Skocz do zawartości

Dni Otwarte w Firmie Uniwersał 2-7.04.2015 - pokazy profesjonalnego obserwatorium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Firma Uniwersał zaprasza wszystkich na dni otwarte w dniach od czwartku do wtorku - być może ktoś będzie miał chwilkę wolnego i ją wykorzystać na pokaz z przewodnikiem profesjonalnego obserwatorium astronomicznego - jak działa , jak jest zbudowana , jak działa mechanika w oparciu o platformę Ascom , jak można perfekcyjnie zaprojektować wnętrze kopuły , ergonomia kabli i elektryki .

Przez kilka ostatnich lat obserwatoria przechodziły zmiany aż w końcu pojawił się finalny produkt który można sobie podotykać , pobawić się mechaniką pooglądać rozwiązania techniczne.

 

Umawiamy się na konkretne godziny od 8 00 do 18 00 , liczba osób nie ma znaczenia ,

 

* tak na marginesie warto zobaczyć coś nowego , czego na tak wysokim poziomie nie oferuje żadna firma na świecie. :rofl:

 

pozdrawiam wszystkich i zapraszam do Żywca :

 

Zakład Optyki Instrumentalnej" U N I W E R S A Ł "
ul. Poniatowskiego 9,
34- 300 Żywiec
Polska

www.uniwersal.eu
uniwersal@uniwersal.eu

kanał Youtube : https://www.youtube.com/firmauniwersal

polub nas na facebooku : https://www.facebook.com/uniwersal.domes.poland

Godziny otwarcia :
poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
sobota: 9.00 - 12.30

tel/fax.: (+48 33) 861 33 74
tel.: (+48 33) 861 33 54
tel. mob.: 0048 607 2000 59

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Jacku,

 

Bardzo dobra inicjatywa !

Przy okazji..... W 1990 roku kupiłem u Pana wspaniałe lustro 150/1500mm. Zrobiłem z niego teleskop wg. Rybarskiego i Serkowskiego. Lustro było sferyczne i w badaniu cieniowym gasło idealnie w jednym położeniu noża. W tym teleskopie poraz pierwszy zobaczyłem wspaniałego Saturna, którego obraz mam do dzisiaj przed oczami :)

 

Dziękuje jeszcze raz za to lustro w czasach kiedy praktycznie sprzet astro nie był dostępny i życzę Panu wielu tak zadowolonych klientów jak ja.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękujemy wszystkim za odwiedziny - było kilkanaście pokazów a czego się bardzo cieszę a i mam nadzieję że kawa i herbata oraz ciasta własnej produkcji smakowały.

 

heh..Panie Pawle : to ja bardzo dziękuję za dobre słowa o które ciezko w dzisiejszych czasach i w środkowisku astronomicznym - jest mi naprawdę miło , czasami żałuję że zamiast iść w nowe rzeczy nie zainwestowałem w nowe maszyny i technologie bo teraz może marka U byłaby w zasięgu całego świata.

 

Durus :jak będzie okazja to na pewno otworzymy obserwatorium ze sprzętem i będziemy Was znów zapraszać.

 

pogodnych nocy i dobrego seeingu życzy firma Uniwersał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.