Skocz do zawartości

System prowadzący do aparatu


Sesjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Oo, to by było to czego potrzeba, fajnie by było taki firmware dorwać.

 

Mam 6D, Magic Lantern jest na to body. Tam jest ponoć taki fajny bajer do timelapsów do dostosowywania jasności przy timelapsach, np. zaczynasz godzinę przed wschodem naświetlać i aparat sobie sam dostosowuje ekspozycje by nie przepalać. Koniecznie tematem się zajmę ale trzeba po kolei, ostatnio za dużo nowości mam do ogarnięcia a jeszcze robota pół dnia mi zajmuje. Niestety trzeba na to wszystko zarabiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tam jest ponoć taki fajny bajer do timelapsów do dostosowywania jasności przy timelapsach, np. zaczynasz godzinę przed wschodem naświetlać i aparat sobie sam dostosowuje ekspozycje by nie przepalać."

 

No tak dobrze to nie ma :) (to chyba z resztą nie miałoby szansy dobrze działać ze względu na flicker przy auto ekspozycji)

 

Można ustawiać (i zapisywać i wczytywać !) zaawansowane profile rampingu ale czasy ekspozycji wprowadza się ręcznie na czuja.

 

To wszystko jest jedynie w "daily builds" (wesjach beta) - w wersji podstawowej nie.

 

Zazdroszczę, że Ci robota tylko pół dnia zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni w terenie powalczyłem (czyste niebo), na tym długim dovetail L wszystko montuje, ten krótki wg. mnie jest bezużyteczny. Prawie każde ułożenie aparatu z długą ogniskową to konieczna korekta polarnej gwiazdy, bez podglądu nie dałbym rady. Ten krótki dovetail może się nada jedynie do obiektywu 14mm. System bardzo sprawnie podąża za gwiazdami. Kilka razy w terenie i ustawienia ma się opanowane. Dziś nad ranem ustrzeliłem, w ramach prób systemu, Lovejoy na 200mm. Na 3 min gwiazdy mi się nie rozjeżdżają na 200mm (z polarną ustawianą bez bardzo dużej dokładności), tak więc chciałbym kiedyś spróbować na jakimś dłuższym szkłe. Ciekaw jestem jak by podpiąć do body tubę N-114/500. Jest dość lekka i jasna (f/4.4). No i wrzucić to na star adventurer. Nie mam pewności jednak czy podążam dobrą drogą :)

 

comet_lovejoy_by_sesjusz-d8eiyg0.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła fotka!

 

Jak rozumiem to jest pojedyncza klatka a nie stack?

 

Jaki obiektyw konkretnie? Jakie ISO? (warto takie rzeczy podawać przy zdjęciach na tym forum :))

 

Troszkę jest jednak pojechane.

 

Myślę, że wieszanie na tym N-114/500 to droga do gwarantowanej frustracji - poza wszystkim innym - kolimacja, ugięcia, problemy z wyważeniem etc. będzie potrzebny flattener warty więcej niż ta tuba ;)

 

Ja na swoim SA robiłem jak na razie próby z Megrezem 420mm waga z Canonem jakieś 3,5 kg. Udało mi się zrobić 90 sek nieruszone klatki, uważam że to naprawdę nieźle.

 

Muszę jednak dokupić inny statyw, bo ten alu od EQ3-2 nie nadaje się za bardzo, zwłaszcza na wietrze.

 

Z tego co pamiętam Ty kupiłeś geodezyjny? Jaki? I jak rozwiązałeś przejście z 5/8 na 3/8 cala?

 

Edytowane przez AgentSmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodezyjny odpuściłem na razie, te dwa co mam są ok, SLIK 824CF daje rade, jak mocno wieje to zabieram F1RST Horizon 8115 lub 8900 (z tego filmu co wrzucałem stronę wcześniej w tym temacie). Dzięki za słowa uznania, ISO 1000, f/5.0, 11 x 2:45 min złożyłem w DSS. Obiektyw to Tamron 70-200 f/2.8. Dałem większą przysłonę bo widać więcej detali w ogonie niż na f/2.8. Ciut jest rozjechane :) Ogniskowa 200mm.

 

Musze pomyśleć o jakimś dłuższym obiektywie, chciałbym.

Edytowane przez Sesjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.