Jump to content

IV Warsztaty lista i szczegóły

Guest
 Share

Recommended Posts

Drogie koleżanki i koledzy prezentuję jedną z ostatnich list przed warsztatami. Przypominam do IV Warsztatów teleskopy.pl pozostało 11 dni, a do referendum 19 dni:

Jeziory Małe zaszczycą:

1.Michał Sulczyński

2.Marek Jaroszewski

3.Paweł Więckowski

4.Janusz Rodziewicz

5.Paweł Łańcucki

6.Kuba Małecki

7.DaVe

8.Grzegorz Pająk

9.Grzegorz Pająk

10.Łukasz Markulis

11.Grzegorz Tissler

12.Grzegorz Tissler

13.Adam Jesionkiewicz

14.Adam Gajewski

15.Adam Gajewski

16.Adam Gajewski

17.Andrzej Trzaskowski

18.Andrzej Adamczyk

19.Andrzej Adamczyk

20.Piotr Perczak

21.Piotr Perczak

22.Waldek Małecki

23.Aleksander Kacz

24.Aleksander Kacz

25.Marcin Misiaszek

26.Radosław Ambroży

27.Mirek Krasnowski

28.Daniel Borcuch

29.Radosław Fronczak

30.Krzysztof Ślipecki

31.Krzysztof Ślipecki

32.Aneta Waszelewska

33.Paweł Waszelewski

34.Damian Grochocki

35.Przemysław Rudź

36.Blanka Rudź

37.Radosław Franczak

38.Tomek Lewandowski

39.Bogdan Szadach

40.Wojciech Jurczyk

41.Wojtek Jurczyk

42.Michał Witkowski

43.Ania Witkowska

44.Sebastian Waliczek

45.Michał Matusiak

46.Radosław Dudziak

47. Mateusz Zając

Jeżeli kogokolwiek pominąłem to z góry przepraszam zgłoszenia przychodzą w rozmaity sposób i mogło coś uciec choć mam nadzieję, że nie. Wprawdzie ilość osób przekroczyła ilość zarezerwowanych miejsc to jednak proszę się nie martwić posiadamy pewne rezerwy. Gdyby jakaś duszyczka była jeszcze chętna to także zapraszamy jakoś sobie poradzimy.

W dniu dzisiejszym zostanie opublikowany takze "minutowy" program warsztatów

http://www.teleskopy.pl/warsztaty4/

http://www.astronomia.net.pl/graf/warsztaty/

Sprostowanie. Peter Gabriel zaraz po koncercie leci do Gdyni. Kiedyś nieopatrznie obiecałem mu żubrówkę na Kępie Redłowskiej i teraz akurat sobie przypomniał. Sorry, chłopaki...

Peter Gabriel zaraz po koncercie leci do Gdyni.

Ale z międzylądowaniem w Jeziorach, gdzie przyleci na pogawędkę z fanami oraz symboliczne kilka piwek... ;)

pozdrawiam

Jeżeli symbolika tych piwek w Jeziorach będzie - jak mówią - "jachlankowa", to obawiam się, że już nie doleci na Pomorze :)

Wielcy artyści sami pilotują! Zobacz: Peter Gabriel, Michal Wiśniewski ;D

P.S. Kończę niniejszym zaśmiecanie wątku o IV Warsztatach. Dziękuję za cierpliwość.

Do warsztatów pozostało 10, a do referendum 18dni. Dopisałem następne duszyczki do listy w pierwszym poście. Teraz wznoście do nieba modlitwy o pogodę sprzyjającą obserwcją.

Do warsztatów 9 dni do referendum 17dni. Uaktualniona lista uczestników.

1.Michał Sulczyński

2.Marek Jaroszewski

3.Paweł Więckowski

4.Janusz Rodziewicz

5.Paweł Łańcucki

6.Kuba Małecki

7.DaVe

8.Grzegorz Pająk

9.Grzegorz Pająk

10.Łukasz Markulis

11.Grzegorz Tissler

12.Grzegorz Tissler

13.Adam Jesionkiewicz

14.Adam Gajewski

15.Adam Gajewski

16.Adam Gajewski

17.Andrzej Trzaskowski

18.Andrzej Adamczyk

19.Andrzej Adamczyk

20.Piotr Perczak

21.Piotr Perczak

22.Waldek Małecki

23.Aleksander Kacz

24.Aleksander Kacz

25.Marcin Misiaszek

26.Radosław Ambroży

27.Mirek Krasnowski

28.Daniel Borcuch

29.Radosław Fronczak

30.Krzysztof Ślipecki

31.Krzysztof Ślipecki

32.Aneta Waszelewska

33.Paweł Waszelewski

34.Damian Grochocki

35.Przemysław Rudź

36.Blanka Rudź

37.Radosław Franczak

38.Tomek Lewandowski

39.Bogdan Szadach

40.Wojciech Jurczyk

41.Wojtek Jurczyk

42.Michał Witkowski

43.Ania Witkowska

44.Sebastian Waliczek

45.Michał Matusiak

46.Radosław Dudziak

47.Mateusz Zając

48.Daniel Bloom

49.Daniel Bloom

Andrzeju jeżeli Ci chodzi o to, że niektórzy są wpisani dwa, a nawet trzy razy to chodzi o to, że zapowiedzieli przyjazd z kimś ale nie podali personaliów. Mogłem napisać np. Adam Gajewski + 2 osoby ale zdecydowałem o innej formie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.