Skocz do zawartości

Sky-Watcher 200/1000 + HEQ5 PRO SynScan


Intimate

Rekomendowane odpowiedzi

Z żalem postanawiam się rozstać z zestawem składającym się teleskopu 8" f5 i montażu HEQ5 PRO SYNSCAN.
Zestaw kupiony w Delta Optical we wrześniu 2011r. Dokłądnie ten: http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bkp2001heq5-synscan,d1568.html .
Jestem jego drugim właścicielem. W 8 miesięcy zobaczyłem nim więcej obiektów niż syntą 8" przez 2 lata i do tego zrobiłem parę fotek np:

gotowe_zpsqzvjcgzp.jpg

IMGP6667_zpsi6cce0hy.jpg

tiff%2016_zpsd3xoqswv.jpg

IMGP7014_zpsjqpyiqfu.jpg

 

Stety niestety nadchodzą zmiany i przez najbliższe lata nie będę miał zbyt dużo czasu na obserwacje, a to zbyt duże pieniądze żeby je mrozić.

Komplet składa się z:

 

-Montaż HEQ5 PRO SynScan. Czyli: Głowica, Statyw, Pilot, Przeciwwagi, półka ...

Nie grzebałem w nim, nie kasowałem luzów. Tylko nasmarowałem śruby nastawcze bo domyślnie są bez smaru i dosyć ciężko chodzą. Ustawiłem lunetkę biegunową.

 

-Teleskop 200/1000: Tuba, wyciąg, szukacz, obejmy, szyna dovetail.

W porównaniu do Synty 8" zrobiona z grubszej i blachy i posiadająca śruby kolimacyjne przy lustrze głównym z wygodnymi uchwytami (nie na imbusy jak to w Syncie 8" dob). Obejmy posiadają gwint do mocowania aparatu na tzw. piggyback.

 

-Akumulator żelowy + ładowarka

Żadnego podłączania przez zapalniczkę w samochodzie. Akumulatory żelowe się nie wylewają - nie trzeba się o nie martwić podczas transportu, nic z nich nie wycieka. Akumulator ma ułamany kawałek plastiku na wierzchu ale w niczym to nie przeszkadza, bo nie jest to plastik osłaniający "wnętrzności".

 

-Okulary MZT 8-24mm i kit 25mm. Zoom u nas mało znany, na zachodnich forach zbiera całkiem dobre opnie; pozatym posiada gwint T2 co pozwala podłączyć go np. do lustrzanki do zdjęć.Osobiście nigdy tego nie próbowałem bo wszystkie obiekty mieściły mi się w ognisku głównym, a do szerokich pól mam zwykłe obiektywy.

 

-Wszystkie zaślepki, dekle, śruby itp.

 

Posiadam pudła do transportu jednak preferuję odbiór osobisty ew. dowóz - Wrocław, Opole, Kędzierzyn-Koźle. W kosztach ew. wysyłki się nie orientuję ale podejrzewam że wyjdzie ok. 130 zł bo to z 4 paczki będą.

Patrząc na giełdę wyceniam zestaw na 2900 zł, sam HEQ5 poszedł (chyba) za 2550, a tu jest jeszcze tuba, aku i okulary.
W razie wysyłki - przedpłata albo allegro ale do Allegro trzeba doliczyć prowizję. Jakbym zapomniał o czymś napisać albo ktoś miał jakieś pytania to pisać :)

 

 

 

 

IMGP7016.jpg

IMGP7017.jpg

IMGP7021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę rozbić zestaw. Chciałbym tylko żeby ogłoszenie powisiało w tej formie 2-3 dni żeby ludzie mogli je zobaczyć i rozbije zestaw.
Okular wygląda tak: https://sturman.ru/product/okuljar-sturman-125-zoom-8-24mm/

Wieczorem może też dodam osobne ogłoszenie na inne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.