Skocz do zawartości

Płomień,czyli kolejne testy RC


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie wiedzieć czemu,coś niedobrego dzieje się z gwiazdami. I w sumie to już nie wiem,czy to rotacja,guiding,czy zła odległość flattenera od matrycy. Może być jeszcze tak,że to jakieś ugięcie i to mi tak przynajmniej wygląda. Nie miałem aż takiego problemu przed założeniem flattenera,więc sądzę,że gdzieś przy nim jest problem. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł,to proszę walić śmiało i się nie krępować ;) Zdjęcie to 5 klatek po 600sek w BIN2,widziane przez ST8300,posadzone na AZ EQ6GT i guidowane przez 80/328 i Atika GP.


NGC2024.jpg

Edytowane przez patrix
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo matryca jest wysunięta poza krążek skorygowanego światła flatka. Jedna strona zdjęcia jest skorygowana, druga nie.

 

Tak rzucam na wiatr.

 

P.

 

Czyli sugerujesz,żeby zmiejszyś odległość pomiędzy matrycą,a flattenerem. Można spróbować się tym pobawić,choć zawsze sądziłem,że jak jest ustawiona zła odległość,to wszystkie narożniki są pojechane.

 

 

Zanim założyłeś flattener miałeś dobrą kolimację ?

 

Pytam bo nawet na tej głównej centralnej gwieździe jest jakieś przesunięcie w lewo .

 

Parę razy kolimowałem RC i potrafił sie rozkolimować więc pytam .

 

Kolimacja jest OK. Sprawdzone w trakcie testów. Ale jak będzie kiedyś coś nie tak,to się do Ciebie zgłoszę po pomoc ;) bo kolimacja RC to już chyba niezła jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli sugerujesz,żeby zmiejszyś odległość pomiędzy matrycą,a flattenerem. Można spróbować się tym pobawić,choć zawsze sądziłem,że jak jest ustawiona zła odległość,to wszystkie narożniki są pojechane.

Wszystkie masz masz matrycę idealnie w centrum skorygowanego krążka.

1. Matryca nie jest ustawiona centralnie w skorygowanym krążku który daje flattener (pytanie - jaki krążek daje ten flattener, bo KAF8300 wielki nie jest)

2. Matryca nie jest prostopadła do osi optycznej (część jest w płaszczyźnie ostrości a część dosyć mocno wychodzi). Czy masz połączenie gwintowe, które jest na pewno dobre? Nie wiem jaką masz grubość płaszczyzny ostrości, ale trzelam, że małą i nawet delikatne ugięcie może spowodować takie efekty.

 

używałeś CCD Inspectora?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.