Skocz do zawartości

brother hl-2135w jako drukarka sieciowa - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z was ma wynalazek zwany brother hl-2135w i próbował ustawić ją jako drukarkę sieciową po wifi? Mam wszelkie manuale i pdfy, ale za każdym podejściem walę głową w mur - dedykowany soft "nie widzi" maszynki w sieci, a to krok wyjściowy do dalszych operacji. (drukarka bez problemu działa po usb). Nie mając jej widocznej nie moge odczytać IP, MAC adresu itd.

 

Prawdopodobnie bidula nie może zautoryzować się nijak w routerze jako obiekt sieciowy, bo mam jakieś defaultowe ustawienie blokujące taką akcje. Jakieś sugestie gdzie grzebać? (w sieci działają po wifi bez problemów trzy kompy, jeden na win8 jeden na xp i jeden na vista64).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, nie wiem jak drukarki Brothera ale np. proste drukarki HP z opcją wifi na czas konfiguracji połączenia muszą być połączone z komputerem kablem USB i przez niego konfigurują drukarkę (tak jest w przypadku konfiguracji połączenia). Jeżeli drukarka jest już w sieci instalujemy ją albo przez instalator sterownika bądź ręcznie dodając port i sterownik. Spotkałem się też z przypadkiem, że szyfrowanie sieci wifi było zbyt "mocne" i drukarka nie chciała się podłączyć, po korekcie opcji szyfrowania wszystko zadziałało ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy ktoś z was ma wynalazek zwany brother hl-2135w i próbował ustawić ją jako drukarkę sieciową po wifi? Mam wszelkie manuale i pdfy, ale za każdym podejściem walę głową w mur - dedykowany soft "nie widzi" maszynki w sieci, a to krok wyjściowy do dalszych operacji. (drukarka bez problemu działa po usb). Nie mając jej widocznej nie moge odczytać IP, MAC adresu itd.

 

Mam drukarkę Brother HL-2270DW, więc może pomogę. Używam Linuksa, ale to nie powinno być problemem.

 

W pierwszej kolejności spróbuj w logach routera znaleźć MAC drukarki, powinna się zgłaszać. Wtedy być może udałoby się przypisać IP do tego MAC bezpośrednio na routerze. Jeśli ten prosty sposób nie zadziała, to tak jak pisał Pawcio, w Twoim przypadku prawdopodobnie będzie konieczne skonfigurowanie drukarki do WiFi podłączając ją najpierw przez USB do komputera i ustawiając parametry sieci.

 

Z tego co piszesz, używasz "dedykowanego softu". Czy to BRAdmin? Może pomogłoby podłączenie drukarki bezpośrednio do komputera za pomocą kabla sieciowego i powtórka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarkę łączysz do routera korzystając z menu na samym urządzeniu.

Ale miałem z Brotherami czasem taki problem, że łączyły się a nie działały.

Pomogło obniżenie szyfrowania z WPA2 na WPA.

Przetesuj, jeśli się połączy i program instalacyjny wykryje wreszcie urządzenie to może pomóc wgranie nowego firmware'u do drukarki.

PS. Ja miałem ten problem z DCP-J140W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Siade do niej dzis jeszcze raz i pogrzebie via usb (ten model nie ma gniazda sieciowego, albo wifi albo nic) ciekawe jest to ze nawet bradmin jej niewidzi gdy jest podlaczona via usb.... Kurde tyle sobie na karku zawiesilem, ze nawet nie mam kilku chwil by skonfigurowac domowa drukarke. Zaraz mnie tak docisnie, ze w ktoryms korku wyjde z samochodu z bejzbolem i zaczne zadyme. Byle do wiosny... Choc nie, to nic nie da... Wtedy zamiast Lany del Rey w czerwonej sukience dopadnie mnie jak znam zycie summertime sadness.... Zaraz zaczne wyc, i jeszcze te kretynskie swieta na horyzoncie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, spokojnie to tylko awaria.. tzn drukarka, nic na siłę - weź większy młotek :) a tak poważnie to tez mnie takie cuś dopada pewna, że tak powiem bezradność nad śmiertelną chorobą zwaną życiem, weź 3 wdechy, popatrz na gwiazdy,... chm no tak te churwy ale cicho wczoraj miałem trochę czystego nieba i nawet Oriona z Bykiem widziałem .. szok normalnie ale wracając do meritum, które notabene wcale meritum tego wątku nie jest i zaraz mi się dostanie za pisanie nie na temat - w każdym razie co trzeba zrobić - trudno, ja mówię jak zgodziłeś się za pieska... ale potem będzie satysfakcja, że dałeś radę a jak Ci święta nie leżą potraktuj je jako kilka dni wolnego, W każdym razie "all will be alright" jak śpiewał pewien mądry gość w kolorach reggae!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.