Skocz do zawartości

Kompletny zestaw do astrofotografii


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam sprzedaż mojego całego dorobku sprzętowego do fotografowania nieba i ile znajdzie się kupiec.

Zmuszony jestem połatać dziury w moim budżecie domowym i wielkim bólem serca wystawiam na sprzedaż mój zestaw.


W skład wchodzą następujące elementy:


- refraktor super APO triplet TMB-LOMO 80/480 z profesjonalnym wyciągiem 2 calowym Starlight Instrument Feather Touch

- kamera mono Atik 314L+ (oryginalne pudełko, kabelki, zasilacz itp).

- refraktor SW 80/400 + lunetka, obejmy (do guide)

- kamera DSI I (color) (oryginalne pudełko, kabelki itp) do guide

- manulane koło filtrowe Atik - 5 pozycyjne 1.25 cala

- filtr Baader UV/Ir-Cut 1.25 cala

- filtr Baader Ha-alpha 7nm 1.25 cala

- montaż SW HEQ-5 z pilotem Syntrek, 2 przeciwwagi

- masywne siodełko WO z obejmami WO do refraktora LOMO.

- ATM Focuser Jolo w obudowie z wyświetlaczem LCD i silnikiem krokowym 200step.

- Moduł BT do sterowania montażem GOTO/Guide bezprzewodowo. Wystarczy mieć pastylkę bluetooth w laptopie lub wbudowany BT.

- kabelkologia, 3 zasilacze stabilizowane 12V 1-3A, do zasialnia całości z gniazdka 230V, extender 2 cale, adaptery.


Dodatkowo dorzucam wszystko co poytrzeba do zasilania całości w terenie.

W skład wchodzi:

- przetwornica Hama do laptopów z regulowanym napięciem do 21V z wymiennymi końcówkami (praktycznie wszystkie modele laptopów),

- kable ATM do podłączenia całości

- roczny akumulator 12V, 55Ah dostosowany do głębokich rozładowań (jak np. w wózkach widłowych) do zasilania całości. Na tym zestawie robiłem spokojnie 3 sesje nocne w zimie przy -10st.C i nadal działał więc spokojnie pociągnie kilka sesji.


Zestaw oczywiście jest używany, na montażu widać trochę odprysków, szczególnie na przeciwwagach, jakieś otarcia lakieru itp. Prowadzenie super przy tym zestawie, gwiazdki są okrąglutkie. Technicznie wszystko działa, tylko zapiąć np. Maxima i fotografować. Optyka w super stanie. Tryplecik ma super korekcję. Mam do niego zamykaną sztywną walizkę oraz certyfikat korekcji optyki. Większość zdjęć w ostatnim czasie wykonałem właśnie tym zestawem. Można je obejrzeć na mojej stronie (adres w stopce). Sprzedaż tylko w całości, jeżeli się nie sprzeda zestaw zostaje u mnie. Odbiór tylko osobisty.

Oczywiście pokażę wszystko jak działa, jak najlepiej podpiąć całość i może doradzę parę rzeczy.

Za całość 10.000zł. Możliwa lekka negocjacja ceny. Proszę tylko o poważne oferty.

Zdjęcia wieczorkiem

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.