płyty estetycznie oklejonej – wykończenie bardzo dobre.

 

- LW na trójramiennym montażu, wyciąg Crayforda pracuje bardzo przyjemnie – bardzo prosta regulacja – można go sobie samemu regulować do woli.

 

- oryginalna produkcja Astrokrak z 2008 roku, lustra ponownie napylone w Astrokraku pod koniec 2012 roku

 

- dorobiona rączka ułatwiająca zakładanie teleskopu na montaż i gałka do prowadzenia teleskopu

 

- teleskop był ostatnio na przeglądzie – daje bardzo ładne punktowe obrazy (ale wymaga perfekcyjnej kolimacji).

Pod ciemnym niebem pokazuje pazur – klasyczny wymiatacz DS.

 

CENA: 2900 PLN – odbiór tylko osobisty. Płatność przy odbiorze lub przelew. Nie rezerwuję – proszę o konkretne propozycje.

 

Tutaj próbka możliwości:

 

http://astropolis.pl/topic/35959-lukasz83-obserwacje-pod-prawie-wiejskim-niebem/?p=534471

 

DSCN1616.JPG DSCN1617.JPG

DSCN1618.JPG DSCN1619.JPG

DSCN1622.JPG DSCN1623.JPG

DSCN1624.JPG

 

 

 

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.