Skocz do zawartości

Barlow


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co powiecie o rosyjskim barlowu 2x z Deltaoptical?Czy zgra się on z plosslami z antaresa lub celestrona?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

[ Add: Sob Sie 14, 2004 22:35 ]

cos nie tak napisałem czy poprostu nikt z obecnych forumowiczów nie ma takiego barlowa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale zastanawiam się DLACZEGO NIE MIAŁBY SIĘ ZGRAĆ?

Co prawda znam już okulary 32mm co nie wchodzą w prawdziwe 1.25".

Co do ostrzenia - i tak po włożeniu barlowa trzeba przeostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Co powiecie o rosyjskim barlowu 2x z Deltaoptical?Czy zgra się on z plosslami z antaresa lub celestrona?

Jezeli masz na mysli talowskiego barlowa, to wspolpracuje on z szerokokatnymi Antaresami i lantanem Soligora, wiec na pewno z plosslami tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Mocno zażółca obraz” a testowałeś go osobiście?

Mam tyle że Antaresa i nic nie zażółca a dawany przez niego obraz mnie mile zaskoczył

:salu:

 

Marcin - co ma piernik do wiatraka?

Mowa jest o barlowie NPZ, a nie Antaresa. Nie wiesz, to lepiej nic nie mów. Nikogo przynajmniej nie wprowadzisz w błąd.

 

Posiadam barlowy NPZ x2 i x3. Owszem, barlow x2 NPZ bardzo zażółca obraz. Jest to naprawdę widoczne. Wystarczy spojrzeć przez niego na białą ścianę - gdy zrobiłem to po raz pierwszy, naprawdę się zdumiałem!

Z kolei barlow x3 tego samego NPZ już czegoś takiego nie wykazuje. Przynajmniej nie tak wyraźnie. Patrząc przez niego na biała ścianę czy kartkę, żadna dominanta barwna nie razi, obraz wydaje się być czysty i biały. Nie mam innych barlowów do porównania, dlatego mówię "wydaje się być czysty i biały". Dopóki nie kupiłem tego barlowa x3, nie widziałem żółtego w tym x2 - a teraz bije po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że mam Barlowa x2 NPZ i używam go w Celestronie 8i wraz z Plosslem 25mm (zdaje się, że to seria Omni) i wszystko pięknie pracuje zarówno w TALu200K jak i owym Celestronku. Co do zażółcenia to faktycznie trochę zażółca, ale mi to (na razie jak mniemam) nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, to lepiej nic nie mów. Nikogo przynajmniej nie wprowadzisz w błąd.

No właśnie jak słusznie zauważyłeś nikogo nie wprowadzić w błąd. Dlatego jak nie wiem to nic nie mówię o rzeczach których nie miałem i nie testowałem i nie piszę że (podobno... , lub słyszałem...). Ale skoro go posiadasz i rzeczywiście zażółca obraz to inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak nie wiem to nic nie mówię o rzeczach których nie miałem i nie testowałem i nie piszę że (podobno... , lub słyszałem...).
Wiec nigdy nie odradzaj nikomu na forum zakupu Optisana 76/700, skoro go nie posiadasz.

Wprowadzalbym w blad, gdybym powiedzial np: "Mam Plossla NPZ 25 mm i on strasznie zazolca obraz. Sadze, ze z Barlowem 3x jest podobnie."

Natomiast o wadzie akurat tego egzemplarza czytalem na forum. Po prosty chcialem przestrzec przed zakupem nienajlepszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.